kalendarz triathlon

Ironman Nice

Wszystko co dzieje się poza granicami naszego kraju. Imprezy, zawodnicy, organizacje. ITU, WTC, MŚ, PŚ, PE itp.

Ironman Nice

Postprzez gudos » 11-02-2013, 13:36

Planowany debiut na dystansie IM to rok 2014. Poniważ jest to rok końca gimnazjum syna najbardziej optymalna okazała się Nicea, zarówno logistycznie (samotok ok. 700 PLN) a zwłaszcza terminem.
Prośba do tych, którzy już tam startowali, jak trasa (profil kolarski super ;)) o wszelkie uwagi, sugestie i rady.
gudos

Re: Ironman Nice

Postprzez baniszewski » 16-06-2013, 01:25

debiutuję w tym roku, dokładnie za tydzień ;) jak przeżyje wrzucę jakieś info ;)
pzdr

Kuba
baniszewski

Postprzez LukaszG » 16-06-2013, 09:40

A na jaki wynik idziesz?
10km - 40:54, 15km - 1:02:47, 21.1km - 1:33:18, Czechman - 5:07:57
LukaszG

Postprzez baniszewski » 17-06-2013, 10:50

haha na ukończenie :d jestem pasjontem amatorem ;)

trasa kolarska masakryczna, ciężko przewidzieć jak to wyjdzie w górach, tym bardziej że na co dzień nie trenuję w takich warunkach

16 h limit, jak zamknę się w schemacie mniej więcej [pływanie+t1 - 2h], [rower +t2 - 8h], [maraton -6 h] będę najszczęśliwszym człowiekiem na Ziemi ;)
baniszewski

Postprzez LukaszG » 17-06-2013, 12:03

Faktycznie trasa jest ciezka, w koncu sam Lance wybral te trase jako debiut na pelnym dystansie… :-P Na pewno bedzie ciezko, szczegolnie jezeli utrzyma sie ta pogoda… Zycze powodzenia!
10km - 40:54, 15km - 1:02:47, 21.1km - 1:33:18, Czechman - 5:07:57
LukaszG

Postprzez Scrubby » 23-06-2013, 19:50

Kilka godzin temu na FB, IRONMAN EUROPE poinformowało, że nie może potwierdzić śmierci zawodnika (na rowerze) do czasu aż odpowiednie władze wydadzą oświadczenie. Oczywiście chodzi o IRONMAN 70.3 - NICE

"IRONMAN regret to confirm that a competitor has died participating in IRONMAN France on Sunday 23rd June. At this time the thoughts of everyone associated with IRONMAN are with the athlete’s family and friends.

The athlete was on the bike section of the event and IRONMAN organisers are cooperating fully with the authorities to establish the circumstances surrounding this tragic incident. More information will be released at the appropriate time."

Czekamy zatem na oficjalny komunikat :(
WTT | 5k-21:32 | 10k-47:41 | 21k-1:52:33 | 1/4 IM-2:46:23 | 1/2 IM-... ukończony z kontuzją :(
Scrubby

Postprzez Scrubby » 24-06-2013, 10:56

Briton dies in French Ironman competition
By RFI

"A 30-year-old British man has died after crashing in the cycling section of the Nice Ironman competition on the French Riviera on Sunday, emergency services said.
The man went off the road on a corner and crashed into a wall in Tourrettes-sur-Loup, inland from Nice, they said.
A helicopter was sent to take him to hospital but he died of his injuries.
..."

Link do informacji.
WTT | 5k-21:32 | 10k-47:41 | 21k-1:52:33 | 1/4 IM-2:46:23 | 1/2 IM-... ukończony z kontuzją :(
Scrubby

Postprzez baniszewski » 28-06-2013, 00:31

oczywiście ironman nice / full ironman, nie 70.3
nie ma co potwierdzać, facet nie żyje, prawdopodobnie nieszczęśliwy wypadek
uczciliśmy minutą ciszy w poniedziałek na heroes party [*]
baniszewski

Postprzez gudos » 28-06-2013, 09:44

no to czekamy na opis imprezy, jak trasy no i cała otoczka
gudos

Postprzez marcin » 28-06-2013, 21:30

IM Borówno 2011
IM Frankfurt 2012
IM Kalmar 2013
Keep Tri-ing
marcin

Postprzez baca » 30-08-2013, 10:09

I nie doczekaliśmy się relacji :) A osobiście bardzo jestem zainteresowany IM Nice w 2014 ;-)
Pozdrawiam
baca

Postprzez baca » 23-10-2013, 08:30

IRONMAN Nice 2014 - Sold Out
Szybko w tym roku. Ja zdążyłem :mrgreen:
Ktoś jeszcze ?
Pozdrawiam
baca

Postprzez bczyzu » 23-10-2013, 09:30

Jeszcze 2 osoby z Krakowa:P
bczyzu

Postprzez baniszewski » 25-11-2013, 00:19

Czołem Niceiści ;)

Kompletnie zapomniałem o relacji, wrzucam więc z opóźnieniem kilka własnych uwag, sugestii, informacji ...

Podejrzewam, że podobnie musi być na wszystkich imprezach z serii Ironman - duże wpisowe zobowiązuje do świetnej organizacji i tak zdecydowanie w 99 % było w tym przypadku

1) pakiety startowe:
czepek ironman (którym raczej nie pochwalisz się na basenie, bo napisy po obu stronach na samym czubku słabo widać ;P, plecak tri Ironman ( typowy plecak dla triathlonisty, z dolną przegrodą na 2 pary butów, po bokach kieszenie na napoje czy inne rzeczy, wadą jest góra - czyli ściągane/zaciskane jak worek zamknięcie plecaka, co przy maksymalnym obciążeniu ma swoje znaczenie), chip na pasku (tradycyjny choć oczywiście z cudownym logo ;)) poza tym niewiele, nie pamiętam czy były jakieś spożywcze art., - tu pewne zaskoczenie - spodziewałbym się więcej choćby niewielkich gadżetów z logiem IM

odbiór pakietów i sprawy formalne bez problemów, jak wiecie trzeba mieć zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do uprawiania triathlonu wystawione najpóźniej 3 miesiące przed imprezą lub płacić 30 euro na miejscu

2) odprawa techniczna
nie będę się tu rozpisywał, raczej klasycznie wstawianie rowerów do strefy zmian itp

3) pasta party i heroes party

Dwie wielkie imprezy, pasta party - o dziwo w piątek, a nie w sobotę przed biegiem (nie wiem dlaczego, uważam chyba za największe nieporozumienie tych zawodów), druga w poniedziałek - heroes party. Jedna i druga to tak naprawdę dwa wielkie "bankiety" w fajnym klimacie, w wielkim ogrodzie, białe stoły,pufy, bar i cała masa super jedzenia, oczywiście kelnerów mnóstwo, szwedzki stół do oporu, różny alkohol, < bez wódki> również free, mnóstwo rodzajów spaghetti, lasagni, sałatek, serów mięsa, owoców słodkości - absolutnie wszystko czego zapragniecie w ogromnych ilościach - i co najważniejsze było bardzo smacznie ;))) to mocny punkt około samych zawodów, poza tym w poniedziałek rozdanie nagród itp, dodatkowo dowóz na miejsce imprez i powrót zapewniony autobusami kursującymi o różnych godzinach

4) Miejsce imprezy

Jednym słowem bajka - expo, strefy zmian, start i finish maratonu położone nad samym morzem, dosłownie na głównej promenadzie Nicei, widoki naprawdę super ;)

5) Etap pływacki

to dwie pętle po 1.9 km, trzeba wyjść z wody i okrążyć barierki i na drugi lap wpadamy. Plaże jak to w tym rejonie kamieniste, poruszać się ciężko, docenicie polskie morze jak trochę się na plaży pobyczycie ;)

Ważna uwaga odnośnie pianek - w związku z wysoką temperaturą wody polecałbym jeśli ktoś ma pianki bez rękawów, woda ma 20 kilka stopni i powiem szczerze, że w pełnej piance się zagotowałem, zimne prądy były jak zbawienie, lepsi pływacy mogą rozważyć płynięcie bez pianek ale te decyzje pozostawiam wam, moim zdaniem warto poplywać w piance przed zawodami aby samemu zobaczyć jak się czujemy

jeśli ktoś nie pływał nigdy w morzu w piance - uważam osobiście, że nie jest strasznie i fale nie są zabójcze ;)

Nieprzyjemną sprawa było wyjście z wody i utrzymujący się przez pewien czas stan "zasolonych ust" po tak słonej wodzie długie w niej przebywanie powoduje taki efekt, opijałem się izo i wodą na początku roweru żeby to "przepłukać", ale musiało minąć ok. pół godziny aby powrócić do stanu z przed startu

6) T1 iT2

Generalnie oddajemy rzeczy na poszczególne etapy do 2 worków t1 i t2 oraz możemy zapełnić trzeci worek na ubrania w których dotarliśmy na start

Ważne: W dniu zawodów rano można jeszcze coś pomajstrować przy rowerze, za to do worków t1 i t2 nie wrzucicie już nic

Po etapie pływackim "dywan" do t1, po drodze prysznic

Wolontariusze byli b. pomocni, pomagali błyskawicznie przy zdejmowania pianki, jeśli ktoś potrzebował oraz smarowali kremem do opalania ramiona twarz aby nie spalić się na trasie (w t2 również)

7) Trasa rowerowa

To jest chyba ten punkt, którego wszyscy wyczekują.
Powiem tak, przejechać się da (nawet bez lemondki - mój case), choć trasa niebezpieczna (wiecie pewnie, że jeden gość się roztrzaskał na ścianie, skarpie i nie przeżył)

W skrócie to 120 km podjazdów i płaskiej trasy różnej maści i później 60 km zjazdów krętych i bardzo niebezpiecznych. Sam kilkukrotnie mało nie wypadłem za barierkę, przestrzegam przed nimi bardzo !!! , człowiek się rozpędza, jedzie super szybko, a potem zakręt na zakręcie, a ruch cały nie jest zamknięty, jedziemy jedna stroną także uważajcie i nie dajcie się ponieść fali na maksa z górki bez ograniczeń, z głową.

pierwsze 20 km płasko, później między 20 chyba a 22 km jest najbardziej stromy podjazd, ma tylko 500 metrów ale jest tak stromy, że jak spadł mi łańcuch przy zrzucaniu "drastycznie" na niższy bieg, musiałem się zatrzymać, a potem prowadzić pod górę, bo nie sposób było zacząć z miejsca, nawet odpychając się od płotów czy latarni - więc warto przeanalizować mapę i przygotować się do tego podjazdu

więcej takich hardcorowych podjazdów nie pamiętam, przeważały podjazdy dłuższe i łagodniejsze, nawet po ok. 8 km o ile pamiętam, gdzie jechało się 10km/h na przełożeniu 1/2 - muszę przyznać, że nie było to łatwo, było za to bardzo wyczerpujące ale jakoś sobie poradziłem

Generalnie nie jeździłem nigdy wcześniej w górach rowerem ani szosą ani mtb, mimo to jeśli ktoś ma warunki na pewno warto włączyć taki trening do swojego planu.

Punkty odżywcze co 20 km, świetnie zaopatrzone, wody izo, żele, banany, batony itp (moim zdaniem genialne, super przyswajalne i przecięte na pół od razu żeby łatwiej i szybciej przyswoić powerbar o ile pamięć mnie nie myli, wielu wolontariuszy, bez jakichkolwiek zastrzeżeń ten pkt)

Widoki na trasie - bajka ;)

8) Etap biegowy

Płaskie jak stół 42.2 km, po głównej promenadzie miasta, mnóstwo kibiców na całej trasie, jest moc, jeśli ktoś startował w dużych zagranicznych imprezach wie o czym mówię, dla nowicjuszy pozytywne zaskoczenie ;)

4 pętle, po 1 i każdej następnej dostajesz na rękę specjalna opaskę w różnych kolorach (oznaczające pokonane pętle)

Na trasie prysznice ( w upalnej Nicei rzecz absolutnie niezbędna), punkty żywnościowe co 2.5 km czy 1.8 (sprawdźcie), zaopatrzone wyśmienicie (izo woda cola, żele, pomarańcze , banany, czekolady naprawdę dużo tego - bez zastrzeżeń)

Z tego co pamiętam ani na trasie rowerowej ani biegowej na punktach żywieniowych niczego nie zabrakło, co niestety zdarza się nie tak rzadki w PL (orlen m., Krynica i inne imprezy)

Gąbki, miski z wodą oczywiście były, toalety

*8A) Pogoda

Pogoda w Nicei w końcówce czerwca 25-30 stopni. Jeśli ktoś nie lubi trenować w upale, to niech lepiej polubi :)
na trasie kolarskiej to może nie największy problem ale na biegu - rozwiązanie jedyne - zacznij trenować miedzy 12 a 17 wiosną i latem ;)

9) Meta

Wrzuciłem ją do oddzielnego punktu bo to co się tam dzieje, przechodzi najśmielsze oczekiwania. Ostatnie ok 100 metrow do mety, po każdej ze stron postawione wcześniej trybuny i taka ilośc decybeli ludzi gwiżdżących, klaszczących, wydzierających się w niebo głosy - nie do opisania. Kończyłem zawody niewiele przed limitem 16 h, witali mnie tak samo jak gdybym przybiegł pierwszy. Te 100 metrów to czysta metafizyka ...

Wszyscy, którzy ukończą tri otrzymują koszulkę finishera i medal (można grawerować na miejscu)
Problem z rozmiarami koszulek mimo deklaracji w zgłoszeniu dla kończących późno (zostały same "s"ki)

Dla tych którzy kończą blisko limitu 16 h polecam wybierać się szybko po rower, bo trzeba go odebrać tego samego dnia w dosyć krótkim czasie od limitu.

Generalnie jestem z samej imprezy bardzo bardzo zadowolony. Pomimo kilku mankamentów (pasta party w piątek, Problem z rozmiarami koszulek mimo deklaracji w zgłoszeniu dla kończących późno (zostały same "s"ki), trochę mało gadżetów IM w pakiecie startowym jak na takie wpisowe) nie są one w stanie zmienić historii wspaniale zorganizowanej imprezy. Jest to impreza tri o najwyższym poziomie organizacyjnym w jakiej miałem okazję uczestniczyć ( a startowałem trochę w PL). Obsługa i wolontariusze traktowali cię jak członka rodziny i zapewniali wszystko czego potrzebowałeś, podobnie z kibicami. Startowało nas kilkunastu bodajże z PL, fajnie zobaczyć "swoje: twarze na imprezie zagranicą.

Polecam serdecznie wszystkim chociaż raz wystartować w Nicei, atmosfera jest niesamowita, tego nie opiszę tutaj, nawet jakbym bardzo chciał. Musicie przekonać się sami !!!

Kilka zdjęć z Nicei znajdziecie w moim albumie na fb, polecam szczególnie zwrócić uwagę na zdjęcie rano w strefie zmian, i przed hostelem po IM - z serii jak się zmienia człowiek po ukończeniu IM haha

https://www.facebook.com/jakub.baniszew ... 493&type=3

W razie jakichkolwiek pytań służę oczywiście pomocą

Pozdrówka :-D
baniszewski

Postprzez lszymanski » 26-11-2013, 10:40

baniszewski gratulacje ukońcenia IM :-)
Bardzo konkretna relacja, dzięki.
lszymanski

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro