kalendarz triathlon

xTRI.pl MultiSport Team Project

Wszystko związane z polskim multisportem oprócz zawodów. Kadra, zawodnicy, związek.

xTRI.pl MultiSport Team Project

Postprzez Motylop » 06-09-2010, 20:56

Czy wpisywanie sobie na zawodach klubu "xTRI.pl Team" nie będzie profanacją? (szczególnie w moim wykonaniu...)
Ostatnio edytowano 07-09-2010, 14:25 przez Motylop, łącznie edytowano 2 razy
Motylop

Postprzez foka » 06-09-2010, 21:30

Motylop napisał(a):btw. czy wpisywanie sobie na zawodach klubu "xTRI.pl Team" nie będzie profanacją? (szczególnie w moim wykonaniu...)

Zdecydowanie nie będzie to profanacją. Team zostanie sformalizowany na przełomie 2011/2012 (przy jakiś kosmicznie dobrych wiatrach na sezon 2011 - ale to naprawde 5% szans) ale nic nie stoi na przeszkodzie by już dzisiaj poczuć się jego reprezentantem.

Póki co jako xTRI.pl Team startowała OsA, ja i kolega Adam Kaczmarek na słowacji.
Były admin i moderator tego forum (do 01.2016).
Paweł Bondaruk - Foka na mirofonie
Kalendarz triathlonowy 2018
Instagram,
foka
Admin

Postprzez Łukasz Kiełbowicz » 07-09-2010, 10:58

foka napisał(a):
Motylop napisał(a):btw. czy wpisywanie sobie na zawodach klubu "xTRI.pl Team" nie będzie profanacją? (szczególnie w moim wykonaniu...)

Zdecydowanie nie będzie to profanacją. Team zostanie sformalizowany na przełomie 2011/2012 (przy jakiś kosmicznie dobrych wiatrach na sezon 2011 - ale to naprawde 5% szans) ale nic nie stoi na przeszkodzie by już dzisiaj poczuć się jego reprezentantem.

Póki co jako xTRI.pl Team startowała OsA, ja i kolega Adam Kaczmarek na słowacji.

A jakie są założenia tego Teamu, co on ma sobą reprezentować i czy można jakoś pomóc w jego formalizacji. Do kogoś się chętnie podłączę (wspólne obozy, wyjazdy i czasem treningi) do wyboru jest UAM, Olimpia i ma być xTRI bo IM2010 to za daleko (Warszawa i Wrocław). Jeszce się nie orientowałem jakie są możliwości dołączenia do któregokolwiek klubu i co to daje
IM 12:14:03 BORÓWNO 2010 - MARATON 4:40
1/2IM 5:32:50 Susz 2010 - PÓŁ MARATON 1:47
Łukasz Kiełbowicz

Postprzez Łukasz Kiełbowicz » 07-09-2010, 11:10

Jest jeszcze Diamond Gniezno, ale tam to chyba słabo z długimi dystansami bo samych młodzików mają - chyba
Łukasz Kiełbowicz

Postprzez Pyra » 07-09-2010, 11:10

A jakie są założenia tego Teamu, co on ma sobą reprezentować i czy można jakoś pomóc w jego formalizacji. Do kogoś się chętnie podłączę (wspólne obozy, wyjazdy i czasem treningi) do wyboru jest UAM, Olimpia i ma być xTRI bo IM2010 to za daleko (Warszawa i Wrocław). Jeszce się nie orientowałem jakie są możliwości dołączenia do któregokolwiek klubu i co to daje

Ja nie znam założeń tego teamu, ale sądzę, że nie ma to być typowy klub sportowy - raczej kółko psycholi [jak to zgrabnie ująłeś, Łukaszu, w innym poście] połączonych wspólną manią. Jeśli "wspólne obozy, wyjazdy i czasem treningi" to organizowane oddolnie, w miarę potrzeb i chęci.
Paweł Ziemkowski; 3k-11:24(2011); 5k-19:45(2010); 10k-39:51(2010); 15k-62:56(2011); 21,1k-1:28:54(2011); 42,2k-3:13:40(2010); HIM-6:25:16 (Susz 2011)
http://www.dietdoctor.com/lchf
Volenti non fit iniuria
Pyra
Moderator

Postprzez foka » 07-09-2010, 11:14

Dopbrze to ująłeś Pyra. Kilka ostatnich postów bedziesz msuiał wydzielić do tematu xTRI.pl Team Project.

Spróbuję przenieść na Polski grunt trochę wzorców z USA. Tam byłem członkiem Tucson Desert Heat Triathlon Club. kilkuset członków. Na zawodach w teamowych ciuchach srednio kilkadziesiąt osób. zawsze jakiśfajny wspolny namiot, wszycy się znają i lubią. pełne spectrum pod względem doświadczenia i umiejętności.

NA treningach góra kilkanascie osób (a treningi były wyznaczone 2 na tydzień).
Instagram,
foka
Admin

Postprzez Łukasz Kiełbowicz » 07-09-2010, 11:14

Pyra napisał(a):

Ja nie znam założeń tego teamu, ale sądzę, że nie ma to być typowy klub sportowy - raczej kółko psycholi [jak to zgrabnie ująłeś, Łukaszu, w innym poście] połączonych wspólną manią. Jeśli "wspólne obozy, wyjazdy i czasem treningi" to organizowane oddolnie, w miarę potrzeb i chęci.

Tak na pierwszą myśl to tak, ale jak się zastanowić to przecież FOKA za tym stoi, a w takim razie nie zdziwię się jak LECH nas będzie sponsorował (obozy majorka, włochy IM nicea) ;-)
Łukasz Kiełbowicz

Postprzez foka » 07-09-2010, 11:16

Łukasz Kiełbowicz napisał(a):
Pyra napisał(a):

Tak na pierwszą myśl to tak, ale jak się zastanowić to przecież FOKA za tym stoi, a w takim razie nie zdziwię się jak LECH nas będzie sponsorował (obozy majorka, włochy IM nicea) ;-)

:mrgreen:
Instagram,
foka
Admin

Postprzez foka » 07-09-2010, 13:19

Łukasz Kiełbowicz napisał(a):Jest jeszcze Diamond Gniezno, ale tam to chyba słabo z długimi dystansami bo samych młodzików mają - chyba

Pozwolę podzielić się z tobą moją małą opinią na temat tych klubów i żeby nie odbiegać od tematu napiszę jakie cele przyświecałyby xTRI.pl MultiSport Team (wyjaśnię zaraz nazwę).

Zacznę od klubu który aktualnie reprezentuję: TS Olimpia - trener Gągola niesamowicie doświadczony. Jeden z pierwszych z papierami w kraju. Wiele sukcesów. W klubie aktualnie dużo młodszych zawodników. Z tych doświadczonych (40+) 2 czy 3 osoby. Standardowo kryzys zawodników wieku średniego (powiedzmy 21-39). Super zaplecze - basen jest bardzo fajny - darmowy, ale są momenty gdy wiare coś tchnie do trenowania, że 3 tory zapełniają się zawodnikami i stąd trener może niekoniecznie optymistycznie patrzeć na nowych zawodników (tylko moja opinia to jest).

UAM wg mnie jest bardzo dobrze zorganizowany. Podoba mi się to że dzieciaki (plus ci starsi, doświadczeni zawodnicy których nei brakuje) utożsamiają się np z klubowymi barwami. Jednakowe stroje sprawiają, że członkowie naprawde mogą poczuć się częścią "czegoś". Klub jest jednak (oczywiście w mojej opinii - może masatri1 to trochę zwerifikuje) nastawiony na znaczny rozwój zawodnika i osiaganie najwyższych celów. Przeciwieństwo Olimpi jeżeli chodzi o dyscyplinę. W zasadzie, w moim odbiorze, obydwa kluby prezentują skrajności w tym temacie. Olimpia jest wyluzowana (za bardzo i mi się to nie podoba) a UAM zbyt spięty (i tego też nie jestem fanem).

xTRI.pl Multisport Team miałby być takim projektem który pozwoliłby zawodnikom ze środka stawki (oczywiście w teamie partycypowali by tacy zawodnicy jak OsA - czołówka) znaleźć wspólny język. Chciałbym zobaczyć sytuacje gdzie możemy jechać np z poznania (na połówkę do Słowacji) wynajętym busem w 10 osób. Wszyscy ubrani jednakowo (startówki, możę jakieś dresiki) na rowerach kupionych z 20% zniżką (w pojedynkę nikt by jej nie dostał - takie założenie). Po prostu grupa ludzi - ale wcale nie cieniasów.

Gniezno przeżywa ostatnio różne zawirowania - takie mam wrażenie - odchodzą starsi zawodnicy, ale to zjawisko ma miejsce w zasadzie w całym kraju. Mamy na forum reprezentanta także tego klubu więc może pojawi się jakaś opinia.

Jeszcze raz - moje opinie mają bardziej luźny wydźwięk niż oficjalny i często są oparte o jakieś chore moje domysły :-P

[ Dodano: 2010-09-07, 14:19 ]
Zapomniałem napisać czemu Multisport Team a nie Triathlon Team.

W teamie mieliby funkcjonować nie tylko triathlonisci czystej krwi. Sam lubię zrobić sobie czasem skok w bok i pobiec maraton jako cel sam w sobie a nie jako cel treningowy np do irona. W teami znajdzie się więc miejsce dla biegaczy którzy chcą zrobić skok w bok i ukonczyc sprint, lub dla kolarzy mtb którzy sobie w bok skaczą i robią mały crossduathlonik raz na jakiś czas.

Mam nadzieję że z moich postów płynie taka mała energia pozwalająca odebrać o co mi chodzi. Mottem teamu byłoby coś w stylu - "Bez Spiny - to tylko kilka sportów w jednym i parę godzin wysiłku :lol: ".
Instagram,
foka
Admin

Postprzez Eddie » 07-09-2010, 14:06

Martwią mnie Twoje słowa "zawodnicy ze środka stawki" a co z zawodnikami z końca stawki jak ja ?:D
Eddie

Postprzez foka » 07-09-2010, 14:09

Nie dopisałem. Dla mnie jest tylko czołówka (oni się ścigają między sobą) i środek stawki (ostatni zawodnik też się do środka wlicza) więc gdziekolwiek byś zawodów nie kończył na tablicy wyników i tak będziesz cennym dodatkiem do teamu.
Instagram,
foka
Admin

Postprzez Motylop » 07-09-2010, 18:07

Parafrazując stadionową przyśpiewkę:

"Odwróć tabelę, Motylop i Eddie na czele" ;)
Motylop

Postprzez Eddie » 07-09-2010, 20:18

:lol: :lol: Dzięki !! Poprawiłeś mi nastrój :D
Eddie

Postprzez masatri1 » 07-09-2010, 21:44

Myślę, że to bardzo fajna inicjatywa, bo faktycznie jest sporo pasjonatów i zawodników którzy są niezagospodarowani,i nie mają się gdzie podziać. Próby zorganizowania się już były-IM 2010, bardzo fajna inicjatywa. Byłoby super gdyby na gruncie wielkopolskim tez powstała grupa który umówi się razem na trening, pojedzie na obóz czy po prostu wymieni się doświadczeniami. Trzymam za was kciuki. Uda się.
Co zaś do mojego klubu, ciesze się, że tak jesteśmy postrzegani, nawet jeśli z boku wygląda, że UAM jest "sztywny" Jeśli ktoś by widział nas na obozie to by widział ile jest śmiechu i jaj, ale jest jedno ale. W moi odczuciu w Olimpii uprawia się radosny triathlon, a sami zawodnicy mówią, że jest fajnie bo jak chcą trenować to mogą, jak im się nie chce to nie muszą. U nas nie ma na coś takiego miejsca, a taki zawodnik by po prostu wyleciał. Nam marzy się kiedyś sekcja zawodowa, nie wiadomo czy to kiedykolwiek nastąpi, ale puki co staramy się robić to tak profesjonalnie jak się da. Dobrzy zawodnicy dostają stroje, sprzęt i serwis, mają zorganizowane obozy, zapewnione starty, mamy swojego busa, i dostęp do wszystkich obiektów UAM-u,siłownie, basen, sale, sauny, a od 1 października nawą olbrzymia chale z odnową biologiczną, w niedalekiej przyszłości powstanie stadion zaraz kolo basenu. Udało się nam zgromadzić w klubie takich trenerów-specjalistów jak Urbański, Bartoszak, Żeligowski i takich sponsorów jak SZPOT. To wszystko nie spadło z nieba, wymagało i nadal wymaga bardzo wiele pracy i zachodu. Treningowo mamy zaplanowany cały rok szkoleniowy wszystko pokładane. Zawodnicy maja bardzo dobre warunki do rozwoju, ale tez się od nich wymaga. Nie ma np takiej opcji, żeby zawodnik sam sobie wymyślał trening, układał plan szkoleniowy, czy decydował gdzie wystartuje, a gdzie nie. Nawet jeśli sam chce gdzieś sobie extra wystartować, to musi dostać zgodę trenerów, tak by jego pomysły nie zanuciły planu szkoleniowego realizowanego w kubie. Faktycznie pod tym względem stanowimy drugi zupełnie przeciwny biegun do Olimpii,. Przez to możemy być postrzegani jako sztywni, ja bym to raczej określił jako dążenie do profesjonalizmu. Jest rygor,ale są tez i wyniki.
Osobiście uważam, ze dobrze, ze jest też taka Olimpia, bo jest i rywalizacja i miejsce gdzie nie ma aż takiego rygoru tylko luz. Nasze zasady nie muszą wszystkim odpowiadać, wtedy zawsze mogą iść do innego klubu i dalej bawił się w triathlon na swój sposób.
Foka, tak jak pisałeś UAM i Olimpia to kluby z dwóch różnych biegunów zwłaszcza w kwestii koncepcji działania, ale pomiędzy tymi biegunami jest ogromna niezagospodarowana przestrzeń- właśnie dla XTRI,która zgromadzi ludzi którzy do naszego klubu nie mieli by szansie dostać, są też wiekiem za starzy na OOM-y co nieco zamyka drzwi do Olimpii i może chcą też już nieco poważniej zając się treningiem i zagospodarować wkładany w sport trud. Myślę, że ta inicjatywa ma przyszłość i jeśli wszystko wypali to będziecie największym w klubem w Poznaniu, i jeszcze klika takich inicjatyw w innych miastach i może się uda zrobić w końcu z TRI masówkę tak jak jest to w Niemczech, czy w Polsce z bieganiem. Pozdrawiam
Pozdrawiam
masatri1

Postprzez masatri1 » 08-09-2010, 10:27

Ok, niech ma wydźwięk ogólnopolski, co nie szkodzi by ludzie z tych samych miast się np umawiali na wspólne pływanie, tak jak to robił w tym roku Foka zwołując ludzi na pływanie na Rusałce, świetne i godna pochwały inicjatywa :D
masatri1

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Następna strona

Powrót do Polska scena multisportowa