Strona 1 z 2

Kalendarz imprez triathlonowych 2013

PostNapisane: 18-09-2012, 20:28
przez emilpe
Dyskusja wydzielona z tematu Garmin Iron Triathlon po ogłoszeniu terminu imprezy na 02.06.2013


No to nieźle zaczęliście wojnę na terminy :evil: Bądź tu mądry gdzie pojechać :-P

PostNapisane: 18-09-2012, 20:39
przez ptl
zapisuję w kalendarzu jako impreza obowiązkowa :) zobaczymy jak wypadnie reszta terminów :)

PostNapisane: 18-09-2012, 20:44
przez emilpe
Już dwie imprezy w jeden weekend mamy... Ciekawe jak dalej się kalendarz potoczy :lol:

PostNapisane: 18-09-2012, 21:41
przez coucz
Witam

Proszę nie odbierajcie tego jako wojna na terminy. Bezpośrednio przed wyborem rozmawiałem nawet z Pawłem i okazuje się terminów poprostu niema i zawsze wejdziesz komuś w parade.
Tradycyjny termin "Malborka" przez 10 lat z roku na rok to był pierwszy weekend czerwca- sprawdzcie w necie (wyjątkiem był zeszły rok kiedy impreza była podporządkowana pod susz).

Tegoroczny kalendarz wygladał następująco:
miesiąc-
tylko czerwiec,
(wczesniej odpada ze względu na możliwośc bardzo zimnej wody, patrz sieraków w tym roku),
później odpada ze względu na wolontariuszy (uczniowie, harcerze i prace zawdowa)
Czerwiec w terminie 1-2.06 sieraków, 8-9 obowiązkowy obóz szkoły i oddelegowanie do Garczyna, 16 lub 23 prawdopodobny termin Susza.
Ponadto po 16 brak uczniów do obsługi imprezy.
Może wydawać się to błachy powód, ale dodam że w tym roku było ich ponad 100 a dla porównania harcerzy, wojskowych i służb mundurowych w SUMIE 40 osób !!!!

Prywatnie dla mnie termin też nie jest najlepszy gdyż startowałem w Sierakowie i sam chiałem wystartować tam po raz kolejny, ale cóż nigdy wszytkim sie nie dogodzi.

Rozwiązaniem jest aby inni dopasowywali terminu do Malborka :)

Pozdrawiam Marcin

PostNapisane: 18-09-2012, 22:33
przez Motylop
emilpe napisał(a):Już dwie imprezy w jeden weekend mamy... Ciekawe jak dalej się kalendarz potoczy :lol:


W tym samym terminie jest jeszcze Czechman który na południu też ma rzeszę wielbicieli ;)

PostNapisane: 18-09-2012, 23:44
przez foka
ja nie mam nic do terminów. tylko doradzam. :)

PostNapisane: 19-09-2012, 06:37
przez misthunt3r
Tak debatujecie o tych terminach, a ja szukam jakiejś strony z terminarzem startów tri na przyszły rok, takiej jaki na maratonypolskie.pl jest a propos biegania. Wiem, że czasem tam też tri się znajdzie, ale za mało tego żebym mógł coś sensownie zaplanować :P Jakieś sugestie?

Szczególnie, że myślałem i o Malborku i Czechmanie, a tak to trzeba będzie kombinować.

PostNapisane: 19-09-2012, 08:33
przez coucz
nodun napisał(a):Organizator informuje o terminie imprezy na 3,5 miesiąca przed otwarciem zapisów a Wy piszecie, że nie ma walki na terminy.

Dlaczego nie możecie ruszyć z zapisami już teraz - kiedy ogłosiliście termin?


Proszę o trochę obiektywizmu, o konieczności tego terminu pisałem powyżej.
Dlaczego informujemy o terminie z takim wyprzedzeniem już pierwszego dnia wiele osób zmartwiło się że imprezy się "pokrywają" i trzeba bedzie wybrać jedną.
Właśnie dlatego niech ludzie wybiorą. Czy może mieliśmy pozostawić możliwośc wyboru kiedy większość osób zapisałaby i ZAPŁACIŁA na inne zawody a przypomne że w większości przypadkó wpisowe nie jest zwracane !!!

Dlaczego nie ruszyliśmy z zapisami już teraz- z trzech prostych powodów:
1. Jak pisałem wczesniej chcielibysmy aby to był cykl, a tu prace trwają.
2. Kalendarz nie jest jeszcze znany i zawodnicy powinni mieć możliwość ułożenia sobie startu a nie zapłacenia i później dowiadwywania się o kolejnych inicjatywach, które z góry skazane są na porażke bo zawodnicy już sie zapiszą i zapłacą
3. Moim prywatnym zdaniem imprez bedzie znacznie więcej i bardzo prawdopodobny jest udział trzeciej organizacji, która jeszcze nie podała terminów, a też organizować bedzie zawody na dystansie HIM

W innym przypadku czekalibyśmy do samego stycznia aż cały cykl bedzie dopięty i przedstawione wszytkie terminy i lokalzacje.

Z całym szacunkiem, ale Malbork był w trójce największych tegorocznych imprez w Polsce, więc też należy brać pod uwagę że kiedyś te zawody trzeba zrobić i albo kolidować terminem z Xtri albo SE. Ciężko jest nie brać udziału w powiedzmy "polemice" wywiązanej przez te dwie opiniotwórcze organizacje i dostać albo od jednych albo od drugich.
Jako zawody mimo wszytko "Susz" przyciągnął wiecej startujących, wiec z punktu widzenia organizatora ciężej mi przekonać potencjalnych chętnych do startu w tym terminie.
Marcin

PostNapisane: 19-09-2012, 09:20
przez foka
Zacząłeś Marcin bardzo mocno mieszać tematy - xTRI.pl nie jest organizatorem Sierakowa.

My nie dyktujemy terminu żadnej imprezie.

PostNapisane: 19-09-2012, 09:31
przez coucz
przepraszam za pomyłkę to chyba z tych emocji :)

PostNapisane: 19-09-2012, 10:15
przez emes
Nie narzekajcie. Więcej imprez triathlonowych = większy wybór = większa konkurencja wśród organizatorów aby przyciągnąć uczestników(poziom organizacji, nagrody, wysokość wpisowego itd.) = więcej startujących = więcej kibiców = większe zainteresowanie mediów = więcej sponsorów = więcej imprez triathlonowych. Może zbyt optymistycznie, ale jestem za ;-)

PostNapisane: 19-09-2012, 10:51
przez Motylop
misthunt3r napisał(a):Tak debatujecie o tych terminach, a ja szukam jakiejś strony z terminarzem startów tri na przyszły rok, takiej jaki na maratonypolskie.pl jest a propos biegania. Wiem, że czasem tam też tri się znajdzie, ale za mało tego żebym mógł coś sensownie zaplanować :P Jakieś sugestie?


zacznij od tego wątku.
http://forum.xtri.pl/kalendarz-imprez-m ... vt1348.htm
wbrew pozorom uzupelniany na bieząco.
:)

PostNapisane: 19-09-2012, 10:57
przez emilpe
Idealistyczna sytuacja by była, gdyby po końca roku ogłoszone były wszystkie imprezy, a zapisy np od 1 stycznia. Wtedy każdy planuje sobie sezon od początku do końca i się zapisuje gdzie mu pasuje. Ale organizatorów imprez jest wielu i takiego porozumienia jak dotąd nikt nie dopracował :-/

PostNapisane: 19-09-2012, 11:49
przez emes
Podejrzewam, że organizator imprezy, podpunkt dotyczący niekolidowania z innymi zawodami, ma - żeby nie napisać dosadnie gdzie ma ;-) to dodam, że pewnie gdzieś na 16 stronie swoich notatek. Klimat mamy taki, jaki mamy, krajowy sezon startowy trwa tyle, ile trwa, a że tri dobrze rokuje, to chyba czas zacząć akceptować oczywiste fakty. Czekam z niecierpliwością na ten ból głowy powodowany mnogością dostępnych propozycji startowych, patrz imprezy biegowe.

@motylop

3 imprezy w tym samym terminie, zawsze masz rzut monetą, orzeł czy reszka + ewentualnie krawędź ;-)

PostNapisane: 21-09-2012, 16:45
przez piotrek.z
Bardzo fajny. Nie róbcie na wielu stronach, jak w tym roku, bo tego ciężko się przegląda. coś ala kalendarz na maratonach polskich.

I jeszcze coś - może dodać imprezy, których jeszcze oficjalnie nie ogłoszono, a na 100% będą w bliżej określonym terminie? czyli np. Susz był w dniach 6 - 8 lipca, więc w lipcu można wpisać Susz Triathlon, a zamiast daty skrót TBA (to be announced).

Ponadto warto by było dodać triathlony nieopodal, czyli np. Kalmar, Czechman, czy inne, a obok miejscowości dodać państwo i flagę dla rozróżnienia.