kalendarz triathlon

Pomiar czasu i dystansu na zawodach

Wszelkiego rodzaju materiały np. ciekawostki sportowe lub motywacyjne filmiki.

Re: Pomiar czasu i dystansu na zawodach

Postprzez cleveland » 30-01-2014, 13:01

No chłopie, zawody zorganizowane przez wolontariuszy - za darmo - bardzo często trzymają wysoki poziom bo są organizowane przez zapaleńców (bywa, że pomiar dystansu jest dokładniejszy niż przy dużych imprezach).

Trzeba było od tego zacząć. Jeśli taka impreza nie ma wpisowego, nie ma też nagród finansowych - nie przyciąga zawodowców. Tam jest zupełnie inna, "koleżeńska amatorska" atmosfera. Nikt się nie obrazi, że pomiar będzie z mniejszą dokładnością itp. Ważniejszy i tak będzie aspekt towarzyski. Tak to wygląda w darmowych biegach amatorskich (dodatkowo, przychodzi pełno ludzi, którzy w płatnym biegu choćby za 20pln nie wystartują - bo myślą, że to już dla zawodowców).

Myślę, że z tri byłoby tak samo. Problemem będą wyższe koszty zabezpieczenia trasy (organizacja ruchu, ratownicy). Jak coś się stanie, to może być problem. Zapewne przy promocji "przychylnej" gminy, pewne sprawy da się załatwić "odgórnie-darmo".
cleveland

Re: Pomiar czasu i dystansu na zawodach

Postprzez rybadigital » 31-01-2014, 08:58

Zamiast dywagować podaj przykład takiego triatlonu za "0" (zero) gdzie by tak Cie potraktowali z taką nonszalancją czasową , Ja w tzw. niskobudżetowym uczestniczyłem w kilku Habdzinmanach i poza opóźnieniem z publikacją wyników ( wiadomo ręczne opracowanie) wyniki od Piotrka wyglądają na najdokładniejsze na Świecie ( i takie są ) , z tych za zero był jeszcze triathlon żołnierzy wyklętych nad Białym , ale tam było chyba wsparcie gminy i wyniki były elektroniczne wiec precyzyjne. Jeżeli sam nosisz się z organizacją takiej imprezy i sondujesz to uwierz mi wystarczy Ci trzech ludzi z tzw .zegarkami sportowymi , kamerę na mecie i ogarniesz klasyfikację z dokładnością do sekundy. No chyba ,że masz ambicje podawać międzyczasy z każdego kilometra , strefy zmian będą rozrzucone po całym województwie i planujesz ,że wystartuje koło tysiaca ludzi. A odpowiadając na Twoje pytanie z początku nie akceptowałbym takich zawodów gdzie wyniki byłyby podawane bez dokładności sekundowej , czyli zaokrąglane przy każdej z konkurencji . No chyba ,że org wyraźnie by o tym wspomniał wcześniej.Wtedy bym nie wystartował pewnie.

Rybka.
rybadigital

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia strona

Powrót do Multisportowe różności