kalendarz triathlon

Bydgoszcz Triathlon 8-9 lipca 2017

Re: Bydgoszcz Triathlon 8-9 lipca 2017

Postprzez MateuszP » 09-07-2017, 21:11

robin_ldz napisał(a):MateuszP - co masz na myśli pisząc "szalona para na tandemie" ? Pamiętasz może numer startowy, albo jakieś "znaki szczególne" ?
Pytam, bo też deptałem na tandemie, ale myślę, że ewentualne zastrzeżenia nie dotyczą naszej pary. :) Wiedza nie jest mi potrzebna, żeby komuś robić koło pióra, ale jeśli było to jakieś głupie zachowanie, to jest szansa, że po zwróceniu uwagi ono zniknie i wszystkim nam będzie startowało się lepiej i bezpieczniej... :)

Niestety numeru nie pamiętam, ale ten tandem jest na zdjęciu. Ogólnie całość imprezy z mojego punktu widzenia opiszę jutro. Główne i w sumie jedyne powody stwierdzenia "szalona" to.

1. Nie odpuszczenie koła przy wyprzedzaniu przez innego zawodnika, najbardziej właśnie "12", w tym również jak ja to czyniłem. Co prawda w sumie z górki i po płaskim (pod górkę pewnie też) taki tandem jedzie po prostu szybciej z racji zasilania przez cztery nogi, ale ewidentnie nie było odpuszczania przy wyprzedzaniu, bo dochodziło do takich sytuacji.
2. Zachowanie właśnie przy zjeździe do belki, no cóż, jak dla mnie lipa jak właśnie ten tandem na pałę dojechał do grupy na załączonym obrazku i niemal mnie nie staranował. A raczej nie zeskakują z roweru przed belką.

robin_ldz generalnie szacun za start właśnie w tej formule, mieliśmy rowery w jednej strefie, szkoda, że nie udało się spotkać.

Pogoda dopisała, organizacyjnie czuję się dopieszczony, nie chodzi wcale, że zaliczyłem 4 podia, dobrze się bawiłem i za rok jak zdrowie i czas pozwoli to wrócę. Super, że znów utwierdziłem się, że ludzie z internetu istnieją.
M- 3:13'34-Wawa 2013
HM- 1:29'13- Żywiec 2015
Standard- 2:30'53-Rawa Maz. 2015
Standard- 2:31'43-Pniewy 2015
http://www.wpfgrotterdam2021.com
MateuszP

Postprzez PiotrS » 10-07-2017, 07:41

Pomyliłem 13 z sztafety ze zwykłą, przepraszam nie widziałem numeru dokładnie.

Matusz "łobuzie" za blisko jedziesz przy wyprzedzaniu :).

Czyli potwierdzasz, że chłopaki po lewej tworzyli zgarną grupę?

Ja startowałem później gdzieś koło 9:08, widziałem Cię z naprzeciwka jak leciałeś samotnie.
Czerwona obcisła koszulka bez rękawów, z daleko wyglada to jak terminator na rowerze czasowym.
PiotrS

Postprzez robin_ldz » 10-07-2017, 07:49

MateuszP napisał(a):Niestety numeru nie pamiętam, ale ten tandem jest na zdjęciu. Ogólnie całość imprezy z mojego punktu widzenia opiszę jutro. Główne i w sumie jedyne powody stwierdzenia "szalona" to.

1. Nie odpuszczenie koła przy wyprzedzaniu przez innego zawodnika, najbardziej właśnie "12", w tym również jak ja to czyniłem. Co prawda w sumie z górki i po płaskim (pod górkę pewnie też) taki tandem jedzie po prostu szybciej z racji zasilania przez cztery nogi, ale ewidentnie nie było odpuszczania przy wyprzedzaniu, bo dochodziło do takich sytuacji.
2. Zachowanie właśnie przy zjeździe do belki, no cóż, jak dla mnie lipa jak właśnie ten tandem na pałę dojechał do grupy na załączonym obrazku i niemal mnie nie staranował. A raczej nie zeskakują z roweru przed belką.

robin_ldz generalnie szacun za start właśnie w tej formule, mieliśmy rowery w jednej strefie, szkoda, że nie udało się spotkać.

Pogoda dopisała, organizacyjnie czuję się dopieszczony, nie chodzi wcale, że zaliczyłem 4 podia, dobrze się bawiłem i za rok jak zdrowie i czas pozwoli to wrócę. Super, że znów utwierdziłem się, że ludzie z internetu istnieją.

OK, faktycznie są na fotce. Już wiem kto to był. Dziwne, bo przewodnik to doświadczony trajlonista, łącznie z pełnym dystansem... Ja przy nim jestem przedszkolakiem triathlonowym.
Miałem podobną sytuację, tyle że nie było takiego tłoku. Na jakiś km może trochę więcej przed nawrotką w lesie dojechała do nas Aga Jerzyk. Wyprzedziła nasz tandem i delikatnie zwolniła. Mój przewodnik widząc nawrót nawet nie pomyślał żeby ją wyprzedzać, bo wyhamowanie i zawrócenie tym olbrzymem nie jest proste, więc delikatnie odpuściliśmy, napiliśmy się i za nawrotem ogień. :) Jeśli w przyszłym roku będziemy rywalizowali w podobnej formule, to uczulę moich rywali na takie akcje.

Zgadza się, byliśmy w jednej strefie. Udało się wyjść jako pierwszy z wody i to jakie powitanie zgotowaliście nam w T1 - aż mnie delikatnie przytkało. :) No i fakt jazdy przez dobrych kilka km za samochodem pilota z zegarem na pace - fajna sprawa. :)
You'll Never Walk Alone
robin_ldz

Postprzez MateuszP » 10-07-2017, 08:02

Ważne, że nikomu nic się nie stało. Wiesz, ja też nie mam pojęcia jak się jedzie na takim rowerze. Nie chodzi tutaj o hamowanie bo to przy tej prędkości, jaka wtedy była, pewnie jest trudniejsze w przypadku tandemu, po prostu zawodnik "12", bardzo mocny swoją drogą, by wyprzedzić ten tandem musiał niesamowicie docisnąć zapewne dodatkowo, a tandem kręcił dalej jak szalony. To bankowo robi różnicę. Na początku myślałem, że to drummer, ale dopiero po jakimś czasie się kapnąłem, że to również mocny zawodnik
MateuszP

Postprzez klzn » 10-07-2017, 08:12

Panów z pozycji 1 - 3 widziałem i zwróciłem nawet na nich uwagę, bo jechali prawie koło w koło, parę km przed nawrotem a chwilę poźniej podjechał sędzia i jechał za nimi chwilę. Byłem ciekawy efektu. Po nawrocie, jak siędzia odjechał jechali tak samo jak wcześniej.
Jeszcze parę takich kwiatków było. Najlepsza była dwójka z jednego teamu: zjazd, dwupasmówka, rondo i dojazd do mety siedzieli sobie na kole - jeden z nich 3. w kategorii.
Jak się startuje w fali, gdzie wszyscy są od Ciebie mocniejsi - to się można napatrzyć B-)
klzn

Postprzez MateuszP » 10-07-2017, 08:25

No w sumie wracając do fotki to ja upomnienia nie dostałem (spryciula :)) ) ale chyba wiem w którym momencie sędzia tego dokonał, bo dwa motory wyprzedzały mnie w drodze powrotne.

Też drugiego dnia ścigałem kilku zawodników, mieli z 400m-500m przewagi i sukcesywnie do nawrotu za Bydzią ich doganiałem, potem stało to w miejscu, ale ja też już chyba traciłem moc.
MateuszP

Postprzez PiotrS » 10-07-2017, 08:35

klzn napisał(a):Panów z pozycji 1 - 3 widziałem i zwróciłem nawet na nich uwagę, bo jechali prawie koło w koło, parę km przed nawrotem a chwilę poźniej podjechał sędzia i jechał za nimi chwilę. Byłem ciekawy efektu. Po nawrocie, jak siędzia odjechał jechali tak samo jak wcześniej.
Jeszcze parę takich kwiatków było. Najlepsza była dwójka z jednego teamu: zjazd, dwupasmówka, rondo i dojazd do mety siedzieli sobie na kole - jeden z nich 3. w kategorii.
Jak się startuje w fali, gdzie wszyscy są od Ciebie mocniejsi - to się można napatrzyć B-)

Czyli się potwierdza.
Napisz o kogo chodzi?
"Najlepsza była dwójka z jednego teamu: zjazd, dwupasmówka, rondo i dojazd do mety siedzieli sobie na kole - jeden z nich 3. w kategorii.""

może to coś zmieni.
PiotrS

Postprzez Krygi90 » 10-07-2017, 09:30

PiotrS napisał(a):- draft, jak zwykle dra tują tzw drugie noże, zawodnicy z czołówki zajmujący miejsca od 10- do 30
oraz mistrzowie z kat wiekowych, nie chce mi się o tym już pisać....
Odnośnie pseudo czołówki, jako że zwracam uwagę na tych co kojarzę i znam, to upewniłem się co do jednego z zawodników, dostał ostatnio karę za draft w innych zawodach, chciałem sprawdzić (i upewniłem się co innego z wyższej kat).

Domyślam się że upewniałeś się co do mnie :) Wyszedłem z wody stosunkowo wcześnie widziałem kiedy uformowała się grupa "drugich noży". Jechałem w odległości około 100 m samotnie. Kiedy Panowie zaczęli się "tasować" stopniowo traciłem ich z zasięgu wzroku. Nie oskarżam ich bo wiem że z tak odległej perspektywy nie byłem w stanie stwierdzić czy jadą w regulaminowym odstępie...

Miałem okazję do nich dojechać (jeżeli z początku pod górkę bym przycisnął doszedłbym)
Nie chciałem podejmować ryzyka jazdy 7-10 m żeby nie dostać kary i na dobre mi wyszło bo kat. M25 udało się wygrać.
Suma sumarum całą drogę jechałem sam wyprzedzając pojedyncze osoby z czołówki.
Podczas jazdy komfort psychiczny że na pewno nie dostane kary czy upomnienia :)
Krygi90

Postprzez MateuszP » 10-07-2017, 09:35

Pragnę też zaznaczyć, że org uznał 7m jako granicę draftowania. I właśnie biorąc pod uwagę czołówkę, gdzie prędkości są baaardzo porównywalne (moce niekoniecznie) to tak to będzie wyglądało, bankowo będzie miało miejsce tasowanie się zawodników.

Zysk będzie i z 10,12 czy 15m jazdy za kimś i tasowanie będzie.
MateuszP

Postprzez PiotrS » 10-07-2017, 09:49

Krygi90 napisał(a):
PiotrS napisał(a):- draft,

Domyślam się że upewniałeś się co do mnie :)

Krygi Gratulacje za wygraną w M25, dobry wynik!
Nie widziałem Cię na trasie, bardziej kojarzę staruszków :).
PiotrS

Postprzez Krygi90 » 10-07-2017, 11:26

MateuszP napisał(a):Zysk będzie i z 10,12 czy 15m jazdy za kimś i tasowanie będzie.

Tak jak napisałeś. Miałem szanse z początku do Was dojechać ale zrezygnowałem ze względu na przykre doświadczenie z Charzykowa gdzie jechałem moim zdaniem regulaminowo a dostałem karę.
Gratulacje wygrania sztafet ;)
Krygi90

Postprzez MateuszP » 10-07-2017, 12:06

Krygi90 napisał(a):
MateuszP napisał(a):Zysk będzie i z 10,12 czy 15m jazdy za kimś i tasowanie będzie.

Tak jak napisałeś. Miałem szanse z początku do Was dojechać ale zrezygnowałem ze względu na przykre doświadczenie z Charzykowa gdzie jechałem moim zdaniem regulaminowo a dostałem karę.
Gratulacje wygrania sztafet ;)

Wzajemnie ;)

No pewnie w końcu jak dostanę upomnienie/karę to też tak będę robił, ale jakoś uważam, że rozsądnie trzymałem odległość, jak nie próbowałem zerwać totalnie tych paru osób, co i tak było mission impossible. Bo obyło się bez nieprzyjemności, za dużo było do stracenia, 3-5min na tym dystansie to już pozamiatane. Na krzyki itd. szkoda mi sił i nerwów Też doświadczenie na przyszłość, że to nie ma sensu, szczególnie jak jeszcze jest kawałek do mety. Bo trafia się grupka z takimi samymi prędkościami niemal a każdemu się spieszy! Nieco przyspieszę ale za moment zapali się czerwone światło by odpuścić i zostaję wyprzedzony.
U mnie jest inna perspektywa, że mogę się wyjechać, może nie do końca bo trzeba niby dotrzeć do zmiennika, ale jednak muszę i nad tym popracować. Ale bardziej się skłaniam właśnie do odpuszczenia w pewnym momencie i we właściwym momencie zrobienia interwału do porzygu...W Bydgoszczy chyba należało tak zrobić, że do nawrotu poza miastem i pod górkę nie szarpać, a potem gaz.
MateuszP

Postprzez Krygi90 » 10-07-2017, 17:09

Z drugiej strony rozumiem wszystkich co jechali w tej grupie i trzymali regulaminowe 7-10 m.
Skoro jest to dozwolone a pozwala zaoszczędzić kilkanaście watów to czemu nie skorzystać..
Ja po prostu byłem za bardzo przejęty poprzednimi zawodami żeby znowu ryzykować tym bardziej że był chyba ten sam sędzia (tak mi się wydaje)

Jeśli chodzi o samą organizację imprezy to lepszej nigdy nie widziałem jak startuje..
super rozwiązanie z mostkami do przechodzenia nad trasą biegową przy Łuczniczce :)
Oprawa, komentator trybuny dla kibiców też pierwsza liga :)
Odnośnie spotkania u mnie w tym roku nie dało rady (małe dzieci)

ps. MateuszP jak się spało w mojej starej jednostce :P ?
Krygi90

Postprzez MateuszP » 10-07-2017, 17:18

A właśnie pytali o Ciebie ;) na początku nie załapałem o kogo chodzi.

Akurat w obie nocki spokój był z wyjazdami. Trochę "wóz" w pierwszą noc niezbyt wygodny, ale położyłem się w drugą stronę i git, tylko i tak jakoś nie pospałem.

Cisza, spokój jeżeli chodzi o otoczenie, bo jednostka na uboczu. I zwykle tak się kieruje z noclegiem. Kumpel w piątek był na zmianie więc zawsze dobrze się spotkać.
MateuszP

Postprzez Krygi90 » 10-07-2017, 20:48

No to dobrze powodzenia w dalszych startach :) Z Karolem kiedyś na zmianie byliśmy - jaki ten świat mały :P ;)
Krygi90

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Imprezy triathlonowe w Polsce - sezon 2017