kalendarz triathlon

Zakupy za granicą na firmę - sprawa VAT

O wszystkim i o niczym ;)

Zakupy za granicą na firmę - sprawa VAT

Postprzez hadwao » 12-08-2016, 11:00

Hej, jak już ustaliliśmy wiele osób kupuje tutaj sprzęt rowerowy na firmę. Pójdźmy więc o krok dalej - jak wygląda zakup za granicą.
Napotkałem taki problem kupując w wiggle, że nie wystawiają faktury z nip. Tak więc na pewno wiem, ze mogę wrzucić w koszty cenę wynikającą z rachunku tak jakbym kupił na podstawie umowy kupna sprzedaży od osoby fizycznej. Ale czy jest szansa jakoś odzyskać vat?
Będę jeszcze rozmawiał z księgową, ale ona raczej nie ogarnia takich tematów, a może ktoś z Was praktykował.

Przypuszczam, że sprawa przegrana, bo jako firma w UE powinienem kupić po prostu w cenie pomniejszonej o VAT, a takiego czegoś Wiggle nie zrobi ;-(
hadwao

Re: Zakupy za granicą na firmę - sprawa VAT

Postprzez krisprince » 12-08-2016, 12:52

Wiggle wystawia faktury, ale nie z zerowym vatem. Przynajmniej tak bylo jak kupowalem. Jestes pewny ze to nie chodzi o zerowy vat?
krisprince

Re: Zakupy za granicą na firmę - sprawa VAT

Postprzez hadwao » 12-08-2016, 12:58

Może inaczej - wiggle faktycznie wystawia faktury, ale bez nip. To akurat można obejść bo sobie nip wpiszę w adresie. Ale dokładnie jak piszesz w WNT powinien być vat 0%, a takiej faktury chyba wiggle nie wystawi niestety. I tu się właśnie robi problem, że trzeba chyba naliczyć vat fakturą wewnętrzną. Ale może jest jakaś opcja jak ten vat odzyskać, bo to jednak 15% różnicy.
hadwao

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Strefa zmian :)