kalendarz triathlon

Bydgoszcz Triathlon 8-9 lipca 2017

Re: Bydgoszcz Triathlon 8-9 lipca 2017

Postprzez PiotrS » 03-07-2017, 09:13

Uczulam na to co się stało w Stężycy na 1/8 oraz w sztafecie na 1/4.
Wiem, że w Bydgoszczy na pętli na 1/8 nie ma, ale chyba jest możliwość skrócenia podjazdu a z tego co pamiętam na szczycie podjazdu nie było maty pomiarowej i sędziego, który by spisywał numery.
Na 1/4 będę pętle rowerowe i biegowe.
Tak tylko uczulam bo warto wyciągać wnioski z błędów innych.
PiotrS

Postprzez SobiWanKenobi » 04-07-2017, 10:54

Czy ktoś mógłby opisać czym się różni strefa zmian w Bydgoszczy o innych? O co chodzi z tymi workami? Każdy zawodnik ma otrzymuje worek przed startem (1 albo 2) tak jak np. w Malborku? Czy chodzi tylko o to, żeby piankę zdjąć przed wejściem do hali z rowerami i włożyć ją w worek, który wezmę przed halą bądź ktoś z obsługi mi go wręczy? A dalej, worek trzeba ze sobą zabrać i zostawić w swojej skrzynce?
SobiWanKenobi

Postprzez platini76 » 04-07-2017, 12:10

SobiWanKenobi napisał(a):Czy ktoś mógłby opisać czym się różni strefa zmian w Bydgoszczy o innych? O co chodzi z tymi workami? Każdy zawodnik ma otrzymuje worek przed startem (1 albo 2) tak jak np. w Malborku? Czy chodzi tylko o to, żeby piankę zdjąć przed wejściem do hali z rowerami i włożyć ją w worek, który wezmę przed halą bądź ktoś z obsługi mi go wręczy? A dalej, worek trzeba ze sobą zabrać i zostawić w swojej skrzynce?

Niczego extra nie otrzymujesz przed startem. Wychodzisz z wody i biegniesz do T1 w kierunku hali. Przed halą wolontariusze rozdają worki. Zdejmujesz piankę i pakujesz ją do worka. Następnie wbiegasz do hali, a piankę w worku odkładasz przy swoim rowerze. Ciężko pobłądzić B-)
platini76

Postprzez SobiWanKenobi » 07-07-2017, 10:56

Dzięki :)
SobiWanKenobi

Postprzez Willi » 07-07-2017, 11:40

platini76 napisał(a):
SobiWanKenobi napisał(a):Czy ktoś mógłby opisać czym się różni strefa zmian w Bydgoszczy o innych? O co chodzi z tymi workami? Każdy zawodnik ma otrzymuje worek przed startem (1 albo 2) tak jak np. w Malborku? Czy chodzi tylko o to, żeby piankę zdjąć przed wejściem do hali z rowerami i włożyć ją w worek, który wezmę przed halą bądź ktoś z obsługi mi go wręczy? A dalej, worek trzeba ze sobą zabrać i zostawić w swojej skrzynce?

Niczego extra nie otrzymujesz przed startem. Wychodzisz z wody i biegniesz do T1 w kierunku hali. Przed halą wolontariusze rozdają worki. Zdejmujesz piankę i pakujesz ją do worka. Następnie wbiegasz do hali, a piankę w worku odkładasz przy swoim rowerze. Ciężko pobłądzić B-)

By parkietu nie zalać ;)
Willi

Postprzez robertino » 08-07-2017, 18:44

POWODZENIA wszystkim w jutrzejszej rywalizacji!
jak dziś poszła 1/8?

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
robertino

Postprzez MateuszP » 08-07-2017, 19:49

Z mojej perspektywy, czyli sztafety impreza zdecydowanie zorganizowana bardzo dobrze. Klimatycznie, wszystko jasne. Draft doświadczyłem, kwestia zawodników samych by tego nie było. Pogoda dopisała co też robi robotę ;)

Szkoda, że wypadłeś ze startów, ale za rok śmiało tutaj przybywaj ;)

Jutro walki ciąg dalszy!
M- 3:13'34-Wawa 2013
HM- 1:29'13- Żywiec 2015
Standard- 2:30'53-Rawa Maz. 2015
Standard- 2:31'43-Pniewy 2015
http://www.wpfgrotterdam2021.com
MateuszP

Postprzez jogger007 » 08-07-2017, 21:11

Dla poprawy imprezy skupię się na minusach:
- DUŻY MINUS za nieprzestrzeganie przez organizatorów własnych zarządzeń. Jeszcze dzień przed startem na odprawie specjalnie pytałem organizatora czy na pewno worki z piankami mamy wkładać do koszyka skoro w koszyku mamy już byty biegowe, a co poniektórzy także kolarskie oraz kask. Zostałem pouczony, że taki jest standard na wszystkich "poważnych" imprezach i nic nie może nawet wystawać poza skrzynkę. Dopytałem się zatem czy na pewno będzie to przestrzegane. Już wieczorem kiedy wstawiałem rower trochę się zdziwiłem bo widziałem, że cześć osób pozostawiła skrzynki puste (przyszykowane na worki z piankami), a resztę rzeczy położyła obok. No ale pomyślałem, że zostaną chociaż upomnieni i sytuacja się unormuje. Nic z tego. Co gorsza zawodnicy rzucali workami gdzie popadnie. Ja na zmianach wkładając i wyjmując rzeczy ze skrzynki straciłem ca 30 sek a na 1/8 IM i przy takiej frekwencji to jest spokojnie około 10 miejsc. Po skończeniu wyścigu na spokojnie poszedłem do hali obejrzeć z góry jak to wyglląda. Z pierwszej setki numerów (czyli teoretycznie najmocniejszych zawodników) ca 60% miało pianki poza skrzynką. Czyli zgodnie z przepisem orga "Niewłożenie pianki do specjalnego worka lub nie umieszczenie worka z pianką
w koszu w strefie zmian" powinno być DSQ. Pokazałem to sędziemu i powiedziałem, że mógłbym zgłosić oficjalny protest (potwierdził). Sprawę odpuściłem bo i tak kategorię wygrałem, ale gdyby ktoś wyprzedził mnie o 10 czy 15 sek to kto wie. No i byłby kłopot! Nauczka na przyszłość - wprowadzasz przepis to go przestrzegaj!!!!!!
- Mniejszy minus za brak wywieszonych wyników. Skoro mamy zapis, że 15 min przed dekoracjami zostaną wywieszone wyniki to trzeba to zrobić. Wiem, że wyniki są w necie, że jest SMS, ale to nie nic do rzeczy. Nie każdy jest uwiązany do telefonu, ja np. wiedząc iż wyniki będą wywieszone zostawiłem swój w hotelu i potem nie wiedziałem, czy stać w kolejce po rower czy czekać na dekoracje.
- trzeba uczulić wolontariuszy na konieczność pokazywania trasy. Na biegu oznaczenie było "takie sobie". Ja na końcówce biegu miałem sytuację, że przede mną była dość długa przerwa. No i na ostatnim km dwa razy musiałem wracać bo wolonatriusz zamiast wcześniej krzyknąć że trzeba skręcić czekał aż przelecę!
Inne uwagi już głównie do zawodników:
- draftingu dzięki sporej ilości i aktywności sędziów niewiele, ale parę ewidentnych "wspomagań" widziałem (syn holujący ojca - na szczęście na pudło się nie załapał). Szanujmy się, choć to wołanie w próżnię.
- pływanie - na 1/8 pływam w granicach 7.30. Byłem w "białych" czepkach gdzie pierwszy przedział czasowy określony został na 5-8 min. Stanąłem więc z tyłu i po pewnym czasie zorientowałem się, że coś nie tak jak zobaczyłem jacy ludzie startują. Niestety było już za późno. Naprawdę trochę samokrytycyzmu w ocenie własnych możliwości - to do zawodników. A organizator mógłyby jakoś wyraźniej zaakcentować podział na przedziały czasowe wewnątrz "kolorów" czepków bo staneły sobie dziewczynki z tabliczkami i na tym się skończyło, żadnego komunikatu itp.
Tyle na gorąco - nie jestem marudą, a napisałem powyższe aby impreza w przyszłym roku była lepsza :)
jogger007

Postprzez PiotrS » 09-07-2017, 07:18

Minusy bo od tego zacznę jak rasowy Polak :).
- Zjazd z górki i w prawo, jak ja zjeżdżałem to nie było jeszcze zawodników z czołówki, wykorzystałem całą szerokość jezdni na skręt w prawo. Potem kolega na mecie uświadomił mnie iż ta część drogi była podzielona na dwa kierunki. Masakra by była gdyby ktoś nadjechał z na przeciwka, miałem coś koło 43
- draft, jak zwykle dra tują tzw drugie noże, zawodnicy z czołówki zajmujący miejsca od 10- do 30
oraz mistrzowie z kat wiekowych, nie chce mi się o tym już pisać.
Zastaje tylko żal że o ile "staruchy" to można to olać ale jak robią tacy jak poniżej, to dla mnie jest szokujące.
Jak mnie wyprzedził kolega z kat, to ten mistrz poniżej siadł mu na koło o pociągnął jakieś 500 metrów, potem siadł na koło dziewczynie i celebrował wyprzedzanie przez 200 metrów a następnie podjechał sobie na kole chłopaka z jakiejś grupy
bydgoskiej, jasno zielone akcenty stroju. Na mecie szukałem mistrza by zagadać jak tam wynik ale nie mogłem znaleźć numeru, gdzieś potem mi mignął chłopak z tego klubu, okazło się że ma zasłonięty numer przez koszulkę. Wiedział że będę go szukał na mecie. Smutne to, bo chłopak jest młody.
63 100 STEFAŃSKI WOJciech GNIEZNO GTT Diament Gniezno M18 8 00:06:22 00:02:18 00:36:37 00:02:02 00:22:25 01:09:44
Z drugiej strony nic wielkiego się nie stało, prawda? Co tam paręset metrów w drafcie...(sarkazm)

Odnośnie pseudo czołówki, jako że zwracam uwagę na tych co kojarzę i znam, to upewniłem się co do jednego z zawodników, dostał ostatnio karę za draft w innych zawodach, chciałem sprawdzić (i upewniłem się co innego z wyższej kat). Widziałem z naprzeciwka, mały pociąg był w nim , odstępy po 4-5 metrów (2 rowery) nie są regulaminowe. Smutne to, bo kolega nie wiedział za co dostał karę wcześniej. I jedna z moich koleżanek, zapamiętał całą sekwencję numerów, które ją minęły, był tam ten numer. Zostawiam to dla siebie.
Sędziowie. Nie widzę żadnej kary w wynikach, widziałem 2 ludzi na motorach ale nie wiem czy to sędziowie byli, obaj miele aparaty w rękach. Rozumiem też, że jak jedzie motor to mistrzowie się rozjeżdżają.
Myślę, że czas na sędziów na rowerach i kamery na kaskach.
Myślę też, że My zawodnicy powinniśmy mocniej podkreślić "że się da jechać uczciwie". I tego się trzymać.
+ rolling start załatwił sprawę w dużej mierze jeśli chodzi o draft, ja myślę że idźcie dalej następnym razem i puścicie czołówkę, pierwsze 100 numerów co 10 sekund, to nic, że się wydłuży ale może sami zawodnicy jakoś się rozjadą.
+ strefa finiszera (choć mnie na tym nie zależy) super,
+ atmosfera znakomita
+ warunki hala, odbiór pakietu itd. rewelacja.
Ja za rok postaram się wrócić.
PiotrS

Postprzez PiotrS » 09-07-2017, 07:20

Minusy bo od tego zacznę jak rasowy Polak :).
- Zjazd z górki i w prawo, jak ja zjeżdżałem to nie było jeszcze zawodników z czołówki, wykorzystałem całą szerokość jezdni na skręt w prawo. Potem kolega na mecie uświadomił mnie iż ta część drogi była podzielona na dwa kierunki. Masakra by była gdyby ktoś nadjechał z na przeciwka, miałem coś koło 43
- draft, jak zwykle dra tują tzw drugie noże, zawodnicy z czołówki zajmujący miejsca od 10- do 30
oraz mistrzowie z kat wiekowych, nie chce mi się o tym już pisać.
Zastaje tylko żal że o ile "staruchy" to można to olać ale jak robią tacy jak poniżej, to dla mnie jest szokujące.
Jak mnie wyprzedził kolega z kat, to ten mistrz poniżej siadł mu na koło o pociągnął jakieś 500 metrów, potem siadł na koło dziewczynie i celebrował wyprzedzanie przez 200 metrów a następnie podjechał sobie na kole chłopaka z jakiejś grupy
bydgoskiej, jasno zielone akcenty stroju. Na mecie szukałem mistrza by zagadać jak tam wynik ale nie mogłem znaleźć numeru, gdzieś potem mi mignął chłopak z tego klubu, okazło się że ma zasłonięty numer przez koszulkę. Wiedział że będę go szukał na mecie. Smutne to, bo chłopak jest młody.
63 100 STEFAŃSKI WOJciech GNIEZNO GTT Diament Gniezno M18 8 00:06:22 00:02:18 00:36:37 00:02:02 00:22:25 01:09:44
Z drugiej strony nic wielkiego się nie stało, prawda? Co tam paręset metrów w drafcie...(sarkazm)

Odnośnie pseudo czołówki, jako że zwracam uwagę na tych co kojarzę i znam, to upewniłem się co do jednego z zawodników, dostał ostatnio karę za draft w innych zawodach, chciałem sprawdzić (i upewniłem się co innego z wyższej kat). Widziałem z naprzeciwka, mały pociąg był w nim , odstępy po 4-5 metrów (2 rowery) nie są regulaminowe. Smutne to, bo kolega nie wiedział za co dostał karę wcześniej. I jedna z moich koleżanek, zapamiętał całą sekwencję numerów, które ją minęły, był tam ten numer. Zostawiam to dla siebie.
Sędziowie. Nie widzę żadnej kary w wynikach, widziałem 2 ludzi na motorach ale nie wiem czy to sędziowie byli, obaj miele aparaty w rękach. Rozumiem też, że jak jedzie motor to mistrzowie się rozjeżdżają.
Myślę, że czas na sędziów na rowerach i kamery na kaskach.
Myślę też, że My zawodnicy powinniśmy mocniej podkreślić "że się da jechać uczciwie". I tego się trzymać.
+ rolling start załatwił sprawę w dużej mierze jeśli chodzi o draft, ja myślę że idźcie dalej następnym razem i puścicie czołówkę, pierwsze 100 numerów co 10 sekund, to nic, że się wydłuży ale może sami zawodnicy jakoś się rozjadą.
+ strefa finiszera (choć mnie na tym nie zależy) super,
+ atmosfera znakomita
+ warunki hala, odbiór pakietu itd. rewelacja.
+ ręczniczek bajka!!!!!!
Ja za rok postaram się wrócić.
PiotrS

Postprzez robin_ldz » 09-07-2017, 09:55

Strzała!

Nie napiszę o "-", bo uciekam od stereotypów o naszym zachowaniu. :)
Miałem wczoraj przyjemność wystartować na 1/8 w MP słabo widzących i niewidomych.
To, jak nas potraktowaliście (@ baq) - wielkie dzięki za to!
Już dzisiaj wpisuję te zawody do przyszłorocznego kalendarza.
You'll Never Walk Alone
robin_ldz

Postprzez PiotrS » 09-07-2017, 19:45

Ok daję zdjęcie, zdjęcie zrobił mój kolega, i nie jest to zdjęcie z przybliżenie albo sobie pstryknął, widział, że nadjeżdżają w grupie więc jak się zbliżyli pstryknął fotę i przekazał mi. Kolega zna się na TRI od lat. I nie było to przed ostrym zakrętem ani w chwili zagrożenia.
Obrazek
Jeśli ktoś nie widzi foto, to od lewej.
numer 12 upomnienie za draft, drugie miejsce w w kat.
numer 38 wygrał kat wiekową m45
SZ 38 Kolarz ze sztafety, pierwsze miejsce w sztafecie.
13 5 miejsce w kat wiekowej.
Nie twierdzę, że wszyscy z nich draftują. Nic nie twierdzę.
Zanim ktoś wyciągnie pochopne wnioski radzę przejrzeć wyniki.
Pozostawiam to bez komentarza.
Robię to by myślę, że coś to zmieni.

Sprawdziłem wyniki z 1/4 3 pierwsze miejsca z 1/4, każdy z nich ma upomnienie za draft.
Przypomniałem sobie słowa jednego z tri, "stary odpuść sobie jak wszyscy trochę kombinują, rób to i TY".
Gdzie zmierza ten sport w Polsce?
PiotrS

Postprzez MateuszP » 09-07-2017, 20:07

Jakie mam ładne zdjęcie ;). 2-3 razy odpuszczałem tę grupkę, 2 razy chciałem to zerwać. Potem trzymałem się mniej więcej 7-10m. Pierwszy z prawej też ze sztafety. Była jeszcze szalona para na tandemie.

Nie nie jest to zakręt czy nawrót ale zwężenie. PiotrS Ty jesteś w białym stroju?
M- 3:13'34-Wawa 2013
HM- 1:29'13- Żywiec 2015
Standard- 2:30'53-Rawa Maz. 2015
Standard- 2:31'43-Pniewy 2015
http://www.wpfgrotterdam2021.com
MateuszP

Postprzez robin_ldz » 09-07-2017, 20:46

MateuszP - co masz na myśli pisząc "szalona para na tandemie" ? Pamiętasz może numer startowy, albo jakieś "znaki szczególne" ?
Pytam, bo też deptałem na tandemie, ale myślę, że ewentualne zastrzeżenia nie dotyczą naszej pary. :) Wiedza nie jest mi potrzebna, żeby komuś robić koło pióra, ale jeśli było to jakieś głupie zachowanie, to jest szansa, że po zwróceniu uwagi ono zniknie i wszystkim nam będzie startowało się lepiej i bezpieczniej... :)
You'll Never Walk Alone
robin_ldz

Postprzez robertino » 09-07-2017, 20:48

MateuszP napisał(a):Jakie mam ładne zdjęcie ;). 2-3 razy odpuszczałem tę grupkę, 2 razy chciałem to zerwać. Potem trzymałem się mniej więcej 7-10m. Pierwszy z prawej też ze sztafety. Była jeszcze szalona para na tandemie.

Nie nie jest to zakręt czy nawrót ale zwężenie. PiotrS Ty jesteś w białym stroju?

;) tak mi się zdawało, że jednego z tych gości gdzieś już widziałem :P
robertino

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Imprezy triathlonowe w Polsce - sezon 2017