kalendarz triathlon

[inf. pras] Poznań zarobi miliony na sporcie.

Wszystko związane z polskim multisportem oprócz zawodów. Kadra, zawodnicy, związek.

[inf. pras] Poznań zarobi miliony na sporcie.

Postprzez foka » 15-05-2015, 09:28

Wrzucam, bo może być ciekawy temat do dyskusji.


Poznań, 14.05.2015 r.
Komunikat prasowy

Poznań zarobi miliony na sporcie, już w 2016 r. w stolicy Wielkopolski odbędą się Mistrzostwa Europy w triathlonie na dystansie długim.


Popularność triathlonu w Polsce spowodowała, że z kraju, który był na peryferiach tej dyscypliny staliśmy się potentatami. Przykładem jest organizacja podczas Challenge Poznań 2016 Mistrzostw Europy na dystansie długim, które będą trzecią najważniejszą imprezą sezonu na świecie (zaraz za Igrzyskami Olimpijskimi oraz Mistrzostwami Świata). Wskoczenie naszego kraju na ten nowy, wyższy poziom niesie wiele korzyści zaczynając od tych wizerunkowych, a na tych ekonomicznych kończąc. Szacuje się, że w przyszłym roku przychód z racji organizacji pierwszych w Polsce i w tej części Europy zawodów z serii Challenge wyniesie 4 650 000 euro

Na start w tegorocznym Enea Challenge Poznań zadeklarowało się już ponad 3 900 zawodników z ponad 30 krajów, z m.in. Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Australii, Nowej Zelandii, Rosji, USA, czy Hiszpanii. Jednakże skala przyszłorocznych Mistrzostw Europy na dystansie długim będzie nieporównywalnie większa. Na starcie poznańskiego czempionatu prawdopodobnie stanie aż 6000 zawodników, w tym najlepsi europejscy triathloniści.

Obecność takiej liczby zawodników, ich rodzin i kibiców to wartość dodana dla lokalnej gospodarki, która może liczyć na spory zastrzyk pieniędzy. To jak duży może być przychód z imprez triathlonowych pokazują przykłady innych miast, gdzie odbyły się zawody tego cyklu. Imprezy Challenge Family, które posiadają podobną charakterystykę, co poznańska impreza to Challenge Almere-Amsterdam i Challenge Roth. Zawody o tej skali mogą być więc realnym przychodem dla dostawców i podwykonawców. Szacuje się, że w przyszłym roku przychód z racji organizacji pierwszych w Polsce i w tej części Europy zawodów z serii Challenge wyniesie 4 650 000 euro1.
- Triathlon to oprócz wspaniałych emocji, ducha walki i spektakularnego show, także biznes – podkreśla Wojciech Kruczyński. – Nie tyle rozumiany jako chęć czystego zysku, ale biznes odpowiedzialny, wykorzystujący i angażujący zasoby, jakie oferuje dane miejsce, gdzie rozgrywany jest triathlon. Impreza jest wartością dodaną dla miasta i regionu, także poprzez fakt, że zawodnicy i kibice mają szansę poznać nowe miejsce, jego wykorzystać jego ofertę i bardzo często do niego wrócić – co wydarzyło się zresztą wielokrotnie w przypadku Poznania – dodaje Kruczyński.
Triathlonowy efekt synergii wynika ze wspólnego zaangażowania organizatorów, władz samorządowych, uczestników, kibiców, służb, wolontariuszy, sponsorów, partnerów i wielu innych. Zawodnicy otrzymują to, co w wielu innych sportach jest nieosiągalne, czyli mają możliwość rywalizowania z najlepszymi bez względu na prezentowany poziom. Największe wydarzenia, takie jak przyszłoroczne Mistrzostwa Europy ETU na dystansie długim przyciągają zawodników z całego kraju, a nawet świata, co jest doskonałą okazją do tego, aby pokazać zaprezentować im atrakcje turystyczne regionu (bowiem wielu z nich później powraca do tych miejsc z rodziną, bądź przyjaciółmi
- To właśnie w Poznaniu ponad 30 lat temu nad Jeziorem Kierskim odbyły się pierwsze polskie zawody triathlonowe, a teraz będziemy pierwszym polskim miastem, który organizuje międzynarodową imprezę tej rangi. Jesteśmy gotowi, aby przywitać najlepszych zawodników Starego Kontynentu. Nasze wieloletnie doświadczenie w organizacji prestiżowych imprez takich jak m.in. EURO2012, EuroBasket 2009 czy Mistrzostwa Świata w wioślarstwie i kajakarstwie procentuje tym, że jesteśmy przygotowani na kolejną imprezę mistrzowską jak żadne inne polskie miasto – mówi dr Ewa Bąk, dyrektor Wydziału Sportu Miasta Poznań – Jestem przekonana o tym, że 24 lipca 2016 r. będzie świętem sportu nie tylko w Poznaniu, ale w całej Polsce – dodaje.

Poznański triathlon po reaktywacji od razu wskoczył na najwyższy europejski poziom. Fakt ten został zauważony przez największe organizacje triathlonowe na świecie – Śledziliśmy to co się dzieje w Poznaniu już od 2013 roku. Kolejne imprezy były jeszcze większe i jeszcze lepiej zorganizowane od poprzednich, dlatego nie mogło być innej decyzji niż podjęcie współpracy z najlepszą imprezą triathlonową w Europie Wschodniej. Tegoroczny Enea Challenge Poznań będzie jedną z największych europejskich imprez, a to dopiero przedsmak święta triathlonu, jakim będą Mistrzostwa ETU podczas zawodów Challenge w 2016 roku – mówi Zibi Szlufcik, CEO Challenge Family.

Swojego zadowolenia z organizacji Mistrzostw Europy nie kryje Wojciech Kruczyński, prezes firmy Endu Sport, która od 2013 roku jest zaangażowana w organizację poznańskiej imprezy – W 2016 roku będziemy gospodarzami imprezy, która jeszcze nigdy nie miała miejsca w tej części Europy. Z jednej strony to dla nas wielka nobilitacja, a z drugiej to wielka odpowiedzialność, której musimy podołać. Jestem jednak spokojny o poziom organizacyjny Mistrzostw Europy ETU, mamy ogromne doświadczenie w organizacji rozmaitych imprez triathlonowych. W tegorocznym cyklu Enea Tri Tour wystartuje ponad 15 000 zawodników, a kibicować im będzie ponad 50 000 kibiców. Te liczby pokazują, że jesteśmy przygotowani na przyjazd najlepszych zawodników Starego Kontynentu – dodaje.

24 lipca 2016 roku zawodnicy rywalizujący o tytuł Mistrza Europy na dystansie długim pokonają 3,8 km w Jeziorze Maltańskim, a następnie 180 km niezwykle szybkiej trasy rowerowej wiodącej zarówno ulicami miasta, jak i doskonałą na potrzeby wyścigu Drogą Krajową nr 92 do Kostrzyna. Wszystko zwieńczy etap, gdzie sportowcy przebiegną dystans maratonu (42,195 km). Tutaj na zawodników czeka wyjątkowa trasa wiodąca malowniczymi uliczkami Starego Miasta wraz z przebiegiem przez Stary Rynek, jak również mostami tuż pod poznańską katedrą oraz ścieżką wokół Jeziora Maltańskiego przed samym finiszem na niezwykle okazałej mecie zlokalizowanej na Placu Wolności.

Poznańskie Mistrzostwa Europy ETU podczas zawodów Challenge mogą przejść do historii jako jedne z najbardziej emocjonujących ze względu na bardzo szybkie trasy – Mamy w Poznaniu doskonałe warunki dla wszystkich triathlonistów, którzy uwielbiają prędkość. Płaskie, szerokie trasy spowodują, że rywalizacja o tytuł najlepszego triathlonisty w Europie będzie niezwykle emocjonująca do ostatnich metrów – mówi Wojciech Kruczyński.
Były admin i moderator tego forum (do 01.2016).
Paweł Bondaruk - Foka na mirofonie
Kalendarz triathlonowy 2018
Instagram,
Avatar użytkownika
foka
Admin
 
Posty: 3775
Dołączył(a): 02-06-2010, 21:24
Lokalizacja: Poznań

Re: [inf. pras] Poznań zarobi miliony na sporcie.

Postprzez heja banana » 15-05-2015, 09:49

Wszystko fajnie pięknie ale z tą najlepszą imprezą to bym nie szalał bo byłem w tamtym roku w Gdyni i imo. było lepiej:) poza tym te 15000 zawodników to też przesada bo sporo osób startuje w kilku zawodach w sezonie, a oni podali łączną sumę, ot taka lekka manipulacja.

Widać, że triathlon się rozwinął i można tylko się cieszyć, że Poznaniu jest taka impreza.

Pytanie tylko czy ekipa endusportu to wszystko ogarnie bo z profesjonalizmem u nich jest często na bakier;)
Avatar użytkownika
heja banana
 
Posty: 164
Dołączył(a): 11-08-2014, 17:17
Lokalizacja: Poznań

Re: [inf. pras] Poznań zarobi miliony na sporcie.

Postprzez jaceknt » 15-05-2015, 13:21

heja banana napisał(a):Wszystko fajnie pięknie ale z tą najlepszą imprezą to bym nie szalał bo byłem w tamtym roku w Gdyni i imo. było lepiej:) poza tym te 15000 zawodników to też przesada bo sporo osób startuje w kilku zawodach w sezonie, a oni podali łączną sumę, ot taka lekka manipulacja.

Widać, że triathlon się rozwinął i można tylko się cieszyć, że Poznaniu jest taka impreza.

Pytanie tylko czy ekipa endusportu to wszystko ogarnie bo z profesjonalizmem u nich jest często na bakier;)


imprezy organizowane przez endu mają to do siebie, że mają wysoki poziom, ale nie wyższy niż ego organizatorów ;) w Szczecinie czekając dłuuugo w piankach na słońcu zanim ludzi wpuścili do wody. Spiker wielokrotnie powtarzał jaka to impreza the best i w ogóle już właściwie naj naj w Polsce. Takie gadanie przed imprezą jest kompletnie bezpodstawne i bez sensu. Ludzie się męczyli w piankach, na odrze bojki im odpływały, a oni przed startem już wychwalali imprezę, która się jeszcze nie odbyła... trochę pokory by się przydało a imprezy niech oceniają zawodnicy i kibice :)
Avatar użytkownika
jaceknt
 
Posty: 35
Dołączył(a): 09-12-2014, 17:21

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

Avatar użytkownika
xTRI.pl Pro
 


Powrót do Polska scena multisportowa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron