kalendarz triathlon

Polityka SwimSmart od IRONMAN'a

Wszystko co dzieje się poza granicami naszego kraju. Imprezy, zawodnicy, organizacje. ITU, WTC, MŚ, PŚ, PE itp.

Re: Polityka SwimSmart od IRONMAN'a

Postprzez slm » 19-08-2013, 14:50

Szalikowcy czy nie - start pływania JEST najbardziej widowiskowy :) To na to zawsze najmocniej zapraszam. A potem to już jest kucie żelaza :)
Sielim - 12Tri.pl, 1/4 Ślesin 13 - 2:43 , 1/2 Poznań 13- 5:43
slm
 
Posty: 10
Dołączył(a): 04-06-2012, 22:08
Lokalizacja: Poznań/Komorniki

Re: Polityka SwimSmart od IRONMAN'a

Postprzez PrzemekP » 19-08-2013, 15:47

Jaja. Skoro komuś się nie spieszy i z tego powodu ma mieć możliwość odpoczynku w trakcie pływania to niech spokojnie poczeka 30 sekund od startu i już jest luźno. A jeżeli odpoczynek po drodze wymuszony jest brakiem umiejętności pływackich to po co pchać się na ten dystans? A w ogóle to powinno być na materacach!
Avatar użytkownika
PrzemekP
 
Posty: 31
Dołączył(a): 11-03-2012, 21:13
Lokalizacja: Konin

Re: Polityka SwimSmart od IRONMAN'a

Postprzez MPawel » 26-09-2013, 16:14

Widziałem, że taka forma startu pojawiła się również na IM Lake Tahoe ostatnio,

czy to już nowy standard? Czy na razie testy? Istnieje ryzyko, że coś takiego pojawi się wkrótce również w Europie?
Avatar użytkownika
MPawel
 
Posty: 78
Dołączył(a): 08-07-2011, 15:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka SwimSmart od IRONMAN'a

Postprzez cleveland » 27-09-2013, 08:48

Z biegania... Moim zdaniem klasyfikacja netto jest najlepsza przy biegach masowych. Czołówka - ok - niech leci na brutto. Startują z pierwszej linii, mają te same warunki. Strefy czasowe nie zawsze się spisują. Jeśli wszyscy lecą po netto to takie strefy nie są nawet potrzebne.

A co do odpoczynku w trakcie pływania... to trochę jakby zabronić spaceru w trakcie biegu, albo jazdy poniżej 30km/h. Inaczej DSQ. Sport coraz bardziej masowy. Coraz więcej maratończyków z metody Gallowaya, dla niektórych ma znaczenie czy dystans 42km przebiegnięty w czasie poniżej 3:30 a inni chcą go tylko przeczłapać na zaliczenie "dla znajomych" w 6h. Rozwiązaniem mogą być zawody z ambitniejszym zacięciem, z ostrzejszymi limitami czasowymi, których taki odpoczywający nie pokona.

Oczywiście rozumiem, że to taki IM dla lalusiów się robi... ale powtórzę... jak ktoś nie daje rady w biegu i zwalnia do marszu to nikt takiego nie piętnuje "bo wypływał i wypedałował się biedak".... a [CENZURA] - DSQ mu za marsz lub bieg wolniejszy niż 6:00 :-D

Przy czasach netto jest za to inny problem. Wyprzedzasz kogoś na trasie i w sumie nie wiesz, czy wyprzedzasz kogoś, kto wystartował przed tobą (wtedy jest dobrze), czy też wyprzedzasz kogoś, kto wystartował 2 minuty po tobie, przysprintował, jest przed tobą, a jak go wyprzedzisz i zabierzesz go ze sobą na plecach, to na mecie okaże się, że i tak wygrał z tobą o te 2 minuty :D To trochę takie indywidualne zawody rozgrywane mniej więcej o tej samej godzinie na tej samej trasie, ale - co podkreślam - przy dużych startach masowych - gdy można trafić na wolniejszego i mieć problem go wyprzedzić, sprawiedliwsze jest netto z mocno rozciągniętymi strefami czasowymi. Oczywiście wszystko to subiektywna opinia.
Avatar użytkownika
cleveland
 
Posty: 294
Dołączył(a): 14-03-2013, 11:28

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

Avatar użytkownika
xTRI.pl Pro
 

Poprzednia strona

Powrót do Multisport na świecie.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości