kalendarz triathlon

komercha, komercha, komercha rulez

Wszelkiego rodzaju materiały np. ciekawostki sportowe lub motywacyjne filmiki.

Postprzez malgosia » 23-09-2012, 23:05

kuba_b napisał(a):Oczywiście - pokażę Ci w wikend.

[ Dodano: |20 Wrz 2012|, o 11:28 ]
Nowa wersja, wersja druga.
[img]http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/290343_365481273529321_206933881_o.jpg]Obrazek[/img]

Albo wersja full
[CENZURA]
Ostatnio edytowano 26-09-2012, 00:06 przez malgosia, łącznie edytowano 1 raz
malgosia

Re:

Postprzez Adam. » 24-10-2013, 08:47

GorOlka napisał(a):10 lat temu taki tatuaż też wydawał mi się fajny, dziś to dla mnie szczyt obciachu. Cieszę się że go nie mam jak i żadnego innego. Ukończenie dystansu IM nie zmienia w życiu nic, to tylko wyzwanie jak każde inne. Mówiąc szczerze nie rozumiem jak fakt ukończenia komercyjnej imprezy (co by to nie było) może budzić takie emocje.

A czym z punktu widzenia uczestnika zawodów różniłaby się sytuacja gdyby impreza była organizowana charytatywnie ?
Franek 2012 - 12:47
Adam.

Re: komercha, komercha, komercha rulez

Postprzez mathewww » 24-10-2013, 10:26

Dla niektórych triathlon to styl życia sposób na życie .Ja sam nie mam tatułazu bo nie mam odwagi chyba.Tez uważam ze zrobienie literki M to przeginka ale zastanawiałem sie nad taułazem triatlonu i nie które mi się podobają dla innych zrobić sobie tatułaz sportowy to tez przeginka wiec jak to woli .Wszystkich się nie zadowoli ważne aby samemu być szczęśliwym a jeżeli kogoś to motywuje do treningu to chyba ok.
Może nie jestem najszybszy może nie jestem najsilniejszy ale zrobię wszytko aby wygrać
mathewww

Postprzez Makhi » 24-10-2013, 17:35

Jedno jest pewne. Tatuaże strasznie dużo emocji wywołują. W was.
IronMan Extremalna sobota 2010 13:41
panasonic evolta triathlon 2013 12:40
Makhi

Postprzez pmborek » 24-10-2013, 17:58

Ja do dnia dzisiejszego nie wiedziałem, że M z kropką jest symbolem Ironmana WTC. O ile teraz wiem to i tak nie powstrzymałoby mnie to przed zrobieniem sobie właśnie takiego tatuażu jako upamiętnienia zrobienia czegoś, na co nie stać 99,99% społeczeństwa, czegoś, co kosztowało mnie długie godziny wyrzeczeń, wiecznego zmęczenia, krwi i potu ale wszystkiego zwieńczonego sukcesem. Walić WTC, walić symbol Ironmana, ważne, że ukończyłeś a jak za 30 lat ten stary niemiec będzie Ci ciągle chował rzeczy to spojrzysz na ramię/łydkę/gdziekolwiek go masz i przypomnisz sobie jakim byłeś kozakiem.
pmborek

Postprzez bartolini » 24-10-2013, 18:29

Słowo Ironman funkcjonuje we dwóch znaczeniach. Jedno to nazwa/logo konkretnej firmy. A drugie znaczenie to dystans triathlonowy, warto dodać, że szczególny. Dlatego jedni widzą tylko komercyjne przedsiębiorstwo (a komercha wiadomo jest be) a inni tylko wyzwanie, coś jak sprawność do zdobycia, udowodnienie czegoś sobie, że jest się człowiekiem z żelaza.

Firma Ironman skrzętnie z tego korzysta, to świetny mechanizm marketingowy. Imprezy nieorganizowane pod szyldem firmy Ironman na takim samym dystansie nazywane są Ironami a potocznie nawet ironmanami, co pewnie nawet nie przeszkadza firmie, bo tylko utrwala świadomość marki i jest jej na rękę - darmowa reklama. Jednocześnie za oficjalne użycie nazwy/loga trzeba słono płacić.

Podobna sytuacja występuje na rynku win musujących. Oficjalnie tylko firmy z jednego regionu Francji mogą używać nazwy szampan, a trunek przez to kosztuje kilka razy więcej. No ale przecież wznoszenie toastu winem musującym brzmi tak jakoś pospolicie, więc nawet jeśli to nie jest szampan (czyli pewnie w 99% przypadków), to i tak potocznie mówi się, że toast jest wznoszony szampanem. Czy ktoś ma pretensje do młodej pary, że mówiąc "a teraz zapraszamy na lampkę szampana" robi reklamę firmom z Szampanii?

Wracając do tatuażu - jeśli ktoś chce sobie zrobić taki, to zapewne w większości przypadków zależy mu na podkreśleniu drugiego znaczenia - czyli dystansu, wyzwania. W tym wypadku słowo Ironman w triathlonie ma więc podobne znaczenie jak maraton w bieganiu - królewski dystans.

A przecież przez analogię to też obciach nazywać siebie maratończykiem, bo robimy z siebie słup reklamowy zwykłych firm. W Polsce jest co najmniej kilkadziesiąt firm, mających w nazwie słowo Maraton (a pewnie i więcej, bo wątpię, żeby to była kompletna lista):

http://panoramafirm.pl/maraton?e
bartolini

Postprzez mathewww » 25-10-2013, 07:16

Pmborek albo spojrzysz i przypomnisz sobie jakiem byleś kozakiem albo pomylisz ale był ze mnie debil ze wytatuowałem sobie takie dziadostwo na ciele .Dlatego nie zrobiłem tatułazu , to co mi się kiedyś podobało dziś uważam za szczyt kiczu .A swoją droga jak ktoś ukończy double ironmena to ma wytatuować sobie MM;) w sumie to podwójny kozak i tylko 0,1%społeczeństwa go ukończyło a możne jeszcze mniej .
Może nie jestem najszybszy może nie jestem najsilniejszy ale zrobię wszytko aby wygrać
mathewww

Postprzez nat » 25-10-2013, 09:44

a może M i dwie kropki? :)
Ścigam się tylko ze sobą - i co roku wygrywam

IM - 9:47
1/2 IM - 4:31
21,1 km - 1:24
10 km - 39,10
nat

Postprzez radioactiv » 25-10-2013, 09:49

mathewww napisał(a):Pmborek albo spojrzysz i przypomnisz sobie jakiem byleś kozakiem albo pomylisz ale był ze mnie debil ze wytatuowałem sobie takie dziadostwo na ciele .Dlatego nie zrobiłem tatułazu , to co mi się kiedyś podobało dziś uważam za szczyt kiczu .A swoją droga jak ktoś ukończy double ironmena to ma wytatuować sobie MM;) w sumie to podwójny kozak i tylko 0,1%społeczeństwa go ukończyło a możne jeszcze mniej .

"ma wytatuować" ?

Po co tyle szydery w tym i innych wpisach ?
Wytatuuje to co chce, bądź w ogóle tego nie zrobi. Jeśli nawet wymyśli sobie cytowane MM to kim przepraszam jesteśmy żeby to oceniać bądź krytykować ?
Sprint - accomplished
Olimpijka -accomplished
1/4 IM - accomplished
1/2 IM - accomplished
IM - accomplished
Maraton - accomplished
radioactiv

Postprzez Dark44 » 25-10-2013, 11:03

radioactiv napisał(a):
mathewww napisał(a):Pmborek albo spojrzysz i przypomnisz sobie jakiem byleś kozakiem albo pomylisz ale był ze mnie debil ze wytatuowałem sobie takie dziadostwo na ciele .Dlatego nie zrobiłem tatułazu , to co mi się kiedyś podobało dziś uważam za szczyt kiczu .A swoją droga jak ktoś ukończy double ironmena to ma wytatuować sobie MM;) w sumie to podwójny kozak i tylko 0,1%społeczeństwa go ukończyło a możne jeszcze mniej .

Jeśli nawet wymyśli sobie cytowane MM to kim przepraszam jesteśmy żeby to oceniać bądź krytykować ?

Społeczeństwem..., którego jednostki i grupy - klasyfikują, wartościują, internalizują lub nie, hierarchizują, itd, itd. i wreszcie marginalizują jednostki z róznych powodów, w tym, z powodu tygrysa lub gołej baby wytatuowanej na łydce. Tak to działa od tysięcy lat. Oczywiście, mały motylek u kobiety w miejscu intymnym jest czymś innym, niż wielki, odpustowy, kolorowy smok na ciele dresa:-)
A propos - ciekawe, dlaczego występuje pewna nadreprezentacja posiadaczy tatuaży i są to specyficzne grupy (np. dresiarze)?:-)
Dark44

Postprzez nat » 25-10-2013, 11:36

człek musi wszystko szufladkować - taka nasza natura. A już najlepiej to widać na przykładzie systemow treningowych: wszystko jest pokategoryzowane i poddane ocenie na lepsze/gorsze.
Ścigam się tylko ze sobą - i co roku wygrywam

IM - 9:47
1/2 IM - 4:31
21,1 km - 1:24
10 km - 39,10
nat

Postprzez mathewww » 25-10-2013, 12:18

Przecież to normalne ze niektóre rzeczy nas śmieszą inne dziwią a jeszcze inne powodują zachwyt i możemy wydawać opinie na ten temat .Ja swoje wiosenki już mam i powiem wam ze ludzie z którymi rozmawiałem i mają taułaze teraz tego żałują albo wcale by nie chcieli albo inny wzór zawsze coś nie tak .A tutaj możemy podpowiedzieć odradzić doradzić i wyrazić co o tym sądzimy chyba w tym celu jest to forum.Dla mnie jest to ciekawy temat gdyż sam chciałem sobie zrobić tatułaz. Za każdym razem kiedy mam ochotę zrobić taulaz przypomina mi się jedno zdanie .Czy nakleił byś naklejkę na zderzak w swoim najnowszym Ferrari?
mathewww

Postprzez Kalak » 25-10-2013, 12:29

Jak skończę za rok IM w Klagenfurcie to robię sobie tatuaż, prawdopodobnie M-dot choć jeszcze nie jest to przesądzone. Jakoś mnie nie obchodzi kto co o tym będzie myślał. Do tego zrobię go w miejscu zasłoniętym przez ciuchy (plecy,łydka). Po za tym 90% społeczeństwa nie będzie wiedziała co oznacza ten znaczek M. Komercha? Jak ktoś robi by wyrywać laski albo się chwalić to tak, jak ktoś robi żeby co jakiś czas przez przypadek spojrzeć na niego i pomyśleć o tych wszystkich godzinach na treningu i o samym starcie to chyba nie. A widzieliście jakiś ładny tatuaż dotyczący triathlonu albo "królewskiego" dystansu? Bo ja chyba nie.
10k: 35:36
15k: 58:27
21,097: 1:25:11
42,195: 3:09:43
1/4 IM: 2:29:44 (trasa kilka km dłuższa niż powinna)
1/2 IM: 5:14:33
IM: 12:29:36
Kalak

Postprzez kruk » 26-10-2013, 15:14

Dark44 napisał(a):Społeczeństwem..., którego jednostki i grupy - klasyfikują, wartościują, internalizują lub nie, hierarchizują, itd, itd. i wreszcie marginalizują jednostki z róznych powodów, w tym, z powodu tygrysa lub gołej baby wytatuowanej na łydce. Tak to działa od tysięcy lat.

Oczywiście. "Na wsi", na ten przykład, wytyka się palcami wszelkie odstępstwa od tzw. "normy", natomiast warstwa "inteligencka" ma w tym względzie więcej ogłady. Zależy, do której grupy się zaliczamy (lub aspirujemy) ;)

To, że oceniamy jest naturalne, jasne, natomiast zastanowić się nad naszą oceną warto wtedy, jeśli jest ona negatywna. Chociaż wydawanie szybkich, negatywnych ocen jest w zasadzie, że tak powiem, co najmniej nierozsądne :)
1/4 IM: 2:24 (Kórnik 2015)
1/2 IM: 5:33 (Poznań 2015)

http://enduhub.com/pl/kourier/
kruk

Postprzez Makhi » 26-10-2013, 16:08

Kruk, mam odwrotne doświadczenia. Mieszkałem jakiś czas na wsi. Biegałem w "lajkrach" albo w zaprzęgu z psami i nigdy nie słyszałem net przyjemnych komentarzy. Teraz znów mieszkam w mieście i nie raz słyszę chamskie teksty.
IronMan Extremalna sobota 2010 13:41
panasonic evolta triathlon 2013 12:40
Makhi

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Multisportowe różności