kalendarz triathlon

"forum triathlonowe" na portalu Onet.pl

Wszystko związane z polskim multisportem oprócz zawodów. Kadra, zawodnicy, związek.

"forum triathlonowe" na portalu Onet.pl

Postprzez foka » 29-09-2010, 15:53

Poważna sprawa: jest takie miejsce w internecie które ma bardzo negatywny wpływ na Polski Triathlon. Pseudo forum (w gruncie rzeczy tylko zbiór komentarzy) skupia kilka naprawdę negatywnie nastawionych do życia osób. Pozwolę sobie przytoczyć kilka powodów dla których powinno być ono w 100% ignorowane. Doszło już nawet do takie sytuacji, że mam wrażenie, spora część polskich triathlonistów żyje w obawie przed ewentualnym złym słowem napisanym na "onecie".
- całkowicie anonimowe forum - możliwość rejestracji nie wykorzystywana, jedna osoba może pisać post pod postem (nawet 3 w ciągu kilku minut - moderacja trwa dobre kilkanaście lub kilkadziesiąt) podpisując się 3 różnymi nickami.
- możliwość podania się za inną osobę - wielokrotnie miało to miejsce i po moich weryfikacjach nigdy nie zdarzyło się bym trafił na autora postu.
- absolutnie brak ładu i składu wypowiedzi,
- negatywne podejście - celem forum jest jak największe obrażenie drugiego człowieka.

Nie spotkałem się jeszcze z osobą która przyznała się do pisywania na tym forum. Czemu więc to forum trwa? Boję się, że merytoryczne dyskusje próbują prowadzić tam osoby faktycznie znające się na sporcie.

Najgorsze jest to że osoby odwiedzające to forum mogę ulec wrażeniu, że reprezentuje one poglądy całego polskiego "światka triathlonowego" gdzie w rzeczywistości są to tylko chwiejące się u podstaw bzdurne argumenty kilku osób.

Chciałbym przytoczyć jeden post (jeden z jakiś 3 sensownych opublikowanych w tamtym miejscu)
Śmieszne jest to forum, jedziecie po Kusterze, choć jest najlepszy, i robi wyniki na świecie, czepiacie się Gregora, choć pływa najlepiej z Polaków i jest jednym z najbardziej rozwojowych zawodników w kraju macie halo do Jaskółki, a on jedyny był na igrzyskach i wygrał PE i gdyby nie kontuzja byłoby tego więcej, ciśniecie Jerzykowej a ona robi blachę na ME,AMŚ, Wygrywa wszystko na MP i walczy z lekkoatletkami jak równy z równym, nabijacie się z Komander, a ona wygrywa PE,a w dzieciątce jest nie raz, macie obiekcje do kotwicy, a ona wskakuje na podium na PE, wytykacie coś Cześnikowej, a ona zapewne wystartuje w Londynie, dokuczacie Kaziowi, a on jest Mistrzem Polski w U23 z Górzna i w Szczecinku był też wysoko, jest nagonka na Mielnik, najlepszą Polska juniorkę, choć nic jej nie udowodniono, Próbujecie wmówić Agacie Litwin, że jej medal to przypadek i zasługa pogody, usiłujecie wmówić Przymusowi, że nie umie jeździć na rowerze, choć w Polsce od chyba 5 lat nikt go nie urwał, a na połowie imprez ma najlepszy czas roweru, a w tym roku w Turcji czy Walencji to co okrążenie widziałam go w ścisłym czubie na rowerze, Piszecie o Szołowski, że się nie rozwija, a on od lat jest najrówniej startującym zawodnikiem, Szymanowskiemu wytykacie, że się skończył, a on Wygrywa Toruń i zawsze jest na zawodach w pierwszej dziesiątce. Że Pytelowa jest słaba i mizerna i do kadry się nie nadaje, a ona wraca z Blachą z MP, że Grzesiaczka tylko pływa i to wszystko, a ona co roku jest lepsza i ma coraz lepsze starty ,wraca z Medalem z AMŚ, daje z siebie wszystko tak że nieraz mdleje na trasie.

Zaraz się pojawi lawina komentarzy i pojedynczych przykładów, jak to gdzieś Jaskółka nie popłynął, jak Gregor zszedł z trasy, jak Kuster nie pobiegł, a Przymus strzelił czy się woził, jak Przemek się opuścił, jak dziewczyny mają łatwo bo niema konkurencji, jak to zawodnicy są mocni w Polsce a za granicą nie dają rady...

Litości, skończcie już to, to już wszystko było, ciągle piszecie to samo i na siłę próbujecie wykrzywić rzeczywistość dorabiając fakty do własnych zakłamanych teorii, ten onet sport powinien mieć podtytuł: FORUM NA OPAK, albo lecz kompleksy wylej żale oburzyć sobie błotem lepszych.

Każdy z wymienionych wyżej zawodników ma swój potężny wkład w Polski triathlon, a wy zamiast ich dopingować tylko im wszystko wytykacie. Każdy z nich może mieć słabszy dzień, a wy tylko na to czekacie jak takie sępy na padlinę żeby tylko mieś nowy temat na forum.

Czy to się komuś podoba, czy nie to są nasi najlepsi zawodnicy i innych nie mamy. Oni teraz trenują już ciężko do kolejnego sezonu i na pewno nie mają czasu na te zabawy na onecie i kłótnie z wami więc sobie wypisujecie co wam do głowy przyjdzie i myślicie, że macie rację, a na prawdę to po prostu jak się widzi niektóre wpisy, to po prostu jest to takie dno, że nawet nie ma sensu się kłócić i pisać jak było, bo to strata czasu, fakty i tak nic tu nie zmienią, bo wy i tak już wiecie swoje.

I jeszcze jedno- wszyscy jesteście odważni, ale czemu np na XTRI nie ma takiego chamstwa???? bo trzeba by się podpisać. Obawiam się , ze to wszystko piszą ludzie którzy jak startują na MP to nawet w dwudziestkę nie wchodzą. Jak się na Olimpijkę robi w 3 godziny, to jest dużo czasu do namysłu, a jak czołówka zakłada już 3 dubla to złość faktycznie narasta... wtedy zostaje tylko onet.

Apeluję raz jeszcze skończcie z tym Onetem, dajcie zawodnikom spokojnie trenować.

Autora/kę posta przepraszam za cytowanie ale jak mógłbym się skontaktować z autorem skoro komentarze są anonimowe. Nie mniej cieszy mnie odniesienie do xTRI.pl. (przewaga tego forum nad onetem to w mojej opinii - stały nick wymagany przy rejestracji - nikt nie wymaga podpisywania się imieniem i nazwiskiem - takie rzeczy wychodzą w rzeczywistości gdy spotykamy się na zawodach itd.) Muszę się nie zgodzić z opinią o amatorach bo oni akurat bogu ducha winni nawet nie mają pojęcia kto i za czyje pieniądze gdzie jeździ (sam tego nie śledzę i dlatego fajnie byłoby takie informacje mieć z pierwszej ręki na poważnym forum).

Mam nadzieję, że ktoś się ze mną nie zgodzi (chociaż z elementami mojej wypowiedzi) bo szeroka dyskusja na ten temat jest potrzebna.
Były admin i moderator tego forum (do 01.2016).
Paweł Bondaruk - Foka na mirofonie
Kalendarz triathlonowy 2018
Instagram,
foka
Admin

Postprzez Basiek » 29-09-2010, 16:42

Przyznam się szczerze, że ja tam nawet nie zaglądałem. Ale stwierdzam, że to forum xtri.pl jest jedynym na którym nie zauważyłem chamskich komentarzy oraz uszczypliwych uwag mega-pro-uber wymiataczy. Faktem jest to, że każdy ma prawo do swojej opinii, nawet jeśli jest ona negatywna jednak osoba krytykująca powinna się pod swoimi słowami podpisać, a nie wykrzykiwać ich z za pleców tłumu.
Basiek

Postprzez foka » 29-09-2010, 16:52

Racja . Na xTRI.pl zarejestrowanych jest już 170 osób. Wśród nich ścisła czołówka krajowa. Sylwester Kuster forum wykorzystał do zamieszczenia swojego oświadczenia (bardzo pochwalam), Filip Przymusiński pisuje raz na jakiś czas. Pojawiają się relacje z imprez pokazujące "smaczki" - pisała np. A. Jerzyk. Ci zawodnicy wychodząc do ludzi ustanawiają nowy standard w Polsce i w tą stronę powinien ewoluować triathlon jeżeli chcemy żeby było bardziej "zachodnio".

xTRI.pl będzie trzymać poziom. ;-)
Instagram,
foka
Admin

Postprzez Eddie » 29-09-2010, 17:26

Wśród nich ścisła czołówka krajowa.
Wiedziałem, że i o mnie i o Pyrze zaczniecie w końcu pisać :mrgreen: A tak serio to nawet nie wiedziałem, że onet - raj dla troli- ma coś takiego jak forum triathlonowe :))
Eddie

Postprzez Pyra » 29-09-2010, 18:49

Ja mam wprawdzie moją skrzynkę mailową na onecie - ale zakładałem ją jeszcze w czasach, kiedy właścicielem onetu był Pan Roman Kluska - jak został wykończony ekonomicznie przez "nieznanych sprawców" wielu z nas jeszcze pamięta. Po wrogim przejęciu onetu przez "nieznanych sprawców" nie chciałem jednak zmieniać swojego e-adresu.

Druga sprawa to forum na onecie - nie czytam tam nic [i już nigdy w życiu tam nie wejdę], od czasu , kiedy na moich oczach, zniknął, po prostu wyparował cały temat dotyczący antyizraelskiej wypowiedzi prezydenta Iranu Achmadinedżada we Wiedniu, i ponad połowa wypowiedzi w tym wątku ośmieliła się nie skrytykować "wrażego islamisty". Pół dnia śledziłem wątek z zainteresowaniem - po czym wątek się ulotnił bez śladu [pewnie znowu nieznani sprawcy :mrgreen: ]. Nie przypuszałem w swej naiwności że takie rzeczy sa możliwe w tzw. państwie prawa :shock:

Przychylam sie wobec tego do przedmówców:

omijajcie onet szerokim łukiem :!: :!: :!:
Paweł Ziemkowski; 3k-11:24(2011); 5k-19:45(2010); 10k-39:51(2010); 15k-62:56(2011); 21,1k-1:28:54(2011); 42,2k-3:13:40(2010); HIM-6:25:16 (Susz 2011)
http://www.dietdoctor.com/lchf
Volenti non fit iniuria
Pyra
Moderator

Postprzez Motylop » 29-09-2010, 21:07

Wśród nich ścisła czołówka krajowa.

Wiedziałem, że i o mnie i o Pyrze zaczniecie w końcu pisać :mrgreen:

Chyba powinienem czuć się dotknięty, iż nie zostałem wymieniony w tym wyśmienitym gronie ;P

P.S. Temat bez spamu tematem straconym :P
Motylop

Postprzez foka » 29-09-2010, 21:43

Ze spamem będzie trzeba powoli walczyć. ;) żeby nie było "onetu" - to może też do słownika trafić jako synomin "syfu".... "ej weź nie rób onetu..."

Ty Motylop, jesteś rzetelnym forumowiczem często wnoszącym wiele do dyskusji i wiele osób korzysta z twojej obecności na forum. Zostań tu nie idź tam!
Instagram,
foka
Admin

Postprzez kowal » 01-10-2010, 08:54

Nie powiem bo zaglądam na Onet. Poczytam, czasem się pośmieje czasem tętno trochę mi się podniesie, ale tylko na chwile bo jak widzę co tam się dzieje to brak słów. Według mnie co innego mieć swoje zdanie, a co innego obrażać inną osobę. A apogeum jest to że prawie w ogóle nikt się nie podpisuje. Dlatego i ja pasuje z tamtym forum
no tri no fun
kowal

Postprzez foka » 01-10-2010, 12:42

Ja tylko przypomnę, że jakiekolwiek stanowiska xTRI.pl (jeżeli takie będą zajmowane) względem onetu bedą ogłaszane tutaj a nie na onecie. Nikt z administracji nie pisze na onecie.

Onet będzie istniał z mojego punktu widzenia nie jest to coś okropnego, ot świetne miejsce na wyładowanie niekoniecznie sportowej złości.. Przeraża mnie tylko to poważne traktowanie onetu przez niektóre osoby.
Instagram,
foka
Admin

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Polska scena multisportowa