kalendarz triathlon

Polecane imprezy na 2018rok

Polecane imprezy na 2018rok

Postprzez kwenk » 10-07-2017, 18:02

Witam.
W tym roku debiutowałem w triathlonie. Startowałem na 1/4 w Sierakowie, 1/8 w Suszu i 1/4 w Bydgoszczy.
Z racji promocji na nowy rok (Tri Tour: Sieraków, Charzykowy, Poznań) zastanawiam się nad startami na nowy rok. Z jednej strony wszystkie imprezy pod względem organizacyjnym oceniłbym pozytywnie (zawsze jest coś do poprawy), ale zastanawiam się nad tym, czy nie spróbować w nowym roku zupełnie innych lokalizacji i je sprawdzić.
To na czym mi zależy:
- preferuję jednak 1/4, a nie 1/8 mimo, że nie mam doświadczenia (jak już jadę 300+ km, to nie na 90min wysiłku :D )
- blisko Warszawy (wszystkie są dość daleko)
- dobra organizacja
- dobre oznaczenie trasy
- rolling start jest korzystniejszy, bo bardzo wolno pływam, a nie lubię być ostatnim z ostatnich
- fajnie jakby trasa rowerowa była szybka, płaska, bez nawrotek
- im cieplejsza woda, tym lepiej :)
- trasa biegowa w cieniu i płaska
Wiele osób narzeka/chwali przejrzystość wody. Nie zauważyłem w 3 startach żadnych różnic - ale może i to ma znaczenie (?) - nie polecano mi Piaseczna ze względu na wodę...
kwenk

Re: Polecane imprezy na 2018rok

Postprzez platini76 » 11-07-2017, 17:46

Poznań poza odległością od Warszawy spełnia większość opisanych wymagań. W tym roku był start w grupie z wody, ale pewnie za rok zrobią rolling zgodnie z nowym trendem.
platini76

Postprzez kajet » 11-07-2017, 18:54

Stryków i Nieporęt spełniają wszystkie kryteria z wyjątkiem rolling startu. Nieporęt w 2018 r. wraca na jednokierunkową pętlę bez nawrotów.
Wyszłem i poszłem na:
http://forum.triathlonlife.pl
kajet

Postprzez scott_mtb » 12-07-2017, 17:12

Jak dla mnie w tym roku impreza nr 1 to Elbląg z Labo Sport ( o Suszu nie wspominam bo to oczywiste :-) - trasa rowerowa mega szybka i prosta , z bieganiem po kostce po starówce średnio ,ale za to miejsce i kibice mega ; pływanie bez rollingu ale akurat na to nie zwracam za bardzo uwagi - za rok na 100% Elbląg
2014 -1/4 Gołdap -2:15
2019-Olimpijka Olsztyn -2:14
2019 -1/2 Gołdap -4:31
tri.coach@onet.pl
scott_mtb

Postprzez spad » 14-07-2017, 23:42

kwenk napisał(a):Witam.
W tym roku debiutowałem w triathlonie. Startowałem na 1/4 w Sierakowie, 1/8 w Suszu i 1/4 w Bydgoszczy.
Z racji promocji na nowy rok (Tri Tour: Sieraków, Charzykowy, Poznań) zastanawiam się nad startami na nowy rok. Z jednej strony wszystkie imprezy pod względem organizacyjnym oceniłbym pozytywnie (zawsze jest coś do poprawy), ale zastanawiam się nad tym, czy nie spróbować w nowym roku zupełnie innych lokalizacji i je sprawdzić.
To na czym mi zależy:
- preferuję jednak 1/4, a nie 1/8 mimo, że nie mam doświadczenia (jak już jadę 300+ km, to nie na 90min wysiłku :D )
- blisko Warszawy (wszystkie są dość daleko)
- dobra organizacja
- dobre oznaczenie trasy
- rolling start jest korzystniejszy, bo bardzo wolno pływam, a nie lubię być ostatnim z ostatnich
- fajnie jakby trasa rowerowa była szybka, płaska, bez nawrotek
- im cieplejsza woda, tym lepiej :)
- trasa biegowa w cieniu i płaska
Wiele osób narzeka/chwali przejrzystość wody. Nie zauważyłem w 3 startach żadnych różnic - ale może i to ma znaczenie (?) - nie polecano mi Piaseczna ze względu na wodę...

Masz tyle wymagań, że polecam zrezygnować ze startu w triathlonie. W zasadzie żadna impreza nie spełni Twoich oczekiwań bo czegoś będzie brakowało. Dobrze, że nie wymagasz określonej temperatury powietrza.
spad

Postprzez kuffs » 15-07-2017, 07:18

Podzielam zdanie przedmówcy. Polecam triathlon in da house czy jakoś tak. Zapomniałeś dodać o domierzeniu trasy bo to jest dopiero problem na zawodach, co pewnie byś zauważył po pierwszych zawodach i byś zrobił z tego spory problem.
kuffs

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Imprezy triathlonowe w Polsce - sezon 2017