kalendarz triathlon

Drafting w PL

Wszystko związane z polskim multisportem oprócz zawodów. Kadra, zawodnicy, związek.

Re: Drafting w PL

Postprzez Dark44 » 24-07-2014, 14:02

nat napisał(a):ten fenomen jednak pozostaje, mimo mnogości negatywnych komentarzy i pomysłów ze wszystkich stron - i to mnie zastanawia z roku na rok: dlaczego wciąż nie widać zmiany, niezależnie od wyboru sędziów czy organizatora imprezy?

bo w działanie nieuchronności kary wierzy tylko wymiar sprawiedliwości, bo nie ma lepszych pomysłów...:-)
Dark44

Postprzez konar » 24-07-2014, 18:27

W zeszłych latach problem był widoczny i powszechny lecz w tym roku na podstawie zawodów w Suszu ,Ełku i Sierakowie stwierdzam ogromną zmianę na lepsze.Musze tu bronić organizatorów i sędziów bo nie zuwazyłem na tych imprezach ani jednego draftera !!Szczególnie w Ełku gdzie było pareset osób na 6 czy 7 okrążeniach po 6km wydawało mi się nie możliwe by nie było jazdy na kole dlatego nawet na odprawie technicznej zadałem takie pytanie na forum "jak sędziowie maja zamiar nie dopuścić do draftu na tak krótkiej trasie "odpowiedź zdawkowa wiec odchodziłem z poczuciem że drafting będzie kwitł w najlepsze .Jakie było moje zdziwienie kiedy na trasie nie widziałem nikogo podpierajacego się innym. Tylko w Sierakowie jakiś koles przyłączył sie do mnie ale popatrzyłem na niego dwa razy znacząco i to był koniec.Więc na tych zawodach z czystym sumieniem stwierdzam nie było draftingu.
konar
konar

Postprzez pete » 25-07-2014, 11:33

ciphin napisał(a):Naprawdę ciężko mi zrozumieć jak można oszukiwać na amatorskich zawodach
Też się nad tym zastanawiam przy każdej okazji, kiedy widać problem (ostatnio: Nieporęt). Naprawdę ciekawi mnie, co siedzi w głowie takiego oszusta, który dzięki wożeniu się w pociągu ląduje o ileś miejsc i kilka/kilkanaście minut wcześniej: "Wow, ale jestem gość"?! Wymiotłem dzisiaj"?!? Czy taki ktoś naprawdę uważa, że ma się czym szczycić? Przecież oszukał nie tylko innych zawodników, których wyprzedził (zajmując załóżmy miejsce 14X zamias 22X), ale przede wszystkim siebie. I po kiego grzyba mu to...? Pytania pewnie bez odpowiedzi, ale zdziwienie nie mija. ;)
I don't care if it hurts, I want to have control, I want a perfect body, I want a perfect soul, but I'm a creep... PB [1/4] 2.27.54 [1/2] 5.50.06
pete

Postprzez mała gorzka » 30-07-2014, 12:23

w jednym poscie ktos opisal goscia z konkretnym nr startowym - zwrocil mu uwage, ze drfting jest zakazany, a koles - "tak wiem" i dalej trzymał się na kole.

ile minut/sil mozna tak zaoszczedzic? i co tak naprawde osiagnac? dobrze, ze sa maty zczytujace czipy w kilku miejscach na trasie, bo jeszcze by sie zaczelo scinanie km na trasie.
mała gorzka

Postprzez arthuroo » 30-07-2014, 16:28

Primo - coraz więcej masówek w Polsce, a organizatorzy nie starają się wybierać dostatecznie długich tras, żeby ograniczyć drafting, a "okazja czyni złodzieja"
Secundo - no cóż, każdy ma swoje priorytety - jedni "kradną" sekundy inni walczą ze sobą/dla siebie.
Tertio - przykre, ale najwięcej draftingu widziałem w Polsce.
arthuroo

Postprzez PiotrS » 03-08-2014, 22:36

A może dodatkowo warto zrobić listę drafterów?
Mnie jedna Pani w GD powiedział bym się tak nie napinał że to zwykłe zawody.
Zwróciłem jej uwagę, że jazda prawie 1,5 km na kole kolegi jest zła. Na pętlach widziałem ją a, że kobieta i przede mną to zwróciłem uwagę na nią. Goniłem. Wzięła w K40 1 miejsce i 4 w open.
Oczywiście może być problem z pomówieniami no ale myślę, że każdy może się wpisać z imienia o nazwiska i już.
PiotrS

Postprzez voslak » 04-08-2014, 06:42

Takie samosady to raczej malo rozsadne podejscie - nie bedzie obiektywne. Jezeli macie problem z drafterami wystarczy po zawodach podejsc do sedziego i zglosic numer zawodnika - ten zostanie wezwany w celu wyjasnienia i tyle. Niektorzy moga isc w zaparte, ale nawet jezeli jakos sie wymigaja to nastepnym razem raczej odpuszcza. A umieszczanie tutaj nazwisk raczej niewiele da. A wrecz przeciwnie, moze byc krzywdzace bo komus sie wydawalo, albo nawet zlosliwie wpisze czyjes dane.

I jeszcze ciekawy eksperyment. Jezdzenie zgodnie z zasadami, tj. 10m za zawodnikiem powoduje oszczednosci ladnych watow.
http://triathlete-europe.competitor.com ... experiment
voslak

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia strona

Powrót do Polska scena multisportowa