kalendarz triathlon

RIO!

O wszystkim i o niczym ;)

RIO!

Postprzez Czeskom » 08-08-2016, 12:54

Nie wiem czy ktoś ma ochotę podyskutować o igrzyskach;
ja choć nie jestem typem kibica (wolę sam rywalizować niż oglądać jak bawią się inni :) przeżywałem obydwa kolarskie wyścigi ze startu wspólnego.
Więc kilka moich wrażeń: wielkie BRAWA i SZACUNEK dla Majki!!!
Tyle mądrali już go zaszufladkowało, że harcuje tylko jak faworyci na to pozwalają, że Vuelta była słaba obsadzona, że IO w kolarstwie są mniej prestiżowe niż TdF itd, itp.
Tylko, że niektórzy kolarze specjalnie odpuścili TdF lub wyjechali wcześniej żeby przygotować się do startu w Rio.
Przyznam, że sam nie bardzo wierzyłem, że może ugrać coś więcej niż ms. IV, V.
Dał z siebie wszystko i za to mu chwała!

W ogóle jak ktoś twierdzi, że kolarstwo jest nudne do oglądania to powinien oglądnąć obydwa wyścigi.

Ciekawe co ma się w głowie jak jest się o krok od złota, że tak się szarżuje; szczególnie dziwi Van Vleuten, która przecież wiedziała co stało się z Nibalim.. Strasznie wyglądaj jej wypadek; bałem się, że zginęła.
Nie wiem czy przy takich trudnych zakrętach nie powinni ustawić jakichś ochraniaczy - te krawężniki na prawdę były zagrożeniem życia.

Oczywiście trudno też nie współczuć Abbott - na przykładzie tych wyścigów najlepiej widać jak bardzo kolarstwo jest zespołowe.
Czeskom

Re: RIO!

Postprzez Czeskom » 09-08-2016, 02:32

sporo komentarzy o braku łączności radiowej z zawodnikami - jeżeli faktycznie dlatego mieliśmy tak ciekawe wyścigi to ja jestem za wycofaniem radyjek z peletonu; wolę oglądać walkę kolarzy a nie dyrektorów sportowych..
Czeskom

Postprzez Sheva » 09-08-2016, 09:40

Ja ogladam, nic ze mnie marny ale lubię oglądać igrzyska bo raz na cztery lata mogę obejrzeć w akcji dyscypliny których normalnie nie ma jak i gdzie oglądać a nie tylko nogę i siatkę ewentualnie.
Na sobotę już się cieszę jak nasza reprezentantka startuje w triathlonie. Świetne są wszystkie sporty walki, wioślarstwo czy inne regaty, ehh no ja zawsze na igrzyska bardzo się cieszę choć ten duch olimpijski jakoś tak słabiej obecny ostatnio :)
Sheva

Postprzez robertino » 15-08-2016, 16:21

orientujecie się, czy TVP będzie transmitować TRI w pełni? Czy może będą się przełączać na inne dyscypliny? Mam ochotę objerzeć całość i nie wiem, czy szukać gdzie indziej?
robertino

Postprzez bartolini » 15-08-2016, 16:39

Wątpię, że pokażą w całości na kanale naziemnym, w międzyczasie pewnie będą ciekawsze wydarzenia, na które będą przełączać.
Natomiast każda dyscyplina ma swój kanał w necie i tu pewnie będzie można obejrzeć w całości.
http://sport.tvp.pl/rio
bartolini

Postprzez MateuszP » 19-08-2016, 11:56

Oglądałem relację w necie. Zawody mi się bardzo podobały. O ile start bez pralki, bo przecież mało zawodników, to na bojach (przynajmniej pierwszej) walka była konkretna.
Zdziwiłem się, że w pierwszej grupie zabrakło Moli, Murray'a i jeszcze kilku zawodników. Co do trasy roweru jak dla mnie pomysł właściwy zrobienia 8 pętli, coś na wzór kryterium ulicznego. Kibice byli cały czas, trasa jak komentator stwierdził pod kolarzy, ściana świetna. Sądzę, że to właśnie pokonanie 8 razy tego podjazdu pozwoliło zrobić dobrą selekcję i wygrali najlepsi ;) Alistair zabawnie podjeżdżał, przednie koło z boku na bok się huśtało. Szkoda trochę, że właśnie Mola czy Murray zostali bo na biegu zrobili dobrą gonitwę, ale strata była za duża. Alistairowi pewnie nikt by nie zagroził, znów mogła by być tylko powtórka z Londynu. Szacun dla Francuza, według mnie zaryzykował wszystko by powalczyć o złoto, a nie zadowolić się "tylko" brązem. Przy braciach Brownlee wyglądał na nieźle dopakowanego więc na biegu waga pewnie zrobiła swoje.

No a trzecie miejsce? Sprawdźcie proszę parametry Henriego Schoeman'a. Jak widać mały też może powalczyć :D

I kurcze, jak oni się drą na rowerze. Czytałem o tym w książce (Płynę, jadę, biegnę), ale nie sądziłem, że to tak wygląda.
M- 3:13'34-Wawa 2013
HM- 1:29'13- Żywiec 2015
Standard- 2:30'53-Rawa Maz. 2015
Standard- 2:31'43-Pniewy 2015
http://www.wpfgrotterdam2021.com
MateuszP

Postprzez arthuroo » 19-08-2016, 12:46

BBC pewnie przekaże babki w całości, jak macie talerza to warto dodatkowo przejechać wszystkie kanały włoskie, niemieckie, francuskie. A może się uda.
Murray i tak wycisnął maksa - 3 miesiące temu złamał rękę.
arthuroo

Postprzez MateuszP » 19-08-2016, 12:53

Tak, czas biegu najlepszy, ale szczerze to nie ma jak dla mnie znaczenia, bo przecież za to medalu nie ma ;) A przecież zupełnie inaczej by się biegł mógł ułożyć, gdyby wspomnieni wcześniej Panowie byli właśnie w pierwszej grupie. Ciekaw jestem "komu by zależało bardziej" bo fizycznie (pomimo złamania ręki) stoją na tym samym poziomie ;)
M- 3:13'34-Wawa 2013
HM- 1:29'13- Żywiec 2015
Standard- 2:30'53-Rawa Maz. 2015
Standard- 2:31'43-Pniewy 2015
http://www.wpfgrotterdam2021.com
MateuszP

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Strefa zmian :)