kalendarz triathlon

Triathlon Lubasz 2017

Re: Triathlon Lubasz 2017

Postprzez wojtek_b » 05-05-2017, 08:20

ja jak prawdziwy Polak ponarzekałem, pohejtowałem, a dziś rano obudziłem się z bólem gardła i podjąłem decyzję o odpuszczeniu. Głównym celem jest Poznań, nie mogę sobie pozwolić na chorobę. Powodzenia wszystkim!
wojtek_b

Postprzez hadwao » 06-05-2017, 15:52

I jak tam wrażenia po pierwszym dniu. Z relacji znajomych + oglądu wyników to dzisiaj był dramat. Woda zimna + załamanie pogody. Ze 168 zapisanych wystartowało 103 osoby, z czego prawie 10% nie ukończyło. Na pływaniu chyba wszyscy marzyli, żeby chociaż 13 stopni było, na rowerze podobno ściana deszczu (tylko 3 osoby złamały 1:20, a mediana > 1:30). Ale z tego wyszedł sport ekstremalny. Podium open kobiet 3:13. Tylko 4 panie się odważyły. Podziwiam ludzi zjeżdżających w takich warunkach na tych zjazdach... Orgowie brakiem wcześniejszej informacji o dopuszczeniu akcesoriów neoprenowych chyba też sobie trochę nagrabili - mogli to lepiej rozegrać.
Podobno osoby, które nie ukończyły pływania mogły kontynuować po ostatnim pływaku - w sumie ciekawe decyzja. Dzisiaj przy okazji zakupów własnie tak sobie pomyślałem, że mogli dać taką opcję przed startem, że jak ktoś nie chce walczyć o pudło, to może wystartować po ostatnim pływaku i tyle - wilk byłby syty i owca cała... Tylko pewnie jakby to ogłosili przed startem to z kolei by się wściekli Ci, co nie przyjechali... Ogólnie chyba kryzys, którego można było uniknąć.

Było nie było, żona tak się przejęła, że pojechała do Decathlonu na drugą stronę miasta i kupiła mi skarpetki i rękawiczki neoprenowe... Skarb nie kobieta ;-) Patrząc po prognozach, to przynajmniej do Sierakowa te akcesoria będą w cenie. Jutro kolejny dzień zmagań - będzie ostro.
hadwao

Postprzez RafałM » 06-05-2017, 16:03

Wygląda na to, że w Rybniku to były Hawaje. Czekam i ja na relacje. Przy okazji Pan, który zajął III mce w Rybniku tu był II.
10km - 38:46
Półmaraton - 1:24.15
1/2 IM Sieraków 4:36.28
Olimpijka No Draft Skarżysko Kamienna 2:15
Triathlon Polska - 10:36h
RafałM

Postprzez kajet » 06-05-2017, 16:17

@Maciej_z_NT: pływanie 94/99 (plus 4 osoby, które nie ukończyły), rower, jak w zeszłym roku, 14 :)
"People tend to break and don't want the pain anymore. He ([Sanders]) just seems to fucking enjoy it" - S. Kienle
https://enduhub.com/pl/kajet/
kajet

Postprzez majre » 06-05-2017, 16:35

Zawody na zaliczenie. Dla mnie nie było szans na ściganie.
Pierwszy błąd: nie wszedłem do wody przed startem. Po zamoczeniu stóp nie dałem rady się zmusić aby wejść do wody. Stwierdziłem że przy starcie jakoś to będzie, że adrenalina i rywalizacja zrobią swoje. I po kilku sekundach, jak tylko woda wlała się na głowę, chciałem podnieść rękę. Jednak nie chciałem być pierwszym wyłowionym, więc przeszedłem na żabkę patrolową i jakoś minęła pierwsza pętla. Kilka metrów biegu i na drugiej pętli na zmianę płynąłem kraulem ratowniczym i żabą. Nie byłem w stanie zamoczyć głowy. Powodowało to momentalnie szok i duszenie. Ciekawi mnie jak wrażenia ludzi którzy płynęli w "sprzęcie". Czy czepki, rękawiczki i skarpety z neoprenu byłyby pomocnym rozwiązaniem?
Drugi błąd: przy mojej marnej technice kolarskiej trzeba było wziąć zwykłą szosę a nie świrować na TT z dyskiem, śmigłem i kaskiem jak dziób tukana. Na podjazdach taki zestaw nic nie dawał a na zjazdach przy puszczonej korbie miałem >50km/h. Szybciej po prostu się bałem i najwyższy zjazd robiłem na hamulcu.
Po takiej grze wstępnej bieg już bez specjalnej spiny. W lesie lekkie błotko co też nie pomagało.
Z mojej strony ogromny szacunek dla tych co ukończyli. Szczególnie płynących kraulem :)
majre

Postprzez Maciej z NT » 06-05-2017, 17:12

kajet napisał(a):@Maciej_z_NT: pływanie 94/99 (plus 4 osoby, które nie ukończyły), rower, jak w zeszłym roku, 14 :)

Wychwyciła bestia taki szczegół, a nie można było napisać że traktor ma 3 koła sprawne ;-)
Sprostowanie podobno było 107 ;-) a ukończyło 94 czyli praktycznie byłem ostatni z ukończonych.

Zacząłeś @Kajet i akurat piję ciepłą kawę to trochę opowiem.

Okupiony w zestaw neoprenowe skarpety i rękawice ruszyliśmy mocnym składem z NT - 3 osoby na podbój Lubasza !!!
Nowy Tomyśl 7:00 rano piękne słońce 9 stopni (w zeszłym roku było 7) Ktoś w aucie że o 10:00 prawdopodobieństwo deszczu konwekcyjnego. Ale nikt nie wiedział co to znaczy.

W Lubaszu o 9:00 było chyba 13 i chmurzyło się chyba na 10:00. Poznaniaki mówili że u nich już leje ;-(

Trening - zamoczenie w wodzie wystraszenie rywali techniką i prędkością i spokojnie ustawiłem się w ostatniej linii - zaatakuje na drugim okrążeniu. Woda o dziwo znośna, skarpety rewelacja, rękawice przy małej mocy rąk robią dodatkowy opór ale ujdzie.

Start i zachowaczo kontrola z tyłu stawki tym co zimno do przodu, żabkarze ja i Ci co na plecach z tyłu.
PIerwsze kółko wskazało koło 11 minut czyli czad, zero skurczów z zimna, okularki nie parują i..... na drugim kółku ktoś włączył bąbelki, znaczy zaczęło lać trochę zacząłem myśleć o rowerze zupełnie zapomniałem się oglądać do tyłu a tu ludzie mi się wykruszyli i trzeba było spróbować dogonić przód niestety zabrakło dystansu.

Rower w stefie ktoś grzebał mi przy rowerze, łańcuch wisiał. Ale luz, co ubieramy bo leje i caluśki mokry ręcznik, rękawki. Wyniku nie będzie stawiamy na zdrowie - czerwona deszczówka piłkarska Umbro - uratowała mnie w Harrachowie. Jedziemy a tu mocniej leje plan trzymiemy 270 W średniej. KIlka dni wcześniej jeździłem środkiem - a tam pełno wody - potoki. Na zjeździe odpuszczam bo się boje. Każdy nawrotka na mocnym wyhamowaniu żeby sobie i kumuś krzywdy nie zrobić - żartów i brawury zero. Pod górę luzik równiutko wg planu ok 330 W. Średnia w okolicach 266-268. Kurtka chroni przed zimnem i jest przyjemnie. W głowie koncepcja żeby kurtkę na 4 kółku zrzucić ale zlewam ambicji mniej zdrowie ważniejsze. Wyprzedziło mnie znowu 2 kolarzy. Średnia spadła do 263W a NP 289W

Bieg oczywiście pada - droga grząska i śliska - dużo asekuracji i obiegania kałuż. Tempo w moim planowanym idzie gładko, na drugim kółku po podbiegu którego nie lubię przyspieszam i... wyprzedzam kilku biegaczy co jest ewenementem w mojej branży. Do mety i medal.

Sportowo zadowolony zdrowotnie zobaczymy za 2 dni jak puści adrenalina.

Organizacja:
Wolontariusze i strażacy profi 3 punkty żywieniowe na trasie biegowej. Wg Garmina u innych widzę ponad 1 km pływania na rowerze 45,3 biegu 9.8 km czyli uczciwe zawody. Dobrze że nie skrócili pływania bo wyniki były by dziwne. A tak wiarygodny wynik.

Na minus orga - brak lub brak informacji czy była ciepła herbata. Podobno była, Yeti też ktoś widział.
Stylizacji koszulki finiszera nie będę oceniał bo nie kupiłem.
Ciepły posiłek jedliśmy po 50 km w kierunku do domu.

No i najważniejsze draftu nie było film obrobię to wrzucę linka. Pozdr Maciej z NT
You'll Never Walk Alone
Maciej z NT

Postprzez kajet » 06-05-2017, 17:16

45,3 km? Czyli o 3 więcej niż w zeszłym roku? Nic dziwnego, że takie czasy wyszły. Jak się zmieniła trasa?
"People tend to break and don't want the pain anymore. He ([Sanders]) just seems to fucking enjoy it" - S. Kienle
https://enduhub.com/pl/kajet/
kajet

Postprzez Maciej z NT » 06-05-2017, 17:34

kajet napisał(a):45,3 km? Czyli o 3 więcej niż w zeszłym roku? Nic dziwnego, że takie czasy wyszły. Jak się zmieniła trasa?

Belka od roweru była bliżej T1, nawrót w Czarnkowie na dole były trochę dalej, druga nawrotka była koło "muszli" - i automatycznie belka była dalej do T2. Uzbierało się tych metrów i było ok.
You'll Never Walk Alone
Maciej z NT

Postprzez majre » 06-05-2017, 18:20

spagetti i herbata były na stołówce za sceną
majre

Postprzez hadwao » 06-05-2017, 18:28

Pociesza mnie Twoje odczucie wody w neoprenie. Testwalem przed chwila rekawiczki w umywalce i jest super. Jestem pozytywnie nastawiony do tego plywania :)
Szkoda tego rozkojarzenia w wodzie - mocny finisz i bylbys w czubie :)
hadwao

Postprzez hadwao » 07-05-2017, 14:56

Na szybko wrażenia z Lubasza - tylko organizacyjne, bo o moim "występie" to mi się dzisiaj nie chce pisać - poza rowerem na miarę oczekiwań pasmo niepowodzeń ;-(

Ogólnie w porównaniu do zeszłego roku impreza straciła w moich oczach. Przypuszczam, że wiele z tego wynika ze słabej frekwencji, więc trzeba było ciąć koszty. W zeszłym roku wszystko było mz lepiej ogarnięte i dopięte - w tym roku jakoś tak nie mogłem się odnaleźć. Ogólnie co mi się nie podobało:
- brak bojki przy pomoście na który należało płynąć - po opłynięciu ostatniej bojki płynąłem "tam gdzie wszyscy" bo słabo było widać pomost (rok temu tez tak było)
- odprawa na plaży na 10 minut przed startem to pomysł bez sensu - ani nie można zrobić porządnej rozgrzewki przed odprawa, ani po (rok temu tez tak było)
- słabe oznaczenie trasy rowerowej w okolicach starto/nawrotu - po pierwszej pętli jechałem sam i jak wjechałem to nie mogłem się połapać, gdzie jest nawrót a gdzie zjazd do strefy - zwolniłem do prędkości spacerowej i się rozglądałem. Podobnie przy zjeździe z roweru też chwilę potrzebowałem by ogarnąć temat, ale tu już ktoś krzyknął gdzie jechać i poszło sprawniej
- przy starcie roweru brak belki... po prostu biegliśmy z jednym chłopakiem na rower, minęliśmy jakiegoś gościa, który krzyknął za nami, że już można wsiadać na rower. Przy zjeździe nie miałem pojęcia, gdzie zejść z roweru żeby nie dostać kary... zsiadłem na wyczucie, nie wiem czy w dobrym miejscu
- bieg na ostatnich 2km to nieporozumienie. była droga leśna podzielona na trasę biegową i dojazdową dla aut - przy czym dle biegaczy był to dosłownie wycinek na szerokość 1 biegacza bez możliwości wyprzedzania. Jako, że od kilku dni padało, to było pełno błota i kałuż - nie było nawet jak tego omijać
- dezorganizacja z regulaminem - już to pisałem na profilu FB - o temperaturze wody było wiadomo od dawna, że może szału nie być. Organizatorzy nie dawali żadnych informacji typu jak będzie temperatura x to coś, jak x+1 to coś itd. To by rozwiązało wiele problemów. Ja już przy zapisach widziałem, że organizatorzy są zdeterminowani pływanie przeprowadzić, więc pretensji nie mam, ale wiele osób strasznie na to narzekało i uważam, że mają rację
- najdziwniejsze były naklejki na rowery - nie takie tradycyjne na sztyce, których nie da się oderwać, tylko zwykłe stickery jak na kask wielkości 2x2cm... Kurde bez problemu można było sobie przekleić na czasówkę za 20k i cieszyć się życiem. Niefrasobliwe podejście.

Z plusów
- fajna trasa (nie w moim typie, ale dobrze sobie spuścić taki łomot na początek sezonu)
- mili ludzie (osp, wolontariusze itd)
- mimo wszystko zawody się odbyły i nie było lipy
- ogólnie przyjemna impreza

Moja ocena to biorąc pod uwagę cenę to 4. Fajne zawody, w dobrej cenie - kilka błędów, które łatwo wyeliminować. Wierzę, że za rok znowu będzie na 5 i myślę, ze znowu się zapiszę. O pływaniu w 11 stopniach za rok będziemy opowiadać z uśmiechem na twarzach, a za 3 lata mówić "za moich czasów pływanie się odwoływało tylko jak był lód na wodzie" ;-)

Dzięki za dobrą zabawę.
hadwao

Postprzez wojtek_b » 07-05-2017, 20:16

hadwao napisał(a):- dezorganizacja z regulaminem - już to pisałem na profilu FB - o temperaturze wody było wiadomo od dawna, że może szału nie być. Organizatorzy nie dawali żadnych informacji typu jak będzie temperatura x to coś, jak x+1 to coś itd. To by rozwiązało wiele problemów. Ja już przy zapisach widziałem, że organizatorzy są zdeterminowani pływanie przeprowadzić, więc pretensji nie mam, ale wiele osób strasznie na to narzekało i uważam, że mają rację

Ja sobie ponarzekałem i nie pojechałem w końcu. Niemniej na wielki minus organizatorów jest forma odpowiedzi. Ewidentnie widać, że sytuacja ich przerosła i nie potrafili tego ukryć. Dozwolili skarpety i rękawice jako pomysł ratunkowy, ale nie pomyśleli wcześniej. Ale forma odpowiedzi organizatorów na FB mówiąc delikatnie pozostawiała wiele do życzenia...
wojtek_b

Postprzez MateuszP » 08-05-2017, 06:58

Gratulacje dla startujących.

Mogę tylko pozazdrościć dobrej zabawy w Lubaszu. Popatrzyłem na wyniki i ewidentnie czasy głównie rowerowe sprawiają wrażenie, że poziom tak i jak rok temu jest tutaj mocny. Warunki nie rozpieszczały. Szkoda, że "Jaguarom" nie udało się pojawić na sztafetach pudełko było w zasięgu, tym razem walka o pierwsze miejsce nie była przesądzona pomimo kosmicznego kolarza pierwszej sztafety.

Będę dążył by za rok się tam pojawić. W sumie to trasa biegowa bez asfaltu...rower pode mnie solo opcja kusi!
M- 3:13'34-Wawa 2013
HM- 1:29'13- Żywiec 2015
Standard- 2:30'53-Rawa Maz. 2015
Standard- 2:31'43-Pniewy 2015
http://www.wpfgrotterdam2021.com
MateuszP

Postprzez Maciej z NT » 08-05-2017, 07:40

Filmik z roweru. Niestety baterii starczyło tylko na 1:13.

https://www.youtube.com/watch?v=J9Ks_3qQ9_0
You'll Never Walk Alone
Maciej z NT

Postprzez Matall » 08-05-2017, 08:00

Maciej z NT napisał(a):Filmik z roweru. Niestety baterii starczyło tylko na 1:13.

https://www.youtube.com/watch?v=J9Ks_3qQ9_0

I to naprawdę fajny rower jak na warunki!
Puchar XTri 2017
Tabele Pucharu XTri 2017

1/8 IM - 1:24:17 (Lidzbark 2017)
10 km - 43:56 (Szabda 2017)
Matall

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Imprezy triathlonowe w Polsce - sezon 2017