kalendarz triathlon

Zwarcie na TVP Sport

Wszelkiego rodzaju materiały np. ciekawostki sportowe lub motywacyjne filmiki.

Zwarcie na TVP Sport

Postprzez arthuroo » 12-10-2015, 18:44

Przez przypadek włączyłem program Zwarcie na TVP Sport pod redakcją Pana Jóźwika. Przyznaję oglądałem tylko ostatnie 15 minut, ale przez cały czas zastanawiałem się, jaki pożytek ma przynieść ten program - oczywiście tematem przewodnim była popularyzacja triathlonu, ale dla osoby nie powiązanej z "królewską dyscypliną", był to raczej folwark przedwyborczy.
Przytoczę parę wątków - bez komentarza:
- triathlon rozwija się dynamicznie, ale z pominięciem ruchu olimpijskiego
- konflikt pomiędzy federacją, a organizacjami "komercyjnymi" jest ogromny
- brakuje standardowego podejścia odnośnie przepisów, dystansów, imprez w cyklu mistrzowskim
- jedni zarabiają, inni dokładają do biznesu
- itd.
Byłem mocno zniesmaczony.

A nietuzinkowość triathlonu tkwi w paru innych szczegółach:
- niewielka ilość PRO-sów (wliczając tych co biorą udział w cyklach ITU), a amatorzy mają możliwość współzawodnictwa.
- w wielu przypadkach triathlon jest filozofią życia (jak i również inne formy multi-sportowe)
- prawdopodobnie społeczność triathlonowa jest nie tylko aktywna sportowo, ale również zawodowo (z czego korzysta system podatkowy)
- od najmłodszych lat triathlon kształtuje cechy niezbędne w życiu dorosłym – współzawodnictwo, ale i wsparcie (również emocjonalne i poznawcze)

Polecam natomiast ostatni odcinek "Kossakowski inicjacja" - albo jest pasja, albo jej brak :)
arthuroo

Re: Zwarcie na TVP Sport

Postprzez foka » 13-10-2015, 09:25

Masz link do materiału? Muszę obejrzeć bo sporo słyszałem. Byłego prezesa darzę szacunkiem i chętnie posłucham. Podobnie braci Najmowiczów.
Były admin i moderator tego forum (do 01.2016).
Paweł Bondaruk - Foka na mirofonie
Kalendarz triathlonowy 2018
Instagram,
foka
Admin

Postprzez hadwao » 13-10-2015, 10:08

Foka tutaj jest: http://sport.tvp.pl/1228661/zwarcie - wczoraj mi trochę przycinało, ale z ciekawości obejrzałem.

Ogólnie miałem wrażenie, jakby wszyscy przyszli do tego programu po jakiejś imprezie i nie za bardzo wiedzieli o czym ma być rozmowa. Redaktor wsiadł na temat, że obecna organizacja triathlonu jest bez sensu i że uniemożliwi jego rozwój. Trochę miał racji w głównej myśli, ale używał jakichś dziwnych argumentów, typu, że w triathlonie jest wielu mistrzów bo są różne federacje i dystanse i to jest bardzo złe... No tak bo wiadomo w bieganiu jest jeden mistrz biegania, który wygrywa wszystko od 100m do biegów ultra, a w boksie jest jedna federacja. Mówił, że ludzie za tym nie pójdą, bo nie wiadomo kto jest mistrzem / ludzie nie znają postaci z tego sportu - znów chybiony argument imo, bo w maratonach chociażby jest podobnie i przeciętny maratończyk miałby problem z wymienieniem 5 zawodników z polskiej elity.
Goście też chyba tematu nie unieśli, bo mieli problem ze skleceniem jakichś sensownych wywodów - u chłopaków pewnie trema dodatkowo spotęgowała to wrażenie. Ogólnie postronny widz chyba nie miał szans ogarnąć o co w tym programie chodziło, a ktoś kto wiedział o co chodzi, widział jak goście nie mogli znaleźć prostych słów aby opisać obecny układ na scenie triathlonowej i strasznie się miotali.
hadwao

Postprzez Blind » 14-10-2015, 01:30

oj PZTRI chce się chyba rzucić na kase , którą wypracowali inni. Prezes wygląda tak choćby od wczoraj zaczął interesować się triathlonem
Blind

Postprzez foka » 14-10-2015, 08:15

Pytanie za 100 punktów: kto jest aktualnym prezesem PZTri Blind?
Instagram,
foka
Admin

Postprzez RafałM » 14-10-2015, 10:05

foka napisał(a):Pytanie za 100 punktów: kto jest aktualnym prezesem PZTri Blind?

OMG aż mnie zatkało. Z ciekawości sprawdziłem. WOJCIECH OLEJNICZAK !!!!. Tych ludzi to już dosadnie popier.....
10km - 38:46
Półmaraton - 1:24.15
1/2 IM Sieraków 4:36.28
Olimpijka No Draft Skarżysko Kamienna 2:15
Triathlon Polska - 10:36h
RafałM

Postprzez Blind » 14-10-2015, 10:10

Wojciech Olejniczak, z tego co mi internet podpowiada.
Blind

Postprzez Blind » 14-10-2015, 10:14

[quote="Blind"]Wojciech Olejniczak, z tego co mi internet podpowiada. Dlatego w więkoszości związkach nie liczy się rozwój sportu tylko kasa kasa. Dlatego dobrze że są firmy prywatne które dbają o rozwój. I w sumie triathlon nie jest tutaj wyjątkiem
Blind

Postprzez foka » 14-10-2015, 10:56

Blind napisał(a):Wojciech Olejniczak, z tego co mi internet podpowiada.

100 pkt dla Ciebie. Napisałeś, że PZTri się rzuca na kasę jakby ten prezes miał tam coś do powiedzenia.
Co ciekawe Prezes Piątkowski jest dużo wyżej we władzach bo jest członkiem rady wykonawczej ETU.

Generalnie o triathlonie wie bardzo dużo bo zjadł na tym zęby.
Instagram,
foka
Admin

Postprzez baq » 14-10-2015, 17:44

foka napisał(a):Generalnie o triathlonie wie bardzo dużo bo zjadł na tym zęby.

Szkoda tylko, że w żaden sposób nie potrafił tego przełożyć na działania na rzecz popularyzacji triathlonu.
Ot, działacz.
baq

Postprzez foka » 15-10-2015, 08:23

baq napisał(a):
foka napisał(a):Generalnie o triathlonie wie bardzo dużo bo zjadł na tym zęby.

Szkoda tylko, że w żaden sposób nie potrafił tego przełożyć na działania na rzecz popularyzacji triathlonu.
Ot, działacz.

Trochę się zgadzam i trochę się nie zgadzam ;). Czy Herbalife Triathlon Susz z 2012 roku mógłby zaistnieć w 2002? Chyba nie. Zgadzam się jednak, że Prezes Piątkowski miał za mało rąk do pracy i on też to wie ;).
Instagram,
foka
Admin

Postprzez foka » 15-10-2015, 08:36

Oczywiście z tym Suszem to mam na myśli koniunkturę i odpowiedni moment na wybuch tri ;)
Instagram,
foka
Admin

Postprzez baq » 15-10-2015, 08:43

Nie chodzi mi o boom na triathlon, ale o wszystkie patologie w zwiazku ujawnione kilka lat temu.
baq

Postprzez foka » 15-10-2015, 09:18

baq napisał(a):Nie chodzi mi o boom na triathlon, ale o wszystkie patologie w zwiazku ujawnione kilka lat temu.

Które dokładnie patologie baqu? Wszystkie akcje personalne to wg mnie standard w każdym związku i teraz też można by się podobnych doszukiwać.
Instagram,
foka
Admin

Postprzez baq » 15-10-2015, 14:47

foka napisał(a):
baq napisał(a):Nie chodzi mi o boom na triathlon, ale o wszystkie patologie w zwiazku ujawnione kilka lat temu.

Które dokładnie patologie baqu? Wszystkie akcje personalne to wg mnie standard w każdym związku i teraz też można by się podobnych doszukiwać.

Wycieczek personalnych nie liczę, z tego co oboje słyszeliśmy, można byłoby napisać grubą książkę fantasy :)
Najlepiej oddać głos prezesowi w wywiadzie dla AT: http://akademiatriathlonu.pl/wywiady/etykiety/krzysztof-piatkowski
baq

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Następna strona

Powrót do Multisportowe różności