kalendarz triathlon

Rowery triatlonowe - skąd ich tak dużo?

Wszelkiego rodzaju materiały np. ciekawostki sportowe lub motywacyjne filmiki.

Rowery triatlonowe - skąd ich tak dużo?

Postprzez successful » 04-09-2015, 09:55

Miałem przyjemność wystartować już w kilku zawodach tri. To co mocno rzucało się w oczy to olbrzymi odsetek naprawdę solidnych, szybkich, drogich rowerów. Fuji, Cervelo, Specialized - te marki masowo pojawiają się w boksach na każdych zawodach.
Zakładam że jeszcze do niedawna tri był sportem elitarnym i brali w nim udział zazwyczaj ludzie którzy nie narzekają na zasoby finansowe.
Ale teraz, w dobie boomu na triathlon, gdzie coraz chętniej promuje się start tanim kosztem (wypożycz piankę, wypożycz rower) wciąż dziwi skąd tak wiele dobrych rowerów (wartych 10 tys. zł wzwyż).
Kupujecie/wypożyczacie?
21,1 km - 1:20:52
42,2 km - 2:55:33
1/8 IM - 1:18:59
1/4 IM - 2:51:41
1/2 IM - 5:55:34
IM - 13:14:10
successful

Re: Rowery triatlonowe - skąd ich tak dużo?

Postprzez Krygi90 » 04-09-2015, 10:07

Startuje dopiero od zeszłego roku. Jak zobaczyłem po raz pierwszy strefe zmian to niedowierzanie :D carbonowe koła, rowery czasowe.. byłem myśli że jak wystartuje szosa za 2k to bede w środku stawki jeśli chodzi o sprzet :) na tą chwilę oswoiłem się już z widokiem, nie wytrzeszczam oczu, szczena mi już nie opada :) Jak ktos ma pieniadze to nie zazdraszczam mu że kupił sobie super rower. Nie mniej jednak mam ogromną satysfakcję jeżeli wyprzedzam ludzi z lepszym sprzętem :) Na tą chwilę jeżdze czasówką starszej daty ale za to karbonową :)
Krygi90

Postprzez drummer » 04-09-2015, 10:55

Moja żona stwierdziła, że mój rower wyglądał blado na tle roweru w strefie... w Polsce nie jest jeszcze tak "źle". Trafiają się górale stare szosy itp
Tam 99% czasówek z czego 50% to modele top od the line - najnowszych P5 na kołach wartych tyle co samochód stało tyle, że człowiek przestawał zwracać uwagę...
IM Progress:
9:22:21 IM Copenhagen 2014
9:04:34 IM Austria 2015

Read about my madness - https://www.facebook.com/tripodsiadlowski
drummer

Postprzez RafałM » 04-09-2015, 14:18

Krygi90 napisał(a):Startuje dopiero od zeszłego roku. Jak zobaczyłem po raz pierwszy strefe zmian to niedowierzanie :D carbonowe koła, rowery czasowe.. byłem myśli że jak wystartuje szosa za 2k to bede w środku stawki jeśli chodzi o sprzet :) na tą chwilę oswoiłem się już z widokiem, nie wytrzeszczam oczu, szczena mi już nie opada :) Jak ktos ma pieniadze to nie zazdraszczam mu że kupił sobie super rower. Nie mniej jednak mam ogromną satysfakcję jeżeli wyprzedzam ludzi z lepszym sprzętem :) Na tą chwilę jeżdze czasówką starszej daty ale za to karbonową :)

Heheh ja miałem podobnie. W zeszły sezonie na każdych zawodach podziwiałem rowery, troszkę zazdrościłem. W tym już totalny luzik. Mam jakieś przebłyski żeby może poodkładać i coś kupić ale zdrowy rozsądek (i zasoby finansowe) jednak wygrywa. Startując w sprintach, olimpijkach, 1/4 rower TT do szczęścia mi nie potrzebny a wyprzedzanie zawodników na rowerach za 20 k bezcenne :). Skąd ich tak dużo ? Zawodowcy, amatorzy z kasą, sponsorzy itp, itd.
10km - 38:46
Półmaraton - 1:24.15
1/2 IM Sieraków 4:36.28
Olimpijka No Draft Skarżysko Kamienna 2:15
Triathlon Polska - 10:36h
RafałM

Postprzez Willi » 04-09-2015, 15:10

Ludzie zarabiają więc wydają na przyjemności, co robić gdy życie poukładane, a do drzwi domu puka-zamieszkał kryzys wieku średniego, tusza, nuda... Można kupic sportowy samochód, dobre audio, jacht, motor albo się pocić i kupic rower, buty i inne triathlonowe błyskotki, sam nie wiem czy to dobry wybór. Tak, że realizować marzenia, bo zycie krótkie jutro może nas porwać UFO.
Willi

Postprzez SirByk » 04-09-2015, 19:07

Co do tych rowerów topowych to mam mieszane uczucia co do ich pochodzenia (źródła) na pewno duży odsetek z nich to oryginalne markowe, ale znawcy to tylko rozpoznają, jak obok takiego przejeżdzasz to nie rozpoznasz co za czort. Nie dawno był tu taki przypadek że zaczęło sie od cervelo P5 na sperzdaż, a potem po wielkim hałasie okałzało sie to ustrojstwo "repliką" jest zwane :)) - takich replik to też na pewno jest duży odsetek.
Co do wyprzedzania na trasie to cieszy mnie każdy wyprzedony delikwent, lecz nie ukrywam, że frajdę sprawiają mi szczególnie ci goście na czasówkach w ailenowskich kaskach tym bardziej na "morderczym podjeżdzie" a moje średnie są kiepskie :ymblushing:
Odnośnie ceny roweru kążdy kupuje taki jaki chce lub na jaki go stać, ja kupiłem średnio wypasioną carbonową nową szosę i myślałem, że będę błyszczał w peletonie ale mój pierwszy start to zweryfikował, co do jej ceny - to kupiłem ją na koniec sezonu za kilka tysiecy, jak w tym roku uszkodziłem ramę to nie uznano mi gwarancji a za wymianę ramy producent zaśpiewał sobie 800 euro :(( a ja za rower kompletny dałem niewiele więcej - no ale niektórzy maja jedne koło za taką kasę albo śmigają na replice za podobną kasę.
Wyniki
2014 - 2:35:40 - 1/4 IM Nieporęt, debiut
2015 - 5:20:19 - 1/2 IM Poznań
2017 - 3:23:50 - Maraton Kraków
SirByk

Postprzez RafałM » 13-09-2015, 12:30

No powiem wam, że zaczyna się powoli wysyp rowerów TT na allegro. Za 5 - 6k można kupić fajnego bajka i to już np. na Ultegrze 6800. Oj miałem w planie wymianę moich leciwych już kółeczek na nowe ale może jakiś kredycik i... :D
10km - 38:46
Półmaraton - 1:24.15
1/2 IM Sieraków 4:36.28
Olimpijka No Draft Skarżysko Kamienna 2:15
Triathlon Polska - 10:36h
RafałM

Postprzez Czeskom » 30-06-2016, 16:56

dilema napisał(a):W jaki plecak i spiwór zainwestować na wyprawę do Chorwacji?
Co powiecie na coś takiego- http://www.e-horyzont.pl/marki/pinguin.html
Po raz pierwszy planuje tego typu podróż. Czy zwariowałam?

tak
Czeskom

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Multisportowe różności