kalendarz triathlon

Czy to koniec Polskiego Zwiazku Triathlonu?

Wszystko związane z polskim multisportem oprócz zawodów. Kadra, zawodnicy, związek.

Postprzez trmalbork » 02-11-2011, 10:30

Witam postanowiłem napisać ten post w celu poddania Wam moi koledzy przyszłości polskiego triathlonu.
Dostałem ostatnio maila od pewnej firmy która zaprasza mnie do dyskusji w celu tworzenia kalendarza zawodów na rok 2012. Wszystko było by super gdyby nie kilka faktów:
- Dyskusja jest oczywiście płatna, czyli komercyjna. W związku z powyższym czy jako przyszły organizator chcąc uczestniczyc w rozmowach dot. Kalendarza imprez jeszcze mam za to zapłacic? Zupełnie nowa jakość
- Dyskusję organizuje wspólnie z PZTri marketingowa firma w miejscu jak rozumiem wybranym przez tą firmę a nie przez związek
- Dyskusje prowadzić będą ludzie którzy jeszcze we wrześniu pisali nt związku np. takie słowa: zrócicie coś wreszczcie z Polskim Związkiem triathlonu, słaby związek, słaba społeczność, słabe imprezy i ciągłe biadolenie, zero działania, … żenada, masakra…
Ci sami ludzie już niedługo wspólnie z tym złym związkiem chcą wspólnie prowadzić dyskusję nad kalendarzem imprez.
Pomyślcie troszkę o co w tej dyskusji chodzić może…, wg mnie o jedno aby wkręcić tak swoje imprezy (nie mające ze sportową rywalizacją nic wspólnego, gdyż są to imprezy amatorskie o charakterze czysto komercyjnym) aby czasem nie kolidowały z jakimiś tam Mistrzostwami Polski. Może ta firma powinna pójść dalej i pracować nad kalendarzem imprez światowych…
Na początku myślałem iż naprawdę ci ludzie chcą coś zrobić dla nas triathlonistów, dzisiaj uświadamiam się iż chcą… zrobić kilka imprez na których dzięki nam zarobią bardzo dużo forsy, wykorzystując prz tym słabość i uległość związku. Więc zamiast narzekać na ten związek uważam że powinniśmy mu pomóc. Są przecież wśród nas ludzie blisko związku mogący służyć swą pomocą w różnych sprawach. Ludzie ze związku to głównie społecznicy cieszmy się że mają czas aby działać. A my powinniśmy im pomagać przecież ich tam jest raptem kilkanaście osób.
Czy Wy wierzycie że jeśli sport połączymy z komercją będzie lepiej… chyba niekoniecznie.
Przypominam Wam jak kilka miesięcy temu pisałem iż Suszowi nie należą się MP na dystansie długim, i że jakoś przy stoliku od kilku lat dostają tą rangę imprezy. Im to było tylko potrzebne do tego aby dzięki Mistrzostwom Polski ściągnąć najlepszych zawodników. Nawet nigdzie nie było napisane na stronie ile najlepsi Polacy dostali za medale Mistrzostw Polski. Zawody w Suszu to dystans HALF IRONMAN. W końcu w 2012 roku doczekaliśmy się prawdziwych Mistrzostw na dyst. Dlugim. A co teraz z Suszem?
W 2012 roku mamy wiele imprez ME w Piłce nożnej, Olimpiada terminów za dużo nie zostaje i Susz chce się tak wkręcić aby nie kolidowała z nim inna impreza, gdyż pewnie w tym roku te zawody nie będą miały żadnej rangi sportowej więc organizatorzy za wszelką cenę chcą zadbać aby przypilnować dogodnego terminu dla Susza i co robią znów wciągają związek w soją gierkę i co… znowu związek daje się wciągnąć.
Pamiętam jak po zawodach w Suszu narzekaliśmy wszyscy na zła pracę sędziów i na związek a myślicie że to tylko ich wina że organizatorzy wszystkiego dopieli… no pewnie nie ale przeciez to nie medialne opluwać orgów lepiej nie zostawić suchej nitki na związku który dał się wciągnąć niepotrzebnie w te zawody.
Uważam iż jeśli dalej tak pójdzie to ta firma wyciśnie ze związku co się da, podzieli jego struktury i w niedlugiej przyszłości doprowadzi do do zakończenie działalności, a ze związek nie przynosi dochodow wówczas dla nich będzie to na reke gdyz nie będzie nic poza sportowa firma która robic będzie super imprezy… tylko ze nie dla naszej rywalizacji ale dla swojego zysku.
Zastanówmy się więc czy lepszy słabszy związek któremu trzeba trochę pomoc czy jego brak. Bo związek na pewno nie zorganizuje Mistrzostw Polski w Triathlonie dla cele brytów oraz nas jako tła no i głównego zaplecza finansowego…
Pozdrawiam
Piotrek z Malborka
trmalbork

Postprzez macmac » 02-11-2011, 11:36

Piotrek, jako totalny amator z niewielkim stażem patrzę na to z innej perspektywy i wydaje mi się że ostatnie tendencje rozwojowe w polskim tri są jak najbardziej pozytywne. Po pierwsze następuje ewidentny wzrost popularności dyscypliny, wynikający także (a może przede wszystkim) z zainteresowania tematem instytucji komercyjnych i także za sprawą takich pomysłów jak udział w zawodach celebrytów. Rosnąca popularność siłą rzeczy pociąga za sobą komercjalizację, ale wydaje mi się że skorzystać mogą na tym wszyscy. Dla amatorów, którzy i tak muszą zapłacić za każdy występ w zawodach oznacza to po prostu w dalszej perspektywie większy wybór imprez i ich wzrastający poziom organizacyjny, wymuszony większą konkurencją. Dla amatora impreza sportowa jest po prostu pewnym produktem, a zjawisko komercjalizacji daje szansę, że będzie to produkt na wyższym poziomie. Większa popularność dyscypliny w dłuższej perspektywie przysłuży się też na pewno zawodowcom, bo może przełożyć się na zainteresowanie sponsorów, wysokość nagród etc. Przyszłość triatlonu w Polsce wygląda więc moim zdaniem obiecująco. A pytanie która z instytucji będzie beneficjentem tych zmian - Związek czy prywatna firma wydaje mi się drugorzędne. Grunt to rozwój dyscypliny, a o to chyba można być teraz spokojnym.

Pozdrawiam
macmac

Postprzez zdanozdan » 02-11-2011, 12:11

zgadzam sie w 100% z macmac. Jako amatorowi wszystko mi jedno kto organizuje zawody i jakiej są rangi. Nie wiem nawet po co jest ten cały związek i co konkretnie robi. Jedyną styczność mam wtedy jak mam zapłacić za licencje która nie jest mi do niczego potrzebna (na szczęście coraz rzadziej).

Pewno dla zawodników ma to znaczenie bo się tam gdzieś dalej kwalifikują itd .... nie mam o tym pojęcia.
zdanozdan

Postprzez trmalbork » 02-11-2011, 12:53

sprostowanie, w tresci nie chodzi mi o to zeby byc przeciwnikiem imprez komercyjnych, jak najbardziej jestem za sam uczestnicze w wielu takich imprezach biegowych i uwazam ze super uczestniczyc w zawodach wspolnie ze znanymi osobami jednakze jestem wielkim przeciwnikiem jesli organizatorzy takich czysto amatorskich i komercyjnych imprez zaczynaja ingerowac a co najgorsze wplywac na dzialania zarzadu zwiazku sportowego. Tutaj mamy ewidentny taki przyklad jak organizatorzy oraz tworcy portalu chca wplywac oraz decydowac o przyszlosci zwiazku sportowego jednoczesnie organizujac zawody nie majace ze zwiazkiem nic wspolnego.
Uwazam iz pomiedzy takimi rzeczami powinna byc gruba i nieprzekraczalna granica
Komercja amatorstwo i dobra zabawa to jedno a sport wyczynowy to zupelnie cos innego
mysle ze teraz moj post bedzie jasniejszy...
trmalbork

Postprzez Marek » 02-11-2011, 13:17

w tresci nie chodzi mi o to zeby byc przeciwnikiem imprez komercyjnych, jak najbardziej jestem za

Czy Wy wierzycie że jeśli sport połączymy z komercją będzie lepiej… chyba niekoniecznie.

Zaprzeczasz sam sobie, a Twoje poprzednie 17 postów skierowanych przeciwko zawodom w Suszu i ludziom którzy je organizują tylko to potwierdza.

Zawsze na nie. Nie starasz się w tym dostrzec nic pozytywnego, a Twoje opinie są bardzo stronnicze i nieobiektywne.
Niestety masz pełne prawno żeby je wygłaszać...

Takie moje zdanie.
Programy żywieniowe dla sportowców, dostosowane do indywidualnych potrzeb: http://www.przyjazny-dietetyk.pl
Kontakt: m.barczewski@przyjazny-dietetyk.pl
Marek

Postprzez macmac » 02-11-2011, 13:38

Piotr, ale czy presja wywierana na związek przez fachowców od robienia pieniędzy to coś złego? Związki sportowe w Polsce raczej nie są bastionami nowoczesnego myślenia i taki nacisk może spowodować pewne pozytywne zmiany mentalne. Zagrożone nie jest moim zdaniem istnienie związku, ale sposób w jaki on dotychczas funkcjonował. Przypomina mi to trochę konflikt pomiędzy grupą Elite Cafe a PZLA parę lat temu - pamiętajmy, że wówczas czołowi zawodnicy stanęli po stronie "biznesowego" podejścia do sportu w opozycji do skostniałych struktur uznających, że sportowcy są dla związku, a nie na odwrót. Pytanie czy czołowi polscy zawodowcy też nie upatrują szansy w obecnej, zmieniającej się sytuacji w tri.
macmac

Postprzez trmalbork » 02-11-2011, 14:23

oczywiscie masz racje pomoc firm zwiazkom sportowym to rzecz od ktorej nie uciekniemy, jednakze w kazdej wspolpracy powinna sie liczyc obopolna korzysc niestety tutaj takiej nie widze
Przypominam iz Susz mial range Mistrzostw Polski na dystansie wogole nie kwalifikowanym w PZTri jakim jest HALIRONMAN i nikt z nas nie jechal tam na dystans dlugi a na polowke irona, a w roku 2012 jakos sa MP na dystansie dlugim i sa to jak wiecie zupelnie inne dystanse, nie wiem jak to zrobili ale tak zakrecili zwiazek iz dostali Mistrzostwa Polski
Jak im nie wypalilo sedziowanie cala wina poszla na zwiazek
Jak trzeba bylo jechac po zwiazku na akademi triathlonu jechali po nim strasznie
Jak im jest teraz potrzebny zapraszaja Prezesa a ten nie wiem dlaczego wybiera sie do nich na debate dot. ustalania kalendarza imprez
nie widzicie ze cos w tej wspolpracy jest nie tak...wydaje mi sie ze to raczej wladze powinny stawiac warunki ewentualnej wspolpracy z takimi firmami a nie odwrotnie, no chyba ze Prezes uzalezniony jest od nich w jakis inny sposob...
Chyba ze Wy macie jakies inne dane dotyczace tej wspolpracy z ktorej wynika jakakolwiek korzysc dla PZTri
trmalbork

Postprzez macmac » 02-11-2011, 14:57

Nie wnikam w relacje pomiędzy związkiem a środowiskiem "akademii" i szczerze mówiąc nie interesuje mnie czy związek odnosi z tego tytułu korzyści. Powtarzam - interes związku nie musi być tożsamy z interesem zawodników i rozwojem dyscypliny. Gołym okiem widzę jednak nową jakość w polskim światku triatlonowym, a impulsem do jej powstanie są niewątpliwie działania akademii. Krótka wizyta na stronie internetowej związku wystarczy, by przekonać się, że jest to instytucja nieco oderwana od współczesnych realiów i dlatego ten powiew świeżości mnie cieszy. I nie przeszkadza mi to, że ktoś robi na tym pieniądze. Tak samo jak nie przeszkadzają mi np. reklamy obuwia na portalu bieganie.pl, bo znajduję tam przede wszystkim kapitalne źródło wiedzy. Oglądanie świecących obrazków z nowymi Asicsami to bardzo niska cena jaką trzeba zapłacić za korzystanie z tych zasobów. Ta strona pokazuje jak można połączyć popularyzację dyscypliny z wymogami rynku, a akademia idzie w tym kierunku. Ja jestem za.
macmac

Postprzez Gary » 02-11-2011, 17:14

@trmalbork

Pomyślałeś może, że Akademia Triathlonu i zarazem organizatorzy zawodów w Suszu wcale nie lubią się z PZTri? Świadczą o tym chociaż komentarze czy wpisy na blogu współwłaściciela AT i firmy organizującej Susz.

Nadchodząca konferencja to pierwsza próba zebrania środowiska tri w jednym miejscu, wspólnego ustalenia kalendarza i starcia poglądów przy stole dyskusyjnym. Organizacja takiego wydarzenia pociąga za sobą koszty, które nie będą kompensowane z kieszeni podatników. Myślę, że 75zł za udział w konferencji i spotkaniu z Frielem, gdzie dostajesz jeszcze książkę, na której widnieje cena 50zł, to naprawdę nie jest dużo. Zwłaszcza, że oprócz środowiska triathlonowego na konferencji będą też przedstawiciele biznesu, zainteresowani inwestycją w triathlon.

Nie jesteśmy miłośnikami PZTri, niezbyt chętnie z nimi współpracujemy ale jeśli chcemy mówić o polskim triathlonie, planować jego przyszłość to nie będziemy robić tego za zamkniętymi drzwiami, w gronie wzajemnej adoracji. Mamy swoją wizję i chcemy skonfrontować ją ze wszystkimi - jeśli ktoś ciągle uważa, że to są działania wyłącznie dla pieniędzy to jego sprawa.

Kornel Pawlik

[ Dodano: 02-11-2011, 17:23 ]
Dyskusja jest oczywiście płatna, czyli komercyjna.

Idąc tym samym krokiem rozumowania 99% imprez sportowych w Polsce to czysta komercja?
Gary

Postprzez trmalbork » 02-11-2011, 23:20

Niestety nie moge się z Panem zgodzic poniewaz w conajmniej kilku zwrotach delikatnie mowiac mija się Pan z prawdą uzywajac skrotow czystoo promocyjnych:
po pierwsze to jak sam Pan napisal na ksiazce jest cena 50 zl, jak czesto bywa autorzy maja ich strasznie duzo wiec pewnie ona Was zupelnie nic nie kosztowala, no i dalej jak rozumiem to jest ona w zamian za uczestnictwo za wyklad z jej autorem ktory to kosztuje 30 zl, a czlonkostwo w debacie to koszt 47 zl wiec jesli nawet odjac te 30 zl(a nie 50 zl) to za debate trzeba zaplacic 45zl.
Po drugie pierwszy raz sie spotkalem aby goscie bioracy udzial w debacie mieli za nia placic, wydaje mi sie ze jest raczej odwrotnie no ale oczywiscie i w tej kwestii nie mam racji oczywiscie nie licze kosztow transportu jakie nalezy na debate poniesc
po trzecie co do lubienia sie ze zwiazkiem badz nie prosze o info na jakiej podstawie w zwiazku z powyzszym w latach ubieglych otrzymaliscie range zawodow w IRONMANIE jako Mistrzostwa Polski na dystansie dlugim co bylo z waszej jak i zwiazku strony ogromnym przeklamaniem oraz oszukaniem nas czyli triathlonistow
jesli sie z tym zwiazkiem tak nie lubicie dlaczego ci beznadziejni sedziowe sedziowali zawody w Suszu...
nastepne moje pytanie jesli juz wie Pan ze beda przedstawiciele biznesu to czy oni rowniez wplacali 75 zl za ta debate? czy pobieracie oplate jedynie od nas triathlonistow. jezeli ci przedstawiciele biznesu nie placa prosze o info jakie nalezy spelnic wymagania zeby jako przedstawiciel biznesu sie na nia zglosic, a jesli wplacaja to moze w celach marketingowych mozecie podac taka informacje gdyz juz oplacili wiec jest pewnosc ze dotra
A co do dyskusji zastanawia mnie jesli tak o tych stanach i Hawajach czesto piszecie czy nie mozecie odlaczyc sie zupelnie od zwiazku ktory jak mniemam do niczego nie jest wam potrzebny i zajac sie triathlonem na sposob powszechny dostepny dla kazdego lobbowac ipromowac dystanse typu IRONMAN w ktorych liczy sie bardziej rywalizacja ze samym soba a nie z przeciwnikiem i do ktorych PZTri nie ma i nigdy nie bedzie mial zadnych mozliwosci wplywania(przepraszam dzieki Wam mial wlaczajac polowke IRONMANA jako dystans zwiazkowy) za co ja wlasnie uwazam ze ktos ze zwiazku powinien poniesc odpowiedzialnosc.
P.S. Uwazam Wasza dzialalnosc za super sprawe majaca na celu popularyzowanie tego sportu, dzialcie w tej dyscyplinie ktora zarowno medialnie jak i sportowo raczkuje wiec jest wam duzo latwiej niz np w biegach ktorych w jednym tygodniu jest ponad setka i zycze wam powodzenia jednakze za to co wyprawiacie ze zwiazkiem i jak wciagacie PZTri w Wasze plany dostajecie ode mnie nagane!
Nie mam nic przeciwko Wam a jedynie wlacze z patologiami polskiego triathlonu ktore zdarzaja sie wlasnie przez to ze chyba co niektorzy ze zwiazku wam zaufali tylko nie wiem w co ....
Za to ze w Suszu Byly MP na dyst dlugim dla zwiazku powinna byc czerowna kartka
a za dalsze wasze podejscie i opluwanie sedziow tam sedziojacych za dalsze relacje zwiazku z wasza agencja druga czerwona kartka
a moral taki wy sie smiejecie a zwiazek dalej brnie w ta ...
trmalbork

Postprzez Gary » 03-11-2011, 13:08

@trmalbork

Jeśli udowodnisz, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy, z własnej woli nie pobierałeś wynagrodzenia za swoją pracę to wpuścimy cię na konferencję za darmo.
Gary

Postprzez traveler » 04-11-2011, 22:01

ojeny :-/ mamy wPolsce jedna super impreze na miedzynaradowym poziomie HST i takie krytyczne komentarze :-/ , powinnismy WSZYSCY sie usmiechac od ucha do ucha z tego powodu a jest coraz lepiej zroku na rok :-D
traveler

Postprzez masatri1 » 07-11-2011, 00:48

Nodun masz rację w 100% 8-)

Z tymi argumentami nie da się nawet dyskutować logicznie. :evil: Dla przykładu
Cytuję:
jedynie wlacze z patologiami polskiego triathlonu ktore zdarzaja sie wlasnie przez to ze chyba co niektorzy ze zwiazku wam zaufali tylko nie wiem w co

Czyli co??? Akademia jest odpowiedzialna za zły stan polskiego tri ??? :shock:

Teoria spiskowa dziejów, niech lepiej adnim zamknie ten temat....
masatri1

Postprzez traveler » 07-11-2011, 16:06

i oby takich ,,firm" jak najwiecej 8-)
traveler

Postprzez kuba_b » 08-11-2011, 19:09

Odpowiadam na pytanie: nie.
http://www.youtube.com/user/trikuba
WTT

i czasami R.K.S. CHUWDU
kuba_b

Re: polecamy

Postprzez xTri pro