kalendarz triathlon

komercha, komercha, komercha rulez

Wszelkiego rodzaju materiały np. ciekawostki sportowe lub motywacyjne filmiki.

Postprzez jekus » 14-09-2012, 13:19

Widzę Dark, że wiesz wszystko o tatuażach i dlaczego się je robi, pewnie dlatego że sam masz ich kilka. Ja uważam, ze nie masz najmniejszego prawa oceniać innych, tym bardziej nazywać tego "obciachem" , bo ktoś może się poczuć urażony. To się nazywa brak tolerancji.
jekus

Postprzez WRC » 14-09-2012, 14:38

Tylko się za bardzo nie rozpędzajcie z tym M, bo może wyjść :
M jak Miłość :mrgreen:
WRC

Postprzez Dark44 » 14-09-2012, 15:51

jekus napisał(a):Widzę Dark, że wiesz wszystko o tatuażach i dlaczego się je robi, pewnie dlatego że sam masz ich kilka. Ja uważam, ze nie masz najmniejszego prawa oceniać innych, tym bardziej nazywać tego "obciachem" , bo ktoś może się poczuć urażony. To się nazywa brak tolerancji.

Owszem, nie mogę pojąć, dlaczego ludzie się tak okaleczają. Ale już największe wynaturzenie, to fakt tatuowania dzieci przez popapranych rodziców (coś w rodzaju obrzezania).
To kolejny biznes w tej chwili trafiający na ludyczne podłoża osobowości.
W kulturze zachodniej, tatuaż zawsze kojarzony był z określoną grupą ludzi. Dopiero lata 60-te wprowadziły go do popkultury, ale za dużo się nie zmieniło.

PS. Jako badacz i socjolog chętnie podyskutuję na w/w temat, ale już na privie, ponieważ admin nas wywali;-)
Dark44

Postprzez elim » 14-09-2012, 19:42

nikt nie wywali, bo zaczelo sie od tatuowania i temat jeszcze od tatuowania nie odszedl
Triathlon Series Team
elim

Postprzez foka » 15-09-2012, 12:08

Dark44 napisał(a):Ciekawe, kto pierwszy wytatuuje sobie xTRI;-) Może jakaś nagroda?

ja już mam X na plecach 8-)
foka
Admin

Postprzez zdanozdan » 15-09-2012, 17:25

pewno się w Zorro bawiłeś za młodu ?
zdanozdan

Postprzez Maciek. » 15-09-2012, 17:31

Każdy ma inne potrzeby, każdy ma prawo robić z własnym ciałem co chce jak chce mieć cycatą babę na przedramieniu to jego sprawa. Ja osobiście szukał bym czegoś związanego z motywem TRI (trzech dyscyplin), sam nie widziałem żadnego tattoo z M dot który chociaż troszkę by mi się podobał.

pozdrawiam Maciek
Maciek.

Postprzez maćko » 15-09-2012, 18:27

Tak przy okazji: może wrzucajcie, jeśli macie, fotki jakichś fajnych tatuaży związanych z triathlonem, niekoniecznie będących 'kropką nad em' ?
maćko

Postprzez kazub » 15-09-2012, 20:15

Na temat tatuażu "M" nie powinni wypowiadać się osoby które nie ukończyły tego dystansu. Po ukończeniu IM świat się zmienia, a logo "M" jest tego symbolem.
kazub

Postprzez marcin » 15-09-2012, 21:28

Patryk Kazubski napisał(a):Na temat tatuażu "M" nie powinni wypowiadać się osoby które nie ukończyły tego dystansu.

chyba za dużo powiedziane,
widać dyskusja budzi dużo emocji ale dobrze że jest - dobrze poznać opinie triathlonistów
IM Borówno 2011
IM Frankfurt 2012
IM Kalmar 2013
Keep Tri-ing
marcin

Postprzez elim » 16-09-2012, 06:33

No chyba mkonowi nie zarzucasz nieukonczenie dystansu IM?
Triathlon Series Team
elim

Postprzez Dark44 » 16-09-2012, 07:24

Ostatnie lata przynoszą mniejsze sankcjonowanie negatywne posiadających tatuaże (w kulturze zachodu). Szczególne przyzwolenie jest w grupach najmłodszych. Te grupy, także, zdecydowanie częściej deklarują zrobienie sobie jakiegoś tatuażu. Dlaczego tego nie robią? Bo "tylko" 2-3% przyznaje się do tatuażu? Ano z dwóch głównych powodów:
1. tatuaż jest przekazem (komunikacją) i jak każdy przekaz podlega dewaluacji treści. Przykład: zrobię sobie M, ale skończę Quadrathlon, albo pokonam ściankę 4+ bez asekuracji i triathlon (znak) ulega degradacji...
2. Trwałość (abstrahując od henny). Ingerencja w ciało i nieodwracalność. To pułapka, w którą się wpada. Życie to ciągłe przewartościowania, to co wydaje się być szczytem osiągnięć naznaczone tatuażem w obliczu nowych psychicznych doznan wydaje się być "pikusiem" (np. w obliczu białaczki). Oczywiście, każdy może mówić, że tatuaże to opowieść, doklejana jak życie, po fragmencie. Ale my nie jesteśmy polinezyjczykami, a jak zapytać tych co mają takie opowieści, to przyznają, że większości by się pozbyli z ciała, ale....
Dark44

Postprzez mKONA » 16-09-2012, 07:52

no to teraz ja coś od siebie. Pisząc ten temat chciałem spojrzeć bardziej na kwestię WTC a nie tatuaży w ogóle. Sam mam wielki napis na żebrach "kocham moją żonę Ewę". Po gruzińsku (moja druga ojczyzna). i tak jak pisze Dark 44 wiem, ze jest wieczny, że życie przynosi wiele przewartościowań etc. Ale akurat tutaj nie ma miejsca na zmiany :) i przewartościowania :) chociaż dystans dłuższy i czasami cięższy niż IM :)))))
Co do M dot. Po Borównie równiez chciałem zrobić sobie M-kę ale jak Dr Pai Czi Wo (pewnie on teraz zmywa "tatuaż" z zaschniętej kaszki) uświadomił mi, że to normalna komercyjna organizacja, która jak pokazała historia ostatnich lat po prostu łoi kasę na wszystkim (vide relacja z Las Vegas) to brrr.
Kupuję argument Lubomira i pozostałych mówiących o wydarzeniu, o przezyciu, idei etc. Przekonuje mnie to. Nie oceniam co kto ma na plecach, ramieniu etc. Można mieć co się chce (jeśli trzeba) ale juz robienie akcji marketingowej przez daną organizację akcji - przesyłajcie nam jak wygląda nasze logo jakie sobie wytatuowaliście ociera się o marketingowy geniusz/zakrawa o sekciarstwo*
Zresztą i tak jestem zdziwiony, że takiej akcji do tej pory nie zrobiło APPLE :)
* niepotrzebne skreślić
No ale może trzeba tylko poczekać...
mKONA

Postprzez jarosław » 16-09-2012, 10:38

W zakładzie medycyny sądowej w Gdańsku jest taki preparat meskiego członka w formalinie ,który ma na hmm.. boku napisane "TATO JACKA"Jak widać motywacje mogą być różne... :-?
jarosław

Postprzez macmac » 16-09-2012, 11:36

mKONA napisał(a):Zresztą i tak jestem zdziwiony, że takiej akcji do tej pory nie zrobiło APPLE :)
No ale może trzeba tylko poczekać...

Apple akcji nie zrobiło, ale dla prawdziwych wyznawców tatuaż to za mało :) : http://mashable.com/2012/05/15/ipod-nano-implants/

WTC to oczywiście bardzo sprawna machina biznesowa, a historie takie jak ta: http://www.slowtwitch.com/Opinion/Hilla ... _2298.html żywcem przypominają rygorystyczne egzekwowanie interesów sponsorów chociażby na IO w Londynie. Podobnie jak mkon uważam tatuażowy konkurs za przegięcie. Oczywiście nie oceniam posiadaczy tatuaży, ale samą praktykę WTC - zakrawa to na cyniczne kreowanie "religijnego" kultu marki.
macmac

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Multisportowe różności