kalendarz triathlon

Terminy imprez mistrzowskich 2014

Wszystko związane z polskim multisportem oprócz zawodów. Kadra, zawodnicy, związek.

Re: Terminy imprez mistrzowskich 2014

Postprzez foka » 23-12-2013, 13:56

Znamy terminy kolejnych imprez:

Mistrzostwa Polski Amatorów na 1/4 Ironman'a (wiem, że były w 2013 ale nie pod PZTri) w Gołdapie oraz Mistrzostwa Polski Weteranów w Rawie Mazowieckiej.
http://xtri.pl/wydarzenia/polska/item/6 ... ich-w-2014
Były admin i moderator tego forum (do 01.2016).
Paweł Bondaruk - Foka na mirofonie
Kalendarz triathlonowy 2018
Instagram,
foka
Admin

Postprzez scott_mtb » 23-12-2013, 18:34

foka napisał(a):Znamy terminy kolejnych imprez:

Mistrzostwa Polski Amatorów na 1/4 Ironman'a (wiem, że były w 2013 ale nie pod PZTri) w Gołdapie oraz Mistrzostwa Polski Weteranów w Rawie Mazowieckiej.
http://xtri.pl/wydarzenia/polska/item/6 ... ich-w-2014

foka - w Gołdapi - nie Gołdapie:-)
2014 -1/4 Gołdap -2:15
2019-Olimpijka Olsztyn -2:14
2019 -1/2 Gołdap -4:31
tri.coach@onet.pl
scott_mtb

Postprzez foka » 24-12-2013, 11:07

Już widziałem.

Dziwna odmiana trochę bo miejcowość to Gołdap, a nie Gołdapia?
Były admin i moderator tego forum (do 01.2016).
Paweł Bondaruk - Foka na mirofonie
Kalendarz triathlonowy 2018
Instagram,
foka
Admin

Postprzez elim » 24-12-2013, 12:53

Widać, że za Oceanem byłeś w szkole. Toć to niemalże na każdej lekcji języka polskiego poruszany wyjątek w odmianie.
Triathlon Series Team
elim

Postprzez bczyzu » 25-12-2013, 08:39

Mi też nie podoba się pomysł z MP na dystansach 1/4, 1/2 i 1. Zresztą wydaje mi się, że Związek powinien zajmować się tylko dystansami olimpijka, sprint itd... To tak jakby ITU organizowało zawody IRONMANA (r).

Moim zdaniem to nie jest dobra droga. Dobra droga to byłoby organizowanie zawodów dla dzieci (coś w stylu 100-5-1) przy okazji większości lub nawet każdej imprezy w kraju - to byłby przyszłościowy krok. Lepiej zwiększyć zainteresowanie młodych niż starych. Organizacja coraz większej ilości zawodów komercyjnych i nadawanie im niewiadomo jakich rang nie podnosi tak naprawdę poziomu triathlonu w Polsce.

Zresztą na 1/4 są MP Amatorów - myślę, że jest tak dlatego bo Związek nie może nadawać rangi mistrzowskiej tym zawodom. I pewnie przytaczane wcześniej stypendia, klasy sportowe itd to fikcja (były MP robione przez PZTri w Suszu na długim niedawno, a klas sportowych nie było). Odbędzie się to samo co w tym roku, a z PZTri też jest mało prawdopodobne, że się ktoś pojawi.

A sprawa z pozyskiwaniem sponsorów to też takie słabe tłumaczenie. Może słowo "MP" a raczej "MP Amatorów" czy "Międzynarodowe MP" trochę lepiej brzmi, ale tak naprawdę jest to mało warte (mówię na własnym przykładzie).

Sprzyjanie rozwoju - patrząc na ilość imprez komercyjnych, cyklów zawodów itd jesteśmy w czołówce świata chyba! Raczej warto by podnieść poziom sportowy, ale tego nie robi się w jeden rok. Powinno być więcej zawodów dla juniorów i j. młodszych, a zawody na dystansach związkowych powinny być nieco bardziej prestiżowe.

Tak naprawdę nie rozumiem tego, więc może chodzi o kasę.
bczyzu

Postprzez bartolini » 25-12-2013, 10:54

Dlaczego więc inne dyscypliny sportowe dążą do zwiększenia liczby konkurencji i rodzaje rozgrywek w ramach dyscypliny i dobrze na tym wychodzą?

Tak naprawdę nie rozumiem tego, więc może chodzi o kasę.
Ale jeśli docelowo ta kasa trafi do sportowców, to nikt na tym nie straci a niektórzy zyskają.

Zrobienie mistrzostw ma też taką prostą zaletę, że daje odpowiedź na pytanie kto jest najlepszy. Liczba imprez się zwiększa i prowadzi to do sytuacji, że najlepsi będą mogli siebie unikać i nie wiadomo kto jest lepszy - ten co wybrał starty w serii Volvo czy Garmin? To nie boks zawodowy, gdy równocześnie może być czterech mistrzów świata i nigdy się ze sobą nie spotkać. A z drugiej strony nasze imprezy nie są jeszcze tak prestiżowe jak np. Tour de France, Vuelta i Giro, żeby dana impreza mogła być celem ostatecznym.
bartolini

Postprzez elim » 25-12-2013, 13:05

Kasa jesli trafi, to do bardzo waskiej kadry wybieranej takze w dosyc dyskusyjny sposob.
Triathlon Series Team
elim

Postprzez bartolini » 26-12-2013, 11:42

Jeśli sposób wyboru kadry jest dyskusyjny, to problem leży gdzie indziej, a nie w samym fakcie zorganizowania MP na kolejnym dystansie.
Kasa trafia do wąskiej grupy w każdej dyscyplinie i zwykle dla amatorów nie jest to problemem.
bartolini

Postprzez elim » 26-12-2013, 13:34

Mówimy o kilku osobach - dosłownie.
Triathlon Series Team
elim

Postprzez bartolini » 26-12-2013, 16:10

Zdaję sobie sprawę, bo właśnie tak działa sport na najwyższym poziomie. Celem sportu kwalifikowanego jest wychwycenie garstki najlepszych i docelowo zdobywanie medali imprez międzynarodowych. I tu często mówimy o jednej osobie na dekadę.
Na rowerach w Polsce jeżdżą miliony osób a w Klubie Polska w kolarstwie nietorowym jest tylko jedna zawodniczka - Maja Włoszczowska. Czy zatem Klub Polska jest zły i należy go rozwiązać, bo ja nie dostaję z niego ani złotówki i korzysta z niego tylko kilka osób?
Mistrzostwa Polski ukierunkowane są właśnie na garstkę zawodowców a nie na szeroką ławę amatorów. Tak jak wspominałem wcześniej, działania związku powinny iść dwutorowo, zarówno rozwijać sport amatorski jak i wyczynowy. Rozwój wyczynowy też jest potrzebny bo chociażby od niego zależy koszyk ministerialny.
Na podobnej zasadzie można by powiedzieć, że Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce nie są biegaczom potrzebne, bo na poszczególnych dystansach na MP w LA startuje 20-30 zawodników, a w biegach ulicznych na podobnych dystansach po kilkanaście tysięcy.

A czy amator mógłby skorzystać na rozwoju sportu wyczynowego? Oczywiście że mógłby, na wiele sposobów. Ot na szybko wymyśliłem taki. Często na imprezach amatorskich dystanse są zmierzone pi razy oko i po zawodach najczęściej pojawiające się pytanie "Jaki dystans wam zmierzyło, bo mi garmin przekłamał o pół kilometra?" Niech MP odbędą się na tej samej trasie co startują amatorzy i związek zapłaci za atest trasy i już jest korzyść dla amatora.
bartolini

Postprzez elim » 26-12-2013, 18:28

W biegach ulicznych niky nie wymaga licencji od amatora, a zwiazek zapewne zamierza powrocic do obowiazkowych licencji dla wszystkich startujacych. Kiedys tak bylo, nie bylo imprezy, gdzie nie potrzebaby licencji. Jednorazowa 20 zlotych, na imprezy rangi MP 40 zlotych (nawet dla amatorow na zawodachw Srodzie).
Triathlon Series Team
elim

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia strona

Powrót do Polska scena multisportowa