kalendarz triathlon

Pytanie odnośnie treningu w TrainerRoad

Zadaj pytanie dotyczące konkretnego aspektu treningu lub podziel się swoja wiedzą z innymi!

Re: Pytanie odnośnie treningu w TrainerRoad

Postprzez MateuszP » 14-10-2017, 09:07

Oczywiście. Z tym, że dobrze mniej więcej wiedzieć jaka jest różnica by w tym teście na zewnątrz się nie spalić.

No cóż, ogólnie to najważniejszy jest i tak czas (czyli w sumie prędkość) jaką osiągamy na danym odcinku. Zmiana pozycji sporo mnie kosztowała, ale jednak przy tych samych W prędkość była wyższa.
M- 3:13'34-Wawa 2013
HM- 1:29'13- Żywiec 2015
Standard- 2:30'53-Rawa Maz. 2015
Standard- 2:31'43-Pniewy 2015
http://www.wpfgrotterdam2021.com
MateuszP

Postprzez karolman » 14-10-2017, 09:35

MateuszP napisał(a):Oczywiście. Z tym, że dobrze mniej więcej wiedzieć jaka jest różnica by w tym teście na zewnątrz się nie spalić.

No cóż, ogólnie to najważniejszy jest i tak czas (czyli w sumie prędkość) jaką osiągamy na danym odcinku. Zmiana pozycji sporo mnie kosztowała, ale jednak przy tych samych W prędkość była wyższa.

Ostatnio gdzieś ktoś pokazywał zysk prędkości przy tych samych watach jedynie zmieniając pozycje. Dolny chwyt na szosie i pozycja aero na kozie to różnica paru ładnych kilometrów
karolman

Postprzez Willi » 14-10-2017, 09:37

U mnie jazda na trenażerze-także przy współpracy z pomiarem mocy tym nielubianym przez Ciebie, różnica jest taka że nigdy na trenażerze nie osiągam takich wyników waty/tentno jak na dworzu wydaje mi się że chodzi o chłodzenie organizmu. A mój trenażer oszukuje in minus jakieś 20w , przygody z zwiftem w tym roku nie powtórzę wole pooglądać filmy i trzymać się założenia treningowego.
Willi

Postprzez Willi » 14-10-2017, 09:39

Zysk oreo gdzieś wałkowaniem i tak wszystkie waty zaczynaja grać, gdy zależy Tobie na każdej sekundzie, gdy walczysz o wynik.
Willi

Postprzez karolman » 14-10-2017, 09:42

Willi napisał(a):U mnie jazda na trenażerze-także przy współpracy z pomiarem mocy tym nielubianym przez Ciebie, różnica jest taka że nigdy na trenażerze nie osiągam takich wyników waty/tentno jak na dworzu wydaje mi się że chodzi o chłodzenie organizmu. A mój trenażer oszukuje in minus jakieś 20w , przygody z zwiftem w tym roku nie powtórzę wole pooglądać filmy i trzymać się założenia treningowego.

Willi tu nie chodzi o to czy go lubię czy nie. Po prostu wiele razy zawodził dlatego już go nie używam. To nie jest hejt. Dlatego szukam innego rozwiązania na wiosne.
Co do pomiarów z trenażera to również mam subiektywne odczucia, że waty są zaniżone, ale jakoś to mi nie przeszkadza dopóki trzymam się założeń treningowych.
karolman

Postprzez karolman » 14-10-2017, 09:44

Willi napisał(a):Zysk oreo gdzieś wałkowaniem i tak wszystkie waty zaczynaja grać, gdy zależy Tobie na każdej sekundzie, gdy walczysz o wynik.

Tak, chłopaki ostatnio robili test u nas. MTB, szosa i koza. Spore różnice wyszły przy tych samych watach na tym samym mierniku
karolman

Postprzez Willi » 14-10-2017, 09:50

Standard po coś te pieniądze wydajemy-chyba... porównanie koza mtb Karol? Rozumiem koło profil 80 a koło profil 40 ale takie porównanie?
Willi

Postprzez karolman » 14-10-2017, 09:55

Willi napisał(a):Standard po coś te pieniądze wydajemy-chyba... porównanie koza mtb Karol? Rozumiem koło profil 80 a koło profil 40 ale takie porównanie?

Willi porównywali rowery, aby zobaczyć jak generują się wyniki. Wzięli MTB, aby było porównanie względem szosy. Z tego pamiętam to na odcinku 12 km przy tych samych watach była różnica około 3 km między szosą a kozą oczywiście na korzyść czasówki. MTB mnie nie interesowało więc nawet nie pamietam wyniku.
Oczywiście dochodzą do tego różne czynniki jak zmęczenie, warunki środowiskowego itd ponieważ test na szosie i kozie robił ten sam gość. Na ile to jest miarodajne to nie wiem, ale jakiś obraz sytuacji daje :)
karolman

Postprzez MateuszP » 14-10-2017, 10:04

Ja też nie wykluczam jazdy w optymalnej pozycji, gdzie kręci się więcej W. Adaptacja o nowej pozycji to jedno, ale wystarczy spojrzeć jak pozycja "oreo" ewoluowała przez pewien kawałek czasu. Dziś jakoś spokojnie wykręcałem 20-30W więcej niż wczoraj. Może dyspozycja dnia, ale takie "pierdoły" jak wkładka, wysokość siodła, i inne parametry wpływające na dźwignie jakimi są nogi i stabilny punkt podparcia mają tutaj znaczenie. Niedługo planuję się pochwalić efektami własnej pracy nad pozycją, na efekty prędkości trzeba będzie jednak czekać jakieś 6 miesięcy :D. Willi, aktualnie mostek w u mnie znajduje się jedynie nad najcieńszą podkładką, a pady są jedynie nad rurkami i kierownicą ;) Powierzchnia czołowa rowerzysty niestety pozostaje największym problemem :D
M- 3:13'34-Wawa 2013
HM- 1:29'13- Żywiec 2015
Standard- 2:30'53-Rawa Maz. 2015
Standard- 2:31'43-Pniewy 2015
http://www.wpfgrotterdam2021.com
MateuszP

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia strona

Powrót do Trening triathlonowy