kalendarz triathlon

Wybór najlepszej imprezy triathlonowej sezonu 2012

Wszystko związane z polskim multisportem oprócz zawodów. Kadra, zawodnicy, związek.

Postprzez piotrek.z » 17-10-2012, 13:04

A może zrobilibyście też ankietę z ocenami triathlonów? Czyli byłaby lista i możliwość oceny 0-5 i dodatkowo "nie startowałem"...

P.
piotrek.z

Postprzez Jasiu » 17-10-2012, 13:37

też mi się wydaje że ankieta to najlepszy pomysł inaczej ciężko będzie obiektywnie ocenić która impreza była najlepsza
Jasiu

Postprzez ar2r » 17-10-2012, 15:41

"Drugi tytuł to Najlepsza Polska Impreza Triathlonowa 2012 w ocenie internautów (najlepszy stosunek głosów do uczestników imprezy)."

Strzał w 10!!!! O to właśnie się rozchodzi.
ar2r

Postprzez Michal215 » 17-10-2012, 18:15

moze nie znam kryteriów, ale mam wrażenie ze brakuje Rawy Maz i Górzna
Michal215

Postprzez Dark44 » 19-10-2012, 08:18

Założenia statystyczno-metodologiczne są nieprawidłowe. Jeśli najlepszą imprezą ma być ta najlepiej zorganizowana, to w grę nie wchodzi liczebność bezwzgledna uczestników imprez, ale wzgledna i, w konsekwencji, porównywanie frakcyjne.
O co chodzi: jeśli w danej imprezie X uczestniczyło tylko dówch spośód forum xtri, , a była rewelacyjnie przygotowana, to ta impreza nie ma szans na najlepszą, ponieważ wiekszość startujących umieściła się w średnio ocenianych, innych, imprezach. A więc, jest to subiektywizm rankingu. Chodzi o dobranie jakiegoś, w miarę, "obiektywnego wskaźnika.
Lepszym rozwiązaniem jest budowanie wskaźnika poprzez zmienne, np: il. uczestników, il. forumowiczów, ocena tras, ocena, organizacji, ocena wartości dodanych, cena, dojazd, ilośc rekalamacji, poziom sędziowania, zanbezpieczenia, etc, etc.
Jak najbardziej popieram ideę wyłonienia sensownych imprez i deklaruję swoją pomoc w aspekcie metodologiczno - socjologicznym:-)
Dark44

Postprzez Motylop » 19-10-2012, 08:27

Upraszczając słowa Dark'a:
Jeśli w imprezie A startowało 100 uczestników i 20 było zadowolonych z poziomu organizacji a w imprezie B 15 uczestników i wszystkim się podobało to i tak wygra impreza A.

Najprostszym rozwiązaniem byłoby ocenianie każdej imprezy niezależnie w skali np 1-10 a o pozycji w rankingu powinna decydować średnia tych ocen.
10k-44:28 (2011); 21,1k-1:38:02 (Bytom 2013); 42,2k-3:43:11 (Poznań 2012); HIM-5:27:11 (Poznań 2013); IM-13:47:23 (Borówno 2012)

Per aspera ad astra
Motylop

Postprzez piotrek.z » 19-10-2012, 09:00

nodun napisał(a):Brakuje kilku więcej imprez na dobrą sprawę, ale dodanie wszystkich imprez utrudnia znacznie głosowanie. Przeprowadziliśmy pierwszy etap w redakcji i wybraliśmy 9 imprez, które biorą udział w głosowaniu :)

Z imprez na Waszej liście brałem udział tylko w Borównie - czy mam na nią głosować? Jaka jest wartość tak oddanego głosu? :)
piotrek.z

Postprzez emilpe » 19-10-2012, 10:28

Rzeczywiście przydałaby się skala, jak i opcja "nie startowałem".
Nie wiem tylko jak wtedy określić, która impreza wygrywa ale z pewnością są takie aparaty startystyczne ;-) Dark44 pewnie wie :-)
emilpe

Postprzez piotrek.z » 19-10-2012, 10:46

Dark44 napisał(a):Założenia statystyczno-metodologiczne są nieprawidłowe. Jeśli najlepszą imprezą ma być ta najlepiej zorganizowana, to w grę nie wchodzi liczebność bezwzgledna uczestników imprez, ale wzgledna i, w konsekwencji, porównywanie frakcyjne.
O co chodzi: jeśli w danej imprezie X uczestniczyło tylko dówch spośód forum xtri, , a była rewelacyjnie przygotowana, to ta impreza nie ma szans na najlepszą, ponieważ wiekszość startujących umieściła się w średnio ocenianych, innych, imprezach. A więc, jest to subiektywizm rankingu. Chodzi o dobranie jakiegoś, w miarę, "obiektywnego wskaźnika.
Lepszym rozwiązaniem jest budowanie wskaźnika poprzez zmienne, np: il. uczestników, il. forumowiczów, ocena tras, ocena, organizacji, ocena wartości dodanych, cena, dojazd, ilośc rekalamacji, poziom sędziowania, zanbezpieczenia, etc, etc.
Jak najbardziej popieram ideę wyłonienia sensownych imprez i deklaruję swoją pomoc w aspekcie metodologiczno - socjologicznym:-)

Ogólnie tak, ale...
1/ trzeba model opracować
2/ trzeba zebrać dane
3/ uczestnicy ankiety muszą mieć czas na wypełnienie ankiety
4/ próba uczestników musi być odpowiednia

Moje propozycje:
1/ jak się nie da na tej stronie, to można zrobić ankietę na zewnętrznej stronie (nie znam tej technologii)
2/ skala ocen 1 - 5 + 'nie startowałem'
3/ kategorie zawodów - duże imprezy, imprezy kameralne
4/ wybór najlepszych imprez ze względu na dystans - sprinterski, olimpijski (w tym 1/4 irona), hIM, IM, inne

To, co Dark44 napisał (chodzi mi o pytania o ocenę imprezy, sędziowania), to powinny być pytania organizatora do uczestników po imprezie, przesłane mailem.

P.
piotrek.z

Postprzez ar2r » 19-10-2012, 11:51

Chyba zbyt się sprawa komplikuje. Bardzo dobrym pomysłem jest już to, że ocenia się imprezę proporcjonalnie do ilości uczestników. Jeżeli miałbym wyznaczyć kolejny krok to poszedłbym w kierunku takim - żeby uczestnicy a zarazem użytkownicy xtri.pl po zakończonych zawodach deklarowali udział w nich(byłoby na to 7 dni), i np. taki @ar2r weźmie udział w trzech imprezach na koniec sezonu będzie oddawał głos na imprezę która mu się najbardziej podobał. Wskaźnik imprez jest tutaj kluczowy, bo np. taki @iksiński będzie brał udział w 6 imprezach i jego głos będzie miał większą wagę. Jeżeli ktoś startował w jednych zawodach to oczywiście też oddać może głos na te jedne zawody ale waga tego głosu będzie proporcjonalnie mniejsza.
ar2r

Postprzez elim » 19-10-2012, 11:54

Cytujac klasyka:

"– Stwierdzam, że głosowanie, które tu się odbywa w poważnych instytucjach, uważane byłoby za nieważne. Są trzy metody głosowania. Pierwsza przez aplauz. Znaczy, że wszyscy głosują. Druga metoda... Kulkami. Są kulki czarne i czerwone, które otrzymuje każdy głosujący... Yyyy... Przepraszam białe i czarne, które otrzymuje każdy głosujący... Czarna za – lub odwrotnie: czarna za... Yyyy... Czarna przeciw – biała za lub odwrotnie. Jest trzecia metoda przez podniesienie rąk. Ta metoda jest najdoskonalsza.
– No świetnie, ale jaką metodą wybierzemy metodę głosowania?"

sadze, ze takie debaty trzeba bylo przed ankieta robic, skoro juz machina ruszyla
Triathlon Series Team
elim

Postprzez foka » 19-10-2012, 14:12

Co do ilości uczestników to mamy 2 kategorie: bezwzględna ilość głosów oraz ilość głosów względem startujących.
foka
Admin

Postprzez RAFstA » 24-10-2012, 17:35

miarą sukcesu imprezy nie są tylko głosy zawodników. Ze względu na wielowymiarowy charakter zawodów, ważne są opinie kibiców, sympatyków, włodarzy miast oraz innych osób związanych z imprezą.
Można przygotować bardzo skomplikowaną metodę wyboru najlepszych zawodów chociażby w oparciu o metody wielkoryterialnego wspomagania decyzji. Mija się to z celem ponieważ każdy głos jest równie ważny i jeżeli ktoś startuję tylko w jednej imprezie bo pozostałe są na słabym poziomie to jego głos ma być mniej ważny?
Metoda im więcej głosów tym lepiej może nie jest doskonała ale odzwierciedla ogólny wydźwięk imprezy.
RAFstA

Re: Wybór najlepszej imprezy triathlonowej sezonu 2012

Postprzez foka » 25-10-2012, 11:26

Plebiscyt na Najlepszą Imprezę Triathlonową 2012 - viewtopic.php?f=1&t=2473

Plebiscyt na Najlepszą Imprezę Triathlonową MTB 2012 - viewtopic.php?f=2&t=2474
Były admin i moderator tego forum (do 01.2016).
Paweł Bondaruk - Foka na mirofonie
Kalendarz triathlonowy 2018
Instagram,
foka
Admin

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Polska scena multisportowa