kalendarz triathlon

Trening z pomiarem mocy - Favero - Assioma Uno

Zadaj pytanie dotyczące konkretnego aspektu treningu lub podziel się swoja wiedzą z innymi!

Re: Trening z pomiarem mocy - Favero - Assioma Uno

Postprzez Karjar » 09-05-2018, 09:39

Ja ustawiam z 10s. A co do szarpanego odczytu to wpływ ma też fakt, że pomiar masz z jednego pedała. Znacznie bardziej wygładzony jest odczyt z dwóch stron. Równomierność miałaby znaczenie, gdybyś miał dane również z prawej strony.
Karjar

Postprzez Ariel » 09-05-2018, 09:45

OK
dzięki Panowie za info !
Ariel

Postprzez robertino » 09-05-2018, 15:09

u mnie podobnie. na Garniaku mam z 5s, a obok średnią z odcinka. Odchyły przy równej jeździe notuję rzędu 50W

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
robertino

Postprzez Marcos » 23-05-2018, 20:48

No to wracam do tematu.
Dalej zastanawiam się nad testem FTP. Potrzebuje wyznaczyć na nowo strefy wysiłku (ostatnio pomiary 2 m-ce temu na testach wydolnościowych). Pewnie trochę poszło do góry w tym czasie - mam nadzieję i tak czuję. Poza tym nie pasują mi strefy i wskazania mocy z pomiaru w laboratorium, z mocą którą mam teraz podczas treningów na powietrzu (chyba te waty z lab. wymagają lekkiej korekty - ale jakiej?) Chcę też oprzeć na wynikach z tego testu intensywność podczas dystansu 1/2 IM w Mietkowie, a potem w Suszu. Dodam, że mam możliwość zrobienia godzinnego testu na zewnątrz, na czasówce, na trasie zbliżonej do zawodów o priorytecie A, bez zatrzymywania się z jedną zawrotką. Ciągle wydaje mi się że w takim teście będzie największa dokładność.
Pomóżcie, wyprowadźcie z błędu.
1/2 Susz 2012 -6:19:24
1/2 Susz 2013 -5:15:55
1/2 Susz 2014 -5:06:15
1/2 Susz 2015 -4:47:57
1/2 Budapest 2016 -4:37:21
1/2 Susz 2017 -4:29:59
Marcos

Postprzez robertino » 23-05-2018, 21:42

taki test będzie najpewniej miarodajny. Zwróć tylko uwagę, że na trenażerze możesz pojechać w trupa. Na drodze się tak nie upodlisz, bo musisz jeszcze być w stanie obserwować gdzie jedziesz. Ale bardzo często te testy na zewnątrz ludziom wychodzą nieco wyżej niż w domu.
Ja bym zrobił jeśli masz taki fajny kawałek szosy.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
robertino

Postprzez MateuszP » 24-05-2018, 06:12

Jeżeli masz możliwość przed testem nieco odpocząć, i po nim też to czemu nie.

Ja traktuję test typu 20min jako jedynie wskazówki do aktywności poza zawodami. Ostatni test też robiłem jakoś w marcu i go uwaliłem z racji problemów zdrowotnych. W przypadku wiedzy "na ile W mam kręcić na zawodach" u mnie przynajmniej wychodzi to już podczas samych aktywności a mianowicie przy kręceniu czasówek. Niby trzeba je robić w pałę, więc nawet dobrze jest zasłonić W, ale z drugiej strony dobrze też przekalkulować i walczyć o delikatny progres zawsze.

2x15km bądź w tych okolicach 2x20min na przerwie 5 min (już z bagażem wcześniejszych, krótszych odcinków) generalnie załatwiło u mnie sprawę. Co prawda i tak rezultat zostaje zredukowany, ale wydaje mi się być bardzo miarodajny. Niedługo będę miał okazje do sprawdzenia ;)
M- 3:13'34-Wawa 2013
HM- 1:29'13- Żywiec 2015
Standard- 2:30'53-Rawa Maz. 2015
Standard- 2:31'43-Pniewy 2015
http://www.wpfgrotterdam2021.com
MateuszP

Postprzez Szajba » 25-08-2018, 10:08

HeY
Mam problem z kalibracją Assiomy Uno. Chyba mam problem ;)
Otóż, startując TR, wchodzę w "kalibrację", zakręcę parę razy pedałami do tyłu w celu aktywacji, ustawiam pedały w pozycji wertykalnej, lewy na dole prawy u góry i wciskam "Calibrate"
Za każdym razem wyskakuje mi offset -1
Czy bez obciążenia offset nie powinien wskazywać "0"
Szajba

Postprzez kajet » 25-08-2018, 14:50

Ale po co kalibrować Assiomę?
"People tend to break and don't want the pain anymore. He ([Sanders]) just seems to fucking enjoy it" - S. Kienle
https://enduhub.com/pl/kajet/
kajet

Postprzez Szajba » 26-08-2018, 19:13

kajet napisał(a):Ale po co kalibrować Assiomę?

Dobre pytanie :D
Po co kalibrować coś co zostało już skalibrowane.
Szajba

Postprzez Ariel » 13-02-2019, 15:05

Hmm zmieniłem zegarek i nie wiem czy mi się coś nie paruje czy jednak odczyt prędkości brałem z misuro... Assioma podaje prędkość połączona z fenixem ?
Niby taka głupota i w sumie zbędne ale chyba lubię widzieć jakąś cyfrę przy km niż 0

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ariel

Postprzez kajet » 13-02-2019, 15:52

Ariel napisał(a):Hmm zmieniłem zegarek i nie wiem czy mi się coś nie paruje czy jednak odczyt prędkości brałem z misuro... Assioma podaje prędkość połączona z fenixem ?
Niby taka głupota i w sumie zbędne ale chyba lubię widzieć jakąś cyfrę przy km niż 0

Ogarnij się kolego, przecież pracujesz lub pracowałeś w firmie o czteroliterowej znanej nazwie i bynajmniej nie jako sprzątacz :))

Słowo "moc" w zwrocie "pomiar mocy" sugeruje, że urządzenie nie podaje prędkości, zresztą nie bardzo wiadomo, czego byłaby to prędkość i skąd wzięta ;)
"People tend to break and don't want the pain anymore. He ([Sanders]) just seems to fucking enjoy it" - S. Kienle
https://enduhub.com/pl/kajet/
kajet

Postprzez Ariel » 13-02-2019, 15:56

No właśnie wiem tylko mnie dziwi że miałem pomiar wcześniej a baterii w misuro nie zmieniałem od roku :-)
A skoro edukują noc wirtualna to może i prędkość wirtualna liczą :-)

Co do pracy to czasem mam wrażenie że nie dużo się moja od sprzątania różni akurat

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ariel

Postprzez KamilN » 14-02-2019, 13:29

kajet napisał(a):
Ariel napisał(a):Hmm zmieniłem zegarek i nie wiem czy mi się coś nie paruje czy jednak odczyt prędkości brałem z misuro... Assioma podaje prędkość połączona z fenixem ?

Ogarnij się kolego, przecież pracujesz lub pracowałeś w firmie o czteroliterowej znanej nazwie i bynajmniej nie jako sprzątacz :))

Słowo "moc" w zwrocie "pomiar mocy" sugeruje, że urządzenie nie podaje prędkości, zresztą nie bardzo wiadomo, czego byłaby to prędkość i skąd wzięta ;)

Nie wiem co złego jest w pracy sprzątacza? U nas sprzątaczki mają podobną podstawę jak początkujący urzędnicy, a wymagania niższe i stres jakby mniejszy B-)

U mnie Assioma na trenażerze bez zewnętrznego czujnika prędkości podaje tylko moc i kadencję.
Triathlete - A person who doesn't understand that one sport is hard enough!
KamilN

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia strona

Powrót do Trening triathlonowy