kalendarz triathlon

Obwód koła trenażer

Zadaj pytanie dotyczące konkretnego aspektu treningu lub podziel się swoja wiedzą z innymi!

Obwód koła trenażer

Postprzez karolman » 20-11-2017, 10:43

Cześć,

Mam małe pytanko odnośnie treningu z trenażerem: jaki obwód należy ustawić, aby odczyty prędkości były prawidłowe? Obcenie w TR mam ustawione 2096 mm. Zawsze takie samo cisnienie w oponie, tak samo dokręcona śruba mocująca. Subiektywne odczucie w produkowanych Watach mi się zgadza ponieważ jest to w miarę powtarzalne, jednak nie zgadzają mi się prędkości. Sa one za niskie. Czy w tym przypadku to wina złe wymiaru koła czy może niedoskonałości działania magnesu zamontowanego na jednej ze szprych ?
Z góry dzieki za podpowiedź
karolman

Re: Obwód koła trenażer

Postprzez hadwao » 20-11-2017, 10:50

Na trenażerze prędkość nie ma żadnego znaczenia - w ogóle się nią nie sugeruj. Trenażer magnetyczny ma wzrost obciążenia typowo liniowy - 2x mocniej pedałujesz, 2x szybciej jedziesz. Na zewnątrz tak nie jest - przykładowo przy prędkości 30km/h jak 2x mocniej zaczniesz kręcić to pojedziesz 37-39km/h. Ogólnie patrz na W, prędkość najlepiej wyłącz. Ewentualnie Maximu Trainer ma taką fajną funkcję, że jak podasz mu typ roweru, swoje parametry to będzie Ci estymował prędkość z watów - u mnie nawet się pokrywało z rzeczywistością o dziwo.
hadwao

Postprzez karolman » 20-11-2017, 10:54

hadwao napisał(a):Na trenażerze prędkość nie ma żadnego znaczenia - w ogóle się nią nie sugeruj. Trenażer magnetyczny ma wzrost obciążenia typowo liniowy - 2x mocniej pedałujesz, 2x szybciej jedziesz. Na zewnątrz tak nie jest - przykładowo przy prędkości 30km/h jak 2x mocniej zaczniesz kręcić to pojedziesz 37-39km/h. Ogólnie patrz na W, prędkość najlepiej wyłącz. Ewentualnie Maximu Trainer ma taką fajną funkcję, że jak podasz mu typ roweru, swoje parametry to będzie Ci estymował prędkość z watów - u mnie nawet się pokrywało z rzeczywistością o dziwo.

dzięki @hadwao. To zapytanie to raczej ciekawostka ponieważ skupiam się wyłącznie na Watach, a obserwując prędkości zauważyłem anomalie. Tego problemu nie widzę np u kolegów trenujących na smartach lub wszelkiego rodzaju młynkach. Chciałem się upewnić czy czegoś nie robię źle :) dzięki za podpowiedź
karolman

Postprzez lola » 21-11-2017, 10:04

karolman napisał(a):Mam małe pytanko odnośnie treningu z trenażerem: jaki obwód należy ustawić, aby odczyty prędkości były prawidłowe? Obcenie w TR mam ustawione 2096 mm. [...] Czy w tym przypadku to wina złe wymiaru koła czy może niedoskonałości działania magnesu zamontowanego na jednej ze szprych ?

Jaki masz poziom oporu ustawiony? Bo duzy poziom oporu bedzie skutkowal duzymi watami i malymi predkosciami.
A obow kola znajdziesz m.in. w internetach, bo to zalezy oczywiscie od samego kola/opony.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
lola

Postprzez karolman » 21-11-2017, 13:23

lola napisał(a):
karolman napisał(a):Mam małe pytanko odnośnie treningu z trenażerem: jaki obwód należy ustawić, aby odczyty prędkości były prawidłowe? Obcenie w TR mam ustawione 2096 mm. [...] Czy w tym przypadku to wina złe wymiaru koła czy może niedoskonałości działania magnesu zamontowanego na jednej ze szprych ?

Jaki masz poziom oporu ustawiony? Bo duzy poziom oporu bedzie skutkowal duzymi watami i malymi predkosciami.
A obow kola znajdziesz m.in. w internetach, bo to zalezy oczywiscie od samego kola/opony.

Mam ustawiony poziom 3, ale tak jak mówił @hadwao nie ma sensu tym sobie głowy zaprzątać. Ważne, że waty się zgadzają :)
karolman

Postprzez arthuroo » 21-11-2017, 15:07

lepiej zaopatrzyć się w oponę na trenażery. np, tacx
arthuroo

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Trening triathlonowy