kalendarz triathlon

Muzyczka

Wszelkiego rodzaju materiały np. ciekawostki sportowe lub motywacyjne filmiki.

Muzyczka

Postprzez chlebik » 21-10-2011, 09:23

Ahoj,

generalnie mamy watek o filmikach, to moze teraz watek o muzyce - co prawda podczas plywania troche trudno sluchac muzyki, ale bieganie i rower - no prosze bardzo.

Zatem stworzmy moze jakas liste waszych ulubionych kawalkow biegowych - ja ponizej wklejam liste swoich 'bumperów' - wszystko na wysokiej ilosci uderzen:

Queen - Dont's stop me now
Darude - Sandstorm
Guano Apes - Lords of the boards
Sonique - Sky
Juno Reactor - Burly Brawl
Apollo 440 - Ain't Talkin'Bout Dub
Run DMC - IT's like that
Tiesto - Adagio For Strings
Sash - With my Own Eyes
Darude - I can feel the beat
Safri Duo - Played a Life
U2 - Elevation
Blur - Song 2
Mike Brady & The Pirates - Victory (oj klasyk z dawnego programu 'Morze')
The Cardigans - My favourite game
Tatu - Nas ne dogonyat
Juno Reactor - Conga Fury
Clawfinger - Burn in Hell
Rob Zombie - Dragula
The Prodigy - Breathe
Music Instructor - Superfly
Bomfunk MC's - Freestyler
Blondie - Maria
The Gorillaz - Feel Good
Scorpions - Rock You like a hurricane
Tatu (Dave Aude Vocal Edit) - All About Us
Rihanna feat Britney - S&M
Juno Reactor - Tetsujin
30 seconds to Mars - Closer to The Edge
Rammstein - Moskau
Chumbawamba - Thumbtumping
The Offspring - The kids are not allright
Fatboy Slim - Right here, right now
Prodigy - No good
Armin van Bureen f. Sharon - In And Out Love

Ufff, to chyba wszystko co mam na komorce nagrane. Na sam koniec dorzuce link do muzyczki projektu 'Immediate Music' - ten utwor leci w tle w jednym z tych najfajniejszych filmikow triathlonowych.

http://w447.wrzuta.pl/audio/0JtSe8dvZQU ... railerhead
Plany mam wielkie, ale ciało słabe
chlebik

Postprzez elim » 21-10-2011, 09:54

Do plywania jest h2o audio:
http://www.h2oaudio.com/
Triathlon Series Team
elim

Postprzez Zibi » 21-10-2011, 19:33

Hmmm już lepiej słuchać pływając niż na rowerze :) To co mi od razu przyszło do głowy:

Guano Apes - Open Your Eyes
Eminem - Till I Collapse
Linkin Park - Meteora (płyta)
Papa Roach - Blood Brothers
Drowning Pool - Bodies
Metallica - Battery (z tego względu, że przy tym kadencja na poziomie 120 gwarantowana :D )

Na razie tyle. Jak coś mi przyjdzie do głowy to dopisze.
"People do not lack strength, they lack will" - Victor Hugo
Zibi

Postprzez chlebik » 21-10-2011, 19:51

E czemu nie na rowerze - ja do biegania kupilem sobie taka opaske na ramie, gdzie wkladam komorke i gra sobie na wlaczonym glosniku. Raz, ze nie dyndaja mi kabelki, dwa, ze nie laduje muzyki prosto do uszu wiec i slysze co sie dzieje wokolo.
Plany mam wielkie, ale ciało słabe
chlebik

Postprzez Zibi » 21-10-2011, 21:47

Na rowerze nie, właśnie z tego powodu, że nie słychać nic dookoła, a jak się jeździ głownie ulicami to może być tragedia. Kiedyś nie wychodziłem na rower bez mp3, a jak zacząłem jeździć dłuższe trasy w tym sezonie i do tego w 99% po ulicach to nie użyłem mp3 ani razu. Muzyki z komórki czy innych małych głośniczków nienawidzę. Bardziej mnie irytuje niż pomaga :)
Zibi

Postprzez elim » 21-10-2011, 21:50

Muzyka to potrzebna jest jedynie do dluzszych monotonnych wybiegan na biezni mechanicznej, przynajmniej w moim wypadku.
Triathlon Series Team
elim

Postprzez Zibi » 21-10-2011, 21:56

Mi muzyka bardzo pomaga. Przy bieganiu można słuchać - prędkość niższa, czas na reakcje dłuższy, no i nie po ulicach, ale na rowerze raczej nie.
Zibi

Postprzez Michal.o » 21-10-2011, 23:27

Ja Muzyki słucham wszędzie gdzie się da .
Na rowerze cicho Mp3 , aby też nie stracić nic z kontaktu z innymi drogowcami ;) .
Gdy biegam z muzyką "szybciej" leci mi czas , nie skupiam się tak na trasie i zmęczeniu .
Na orbitrek/bieżnie/rowerek stacjonarny biore Mp4 z odcinkami jakiegos Tasiemca (typu House ,lost )

Na basenie słucham muzki za pomocą Speedo Aquabeat.
Obrazek
Kupiłem na Allegro za 99 zł , jestem bardzo zadowolony. Mała , prosta w obsłudze i jeżeli dopasuje się odpowiednio wkładki do uszu jakość dżwięku jest zaskakująca . Można też stosować ten odtwarzacz poza basenem . Gdyby nie to Mp3 zapewne umarłbym już z monotoni na basenie .
I dont stop when I'm Tired , I Stop when I'm done .

Sieraków 2014 5:09
Michal.o

Postprzez zoscar » 22-10-2011, 09:38

Michal.o nie boisz się o swój słuch? Słuchając tyle muzyki na pewno sobie szkodzisz. Ja na basenie skupiam się tylko na długościach i robię "skomplikowane" obliczenia, aby wiedzieć jaką mam prędkość itp. :-> Na rowerze muzyka mnie irytuje. Nie słuszę za dobrze otoczenia, a najgorzej jest, jak robię mocny trening. Skupiam się np. na podjeździe, a w uszach gra mi muzyka. Po prostu nie cierpię tego! Za to biegać z muzyką lubię. Co prawda, w czasie biegu przychodzą mi do głowy najlepsze pomysły, ale jak robię jakiś długi trening, to muzyka raczej obowiązkowo. I to taka jaką zawsze słucham, czyli nie jakaś szybka, mocna jak metal, ale raczej spokojna. Właśnie taka mi pomaga najbardziej ;-)
Cel 2012 - Triathlon na dystansie olimpijskim <2:20
Trzymajcie kciuki! :-D
zoscar

Postprzez Zibi » 22-10-2011, 09:42

Abstrahując od sportu, ja muzyki słucham bardzo dużo. Można śmiało powiedzieć, że 90% mojego wolnego czasu (w sensie, że np nie słucham na wykładach etc.) dużo z tego przypada na słuchawki - zawsze gdy jestem poza domem. Boje się o słuch, ale co poradzić...uzależniłem się już od muzyki :)
Zibi

Postprzez Michal.o » 22-10-2011, 10:59

zoscar napisał(a):Michal.o nie boisz się o swój słuch? Słuchając tyle muzyki na pewno sobie szkodzisz.

Przyzwyczaiłem się że słucham muzyki na takim poziomie aby słyszeć otoczenie . Napewno w jakiś sposób szkodzi ale dla mnie proporcja zalet do wad słuchania muzyki wychodzi znacznie na Plus .

Michal.o

Postprzez Zibi » 22-10-2011, 14:23

Gdzieś czytałem, że nie szkodzi tylko poziom głośności, ale też podwyższona temperatura w uszach co sprzyja rozwojowi bakterii. Ja używam słuchawek z tymi silikonowymi uszczelkami. Plus taki, że można słuchać na niższej głośności, bo eliminuje dźwięki otoczenia, ale są też bardziej szczelne co ma pewnie jakiś negatywny wpływ
Zibi

Postprzez Michal.o » 23-10-2011, 17:38

Podobno jeżeli słucha się muzyki używając słuchawek "dousznych" (pchełek) które uszczelniają ucho ilość bakterii już po kilku minutach roście parokrotnie . Pisze "podobno" bo przeczytałem gdzieś w necie i nie potrafie przywołać żródła .

Michal.o

Postprzez nat » 23-10-2011, 21:46

ja się przyzwyczaiłem, że nie slucham muzyki podczas treningów. W basenie to juz w ogole - każdy ułamek sekundy myśle o technice (no prawie...). W biegu też napieram dość świadomie, obserwuje czas/okrążenie, staram się czuć swoją postawę, no i słucham beepera który wybija mi 170 kroków na minutę.
Jedynie wyobrażam sobie muzę na dłuższych trasach rowerowych, ale tu jest kwestia bezpieczeństwa... Raz włozyłem sobie ipoda do kieszeni w rękawie to zasadniczo wogóle nie słuchałem, mogłoby równie dobrze nic nie grać.
Ścigam się tylko ze sobą - i co roku wygrywam

IM - 9:47
1/2 IM - 4:31
21,1 km - 1:24
10 km - 39,10
nat

Postprzez Tomeko » 24-10-2011, 07:50

Ja muzyki słucham tylko podczas biegania ,zwłaszcza niedzielnego gdy biegam 20 km - 25 km to jest ponad dwie godziny biegania ,bez muzyki bardzo mi się dłuży czas . Włączam Sepulture i jest git .
21,1k-1:31:19 (2013)
Malbork 1/4 IM 2:28:05 (2013)
Susz HIM 5:14 (2013)
Gdynia HIM 5:05 (2013)
42,2 W-wa -3:17:52
Tomeko

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Następna strona

Powrót do Multisportowe różności