kalendarz triathlon

Polski Ranking Duathlonu zestawienie mężczyzn na 30.04.2019 r.

Wszelkiego rodzaju materiały np. ciekawostki sportowe lub motywacyjne filmiki.

Re: Polski Ranking Duathlonu zestawienie mężczyzn na 30.04.2019 r.

Postprzez Kazimierz » 25-09-2019, 16:17

To nie jest arogancja tylko prawda.Wszyscy wiedza ze pro,elita i u-23 są najważniejsze i widać to wyraźnie po nagrodach i medialnosci.A ten ranking to jakiś dziwny wymysł.Walka o jakieś dziwne równouprawnienie czy co[/quote]

Czyżbyś uważał że nagrody i medialność to najwyższa wartość?Masz coś przeciwko równouprawnieniu? :)
Kazimierz

Postprzez Mac1 » 25-09-2019, 19:58

Kazimierz napisał(a):To Mistrzostwa Polski AG są nieprawdziwe? :)
A zastanawiałeś się kiedyś nad tym że ty również kiedyś będziesz starszym i byłoby dobrze być wtedy na chodzie a rywalizacja sportowa inspiruje do ruchu.

Może i prawdziwe ale mało ważne.
Na jakimś tam chodzie będę ale nie zamierzam się wtedy za dużo wysilać bo to nie ma sensu
Mac1

Postprzez Mac1 » 25-09-2019, 20:11

Kazimierz napisał(a):Czyżbyś uważał że nagrody i medialność to najwyższa wartość?Masz coś przeciwko równouprawnieniu? :)

A co może być ważniejsze?Wszyscy na to lecą tylko najwyżej udają ze nie.
Tam gdzie jest walka tam są przede wszystkim zwycięzcy a równouprawnienie może być głownie na starcie i przed meta
Mac1

Postprzez Kazimierz » 26-09-2019, 16:16

Mac1 napisał(a):A co może być ważniejsze?Wszyscy na to lecą tylko najwyżej udają ze nie.
Tam gdzie jest walka tam są przede wszystkim zwycięzcy a równouprawnienie może być głownie na starcie i przed meta

A może od medialności i pieniędzy ważniejsze jest zdrowie i sprawność?Szczególnie że powiedzmy sobie szczerze że pieniądze do wygrania w triathlonie są bardzo niewielkie porównując np. z piłką nożną już nie mówiąc o kwotach jakimi dysponują bardzo bogaci ludzie.Nie umniejszam w ten sposób wagi triathlonu ponieważ za to zawodnicy dysponują ogromną wytrzymałością w przeciwieństwie nie tylko do piłki nożnej :)
Naprawdę nie zauważasz swojej arogancji?Nie przeszkadza mi to jakoś specjalnie ale jeżeli tego nie zauważasz to możesz mieć problem w kontakcie z innymi ludźmi.
Kazimierz

Postprzez scott_mtb » 28-09-2019, 12:05

Mac1 napisał(a):
Kazimierz napisał(a):Czyżbyś uważał że nagrody i medialność to najwyższa wartość?Masz coś przeciwko równouprawnieniu? :)

...napisz petycję o likwidację Mistrzostw Świata AG bo nie przystoi dziadkom startować z PROsami - masz strasznie dziwny tok rozumowania - przecież świat TRI na tym sie opiera - popularyzacja tego sportu na jak największą skalę ...
Ps. powiedz to Mkonowi ... ;) ... i trochę więcej luzu ... pisałem to ja +40 letni AG :D
2014 -1/4 Gołdap -2:15
2019-Olimpijka Olsztyn -2:14
2019 -1/2 Gołdap -4:31
tri.coach@onet.pl
scott_mtb

Postprzez Mac1 » 28-09-2019, 15:39

Kazimierz napisał(a):
Mac1 napisał(a):A co może być ważniejsze?Wszyscy na to lecą tylko najwyżej udają ze nie.

A może od medialności i pieniędzy ważniejsze jest zdrowie i sprawność?Szczególnie że powiedzmy sobie szczerze że pieniądze do wygrania w triathlonie są bardzo niewielkie porównując np. z piłką nożną już nie mówiąc o kwotach jakimi dysponują bardzo bogaci ludzie.Nie umniejszam w ten sposób wagi triathlonu ponieważ za to zawodnicy dysponują ogromną wytrzymałością w przeciwieństwie nie tylko do piłki nożnej :)
Naprawdę nie zauważasz swojej arogancji?Nie przeszkadza mi to jakoś specjalnie ale jeżeli tego nie zauważasz to możesz mieć problem w kontakcie z innymi ludźmi.

Jeżeli chche się osiągać szczyty to trzeba liczyć się z tym ze nie jest to zdrowe i liczyć się z tym ze trochę tego zdrowia się straci.Taki jest sport wyczynowym i zawodowy.
Nie uważam się za aroganta tylko na forum chciałbym być szczery bo ogólnie wszędzie trzeba zciemniac.
Mac1

Postprzez Mac1 » 28-09-2019, 15:57

scott_mtb napisał(a):
Mac1 napisał(a):

...napisz petycję o likwidację Mistrzostw Świata AG bo nie przystoi dziadkom startować z PROsami - masz strasznie dziwny tok rozumowania - przecież świat TRI na tym sie opiera - popularyzacja tego sportu na jak największą skalę ...
Ps. powiedz to Mkonowi ... ;) ... i trochę więcej luzu ... pisałem to ja +40 letni AG :D

Nie chodzi mi o to aby zlikwidować mistrzostwa AG tylko o to ze Pro elity i u23 nie da się porównać z żadnym AG bo to są bardzo wysokie progi.Mkon wygrał MS ale i tak olimpijczyk który dostanie się na Olimpiadę i zajmie tam jedno z ostatnich miejsc i tak będzie cieszył się większym szacunkiem.Taka jest prawda a nie dziwny tok myślenia bo kto jest prawie zawsze uważany za większego zawodnika?Mkon czy Marek Jaskółka?
Mac1

Postprzez Kazimierz » 28-09-2019, 18:11

scott_mtb napisał(a):...napisz petycję o likwidację Mistrzostw Świata AG bo nie przystoi dziadkom startować z PROsami - masz strasznie dziwny tok rozumowania - przecież świat TRI na tym sie opiera - popularyzacja tego sportu na jak największą skalę ...

I to mi się najbardziej podoba w TRI że dziadki startują z PROsami na tych samych trasach więc można sobie wiele porównywać.Nawet czasami można zobaczyć że niektóry dziadek potrafi pokonać takiego PROsa,oczywiście mówię tutaj o młodszych dziadkach no bo od starszych raczej nie można tego wymagać.
I w Tri dzięki takim rozwiązaniom jest dużo więcej dziadków na chodzie od dziadków w innych dyscyplinach a nawet w innych dyscyplinach prawie w ogóle nie ma dziadków na chodzie.Jednym z moich motywów zabawy w ten ranking jest właśnie zainspirowanie ludzi do tego aby nie stawali się dziadkami zbyt szybko nawet jeżeli mają już 40 lat :) lub nawet dużo więcej.Być może niezgodność pomiędzy mną a Mac1 polega na tym że ja chcę zainspirować każdego aby za szybko się nie zdziadkował a dla Mac1 liczą się głównie celebryczne jednostki a reszta nie ma większego znaczenia.
Kazimierz

Postprzez Kazimierz » 28-09-2019, 18:28

Mac1 napisał(a):
Jeżeli chche się osiągać szczyty to trzeba liczyć się z tym ze nie jest to zdrowe i liczyć się z tym ze trochę tego zdrowia się straci.Taki jest sport wyczynowym i zawodowy.
Nie uważam się za aroganta tylko na forum chciałbym być szczery bo ogólnie wszędzie trzeba zciemniac.

A mi właśnie chodzi o coś przeciwnego czyli o sport w którym nie traci się zdrowia tylko je utrzymuje i taką postawę uważam za prawdziwy sukces.Z tego co pamiętam to tacy Mistrzowie Świata AG70,AG80 pokonują Ironmana w ok.12-13 godzin więc trudno powiedzieć aby nie byli na chodzie,za to jest wielu byłych zawodowych i wyczynowych Mistrzów Świata,Europy,Polski którzy jeżeli mieliby przebiec 5km w 30 minut to albo by tego nie byli w stanie zrobić albo jeżeli by zrobili to mogłoby to być niebezpieczne dla zdrowia lub życia.Zdecydowanie wolałbym być takim mistrzem AG70-80 niż byłym niedołężnym mistrzem świata bo po wielu latach zapomina się nawet mistrzów świata(Mój wnuk nie wie kto to był Szurkowski a mój syn kiedyś stwierdził że to chyba taki starszy człowiek który kiedyś był kolarzem a teraz jeździ na wózku)
Kazimierz

Postprzez Kazimierz » 28-09-2019, 18:31

Mac1 napisał(a):
Nie chodzi mi o to aby zlikwidować mistrzostwa AG tylko o to ze Pro elity i u23 nie da się porównać z żadnym AG bo to są bardzo wysokie progi.Mkon wygrał MS ale i tak olimpijczyk który dostanie się na Olimpiadę i zajmie tam jedno z ostatnich miejsc i tak będzie cieszył się większym szacunkiem.Taka jest prawda a nie dziwny tok myślenia bo kto jest prawie zawsze uważany za większego zawodnika?Mkon czy Marek Jaskółka?

Być może Marek Jaskółka ale tak do końca to nie byłbym tego pewien?
Kazimierz

Postprzez Mac1 » 02-10-2019, 19:49

Kazimierz napisał(a):
scott_mtb napisał(a):...napisz petycję o likwidację Mistrzostw Świata AG bo nie przystoi dziadkom startować z PROsami - masz strasznie dziwny tok rozumowania - przecież świat TRI na tym sie opiera - popularyzacja tego sportu na jak największą skalę ...

I to mi się najbardziej podoba w TRI że dziadki startują z PROsami na tych samych trasach więc można sobie wiele porównywać.Nawet czasami można zobaczyć że niektóry dziadek potrafi pokonać takiego PROsa,oczywiście mówię tutaj o młodszych dziadkach no bo od starszych raczej nie można tego wymagać.
I w Tri dzięki takim rozwiązaniom jest dużo więcej dziadków na chodzie od dziadków w innych dyscyplinach a nawet w innych dyscyplinach prawie w ogóle nie ma dziadków na chodzie.Jednym z moich motywów zabawy w ten ranking jest właśnie zainspirowanie ludzi do tego aby nie stawali się dziadkami zbyt szybko nawet jeżeli mają już 40 lat :) lub nawet dużo więcej.Być może niezgodność pomiędzy mną a Mac1 polega na tym że ja chcę zainspirować każdego aby za szybko się nie zdziadkował a dla Mac1 liczą się głównie celebryczne jednostki a reszta nie ma większego znaczenia.

Nie rozumiem po co udawać nie dziadka kiedy już się jest dziadkiem.
Mac1

Postprzez Mac1 » 02-10-2019, 19:52

Kazimierz napisał(a):
Mac1 napisał(a):

Być może Marek Jaskółka ale tak do końca to nie byłbym tego pewien?

Jeżeli tak do końca nie byłbyś tego pewien to nie znasz się na triathlonie więc nie wiem po co wyrażasz tu tyle swoich opinii
Mac1

Postprzez Kazimierz » 07-10-2019, 18:17

Mac1 napisał(a):

A kto to jest dokładnie według ciebie dziadek?
Kazimierz

Postprzez Kazimierz » 07-10-2019, 18:20

Mac1 napisał(a):
Jeżeli tak do końca nie byłbyś tego pewien to nie znasz się na triathlonie więc nie wiem po co wyrażasz tu tyle swoich opinii

Każdy może mieć inne zdanie na ten sam temat.Nie myślisz chyba że masz monopol na prawdę.
Kazimierz

Postprzez Mac1 » 11-10-2019, 19:28

Kazimierz napisał(a):
Mac1 napisał(a):

A kto to jest dokładnie według ciebie dziadek?

Po czterdziestce organizm słabnie wiec czy jedynie poszpanuje się sprzętem czy pochodzi z kijkami to na to samo wychodzi
Mac1

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Multisportowe różności