kalendarz triathlon

Polski ranking duathlonu 2018 i 19-startowałaś/łeś gdzieś?Może Ty także zdobyłaś/łeś punkty.

Wszelkiego rodzaju materiały np. ciekawostki sportowe lub motywacyjne filmiki.

Polski ranking duathlonu 2018 i 19-startowałaś/łeś gdzieś?Może Ty także zdobyłaś/łeś punkty.

Postprzez Kazimierz » 25-07-2019, 13:00

Witam wszystkich
Postanowiłem że zrobię polski ranking duathlonu.Zastanawiam się jak ustawić punktację i zasady tak aby było jak najuczciwiej.Może mi pomożecie i wypowiecie się na ten temat?Nie mam jeszcze nic ustalonego ani podliczonego tak więc sprawa dopiero się rodzi i jest otwarta.Chcę podliczyć rok 2018 i 19.Wstępny projekt który podlega naszej weryfikacji znajduje się na
https://polskirankingduathlonu.sport.blog/

Nie wiem czy informację o tym umieścić w dziale "multisportowe różności" czy "imprezy duathlonowe w Polsce" szczególnie że dotyczy to także crossduathlonów?
Kazimierz

Re: Polski ranking duathlonu 2018 i 19-startowałaś/łeś gdzieś?Może Ty także zdobyłaś/łeś punkty.

Postprzez Olek56 » 30-07-2019, 14:25

Troszkę mało przejrzysty ten twój blog.A jak chcesz zrobić tą kategorię OPEN skoro AG ma swoją listę punktów a PRO swoją?PRO będą przecież mieli dostęp do większych punktów niż AG?A jak ma być z tym dawaniem forów ludziom w tak pięknym wieku jak mój :) lub nieco podobnym?Masz już jakiś pomysł?
Olek56

Re: Polski ranking duathlonu 2018 i 19-startowałaś/łeś gdzieś?Może Ty także zdobyłaś/łeś punkty.

Postprzez Kazimierz » 31-07-2019, 14:15

[quote="Olek56"]Troszkę mało przejrzysty ten twój blog.A jak chcesz zrobić tą kategorię OPEN skoro AG ma swoją listę punktów a PRO swoją?PRO będą przecież mieli dostęp do większych punktów niż AG?A jak ma być z tym dawaniem forów ludziom w tak pięknym wieku jak mój :) lub nieco podobnym?Masz już jakiś pomysł?[/quote]

Pisałem że nie będę zwracał uwagi na PRO i AG tylko na klasyfikację generalną oraz na klasyfikację wiekową bez względu na to czy będzie ktoś w PRO czy w AG.PRO wcale nie tak rzadko bywają słabsi od AG więc nie wykupiona licencja a poziom będzie decydował o ilości zdobytych punktów.Każdy będzie mógł jednocześnie zdobywać punkty w klasyfikacji generalnej jak i wiekowej.
Tak do końca to nie wiem jak zrobić z tym dawaniem forów.Liczyłem że ktoś mi tu coś podpowie ale mało kto chyba jest tym zainteresowany.Może starsze i młodsze grupy wiekowe powinny dostawać większe punkty w klasyfikacji wiekowej ponieważ wiadomo że w klasyfikacji generalnej bardzo trudno będzie im coś zdobyć?
Kazimierz

Postprzez Kazimierz » 31-07-2019, 14:20

[quote="Kazimierz"][quote="Olek56"]Troszkę mało przejrzysty ten twój blog.A jak chcesz zrobić tą kategorię OPEN skoro AG ma swoją listę punktów a PRO swoją?PRO będą przecież mieli dostęp do większych punktów niż AG?A jak ma być z tym dawaniem forów ludziom w tak pięknym wieku jak mój :) lub nieco podobnym?Masz już jakiś pomysł?[/quote]

Pisałem że nie będę zwracał uwagi na PRO i AG tylko na klasyfikację generalną oraz na klasyfikację wiekową bez względu na to czy będzie ktoś w PRO czy w AG.PRO wcale nie tak rzadko bywają słabsi od AG więc nie wykupiona licencja a poziom będzie decydował o ilości zdobytych punktów.Każdy będzie mógł jednocześnie zdobywać punkty w klasyfikacji generalnej jak i wiekowej.
Tak do końca to nie wiem jak zrobić z tym dawaniem forów.Liczyłem że ktoś mi tu coś podpowie ale mało kto chyba jest tym zainteresowany.Może starsze i młodsze grupy wiekowe powinny dostawać większe punkty w klasyfikacji wiekowej ponieważ wiadomo że w klasyfikacji generalnej bardzo trudno będzie im coś zdobyć?[/quote]

Tylko na Mistrzostwach Polski z draftingiem będzie inaczej ponieważ tam nie widać tak wyraźnie kto jest lepszy.Można zobaczyć to na blogu.
Kazimierz

Postprzez Olek56 » 01-08-2019, 09:02

Tak do końca to nie wiem jak zrobić z tym dawaniem forów.Liczyłem że ktoś mi tu coś podpowie ale mało kto chyba jest tym zainteresowany.Może starsze i młodsze grupy wiekowe powinny dostawać większe punkty w klasyfikacji wiekowej ponieważ wiadomo że w klasyfikacji generalnej bardzo trudno będzie im coś zdobyć?[/quote]

Tylko na Mistrzostwach Polski z draftingiem będzie inaczej ponieważ tam nie widać tak wyraźnie kto jest lepszy.Można zobaczyć to na blogu.[/quote]

Czyli rozumiem że jak ktoś w moim wieku zajmie pierwsze miejsce w kategorii wiekowej a w generalnej ósme to sumuje mu się punkty z jednej i drugiej kategorii.
Chyba przydzielanie starszym i młodszym kategorią trochę większych punktów to jedyne rozwiązanie które mi również przychodzi do głowy.Chociaż chyba dość trudno będzie to sprawiedliwie dopasować.Starsi zawsze będą w gorszej sytuacji od młodszych bo taki zawodnik po 60-tce w generalce raczej nie zapunktuje.

Piszesz w blogu że nagród finansowych nie przewidujesz :) więc jakieś w ogóle przewidujesz :) ?
Olek56

Postprzez Kazimierz » 01-08-2019, 18:16

Czyli rozumiem że jak ktoś w moim wieku zajmie pierwsze miejsce w kategorii wiekowej a w generalnej ósme to sumuje mu się punkty z jednej i drugiej kategorii.
Chyba przydzielanie starszym i młodszym kategorią trochę większych punktów to jedyne rozwiązanie które mi również przychodzi do głowy.Chociaż chyba dość trudno będzie to sprawiedliwie dopasować.Starsi zawsze będą w gorszej sytuacji od młodszych bo taki zawodnik po 60-tce w generalce raczej nie zapunktuje.

Piszesz w blogu że nagród finansowych nie przewidujesz :) więc jakieś w ogóle przewidujesz :) ?[/quote]

Dokładnie tak.

Z tego co pamiętam to wiele lat temu na Mistrzostwach Świata na długim dystansie było coś tak nietypowego jak rywalizacja pierwszej kobiety z pierwszym mężczyzną.Kobiety miały pewne fory.Później ten kto wygrał dostawał dodatkową niemałą nagrodę.Nie pamiętam tylko jak to było obliczane.A poza tym to było związane z forami czasowymi a nie punktowymi.

Może jeżeli będzie cieszyć się to jakimś zainteresowaniem to jakieś trofea bym zafundował.Wolę wydać na cel społeczny niż kupować kolejną parę butów córce która ma ich 20 i nigdy dosyć bo chce ładnie wyglądać zamiast trochę pobiegać żeby mieć mniejszy tyłek i rzeczywiście ładniej wyglądać.
Kto wie może coś zafunduję i być może nie będę gorszy od tak wielkiej organizacji jak PZTri w latach 90-tych.
Kazimierz

Postprzez Olek56 » 01-08-2019, 19:17

Dokładnie tak.

Z tego co pamiętam to wiele lat temu na Mistrzostwach Świata na długim dystansie było coś tak nietypowego jak rywalizacja pierwszej kobiety z pierwszym mężczyzną.Kobiety miały pewne fory.Później ten kto wygrał dostawał dodatkową niemałą nagrodę.Nie pamiętam tylko jak to było obliczane.A poza tym to było związane z forami czasowymi a nie punktowymi.

Może jeżeli będzie cieszyć się to jakimś zainteresowaniem to jakieś trofea bym zafundował.Wolę wydać na cel społeczny niż kupować kolejną parę butów córce która ma ich 20 i nigdy dosyć bo chce ładnie wyglądać zamiast trochę pobiegać żeby mieć mniejszy tyłek i rzeczywiście ładniej wyglądać.
Kto wie może coś zafunduję i być może nie będę gorszy od tak wielkiej organizacji jak PZTri w latach 90-tych.[/quote]

Równouprawnienie w duathlonie...brzmi ładnie.Może dlatego kolarska mistrzyni świata zrezygnowała z kolarstwa i zajęła się duathlonem.
Powiedzmy sobie jednak szczerze że weterani zawsze będą na dalekim planie i nigdy się to nie zmieni.
Olek56

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Multisportowe różności