kalendarz triathlon

Technika jazdy na czas

Zadaj pytanie dotyczące konkretnego aspektu treningu lub podziel się swoja wiedzą z innymi!

Re: Technika jazdy na czas

Postprzez Krygi90 » 08-09-2018, 21:20

PiotrS napisał(a):
Krygi90 napisał(a): Mam nadzieję że będzie szybciej niż 39 w Przechlewie :)

I było! Widziałem i sam pojechałem. Bravo Krygi!

Dodam jeszcze. Zrobiłem 1/8 (nie pływam i nie biegam to ważne). Zarąbałem się na 1/8 strasznie. Czas roweru lepszy niź temu o 40 sekund ale co z tego? Jak wtedy było +25C? Następnego dnia sztafeta (tak jak Krygi tylko on zajął 3 miejsce w open na 1/8!!! Gratulacje). Co jest ważniejsze?
Ano to iż na sztafecie nie byłem w stanie jechać ponad 160HR? Gdzie normalnie powinienem sypać po 165? Ano nogi były słabe, oddech był a nogi nie. I tu przechodzimy do sedna sprawy, w tamtym roku zrobiłem 16 czas roweru w tym roku 23. I tu widać iż pojechalem słabiej. No ale w tamtym roku Krygi nie stratował :). W sztafetach miałem 7 czas roweru i lepszy niż rok temu. Mimo tego śmiało mogę powiedzieć, iż w moje TT po rondach (koło) jestem mocniejszy, to wiem ... bo to łatwe jedziesz i sprawdzasz czas... czyli nie ma sedna... i teraz bądź tu mądry? Co jest nie tak?
Hr, pomiar mocy, FTP....

Dzięki u mnie jest tak, że najlepsza forma pod koniec sezonu przypada :)
Konsultowałem swoją pozycję z pewnym rowerzysta z Radomska i myślę, że tu troszkę watów odzyskałem :)
na 1/8 w tri wyszło ~ 40,2 km/h
na 1/4 sztafeta wyszło 40,6 km/h
- przy tym różnica mocy średniej tylko 2 W
- na sztafecie bardziej przykładałem się do bycia oreo i można powiedzieć + 0,4 kmh
- zastosowałem się również do rady @qbs i zamiast mocy z 3 sek ustawiłem na śr z 10s.

PiotrS - w kolarstwie z wytrenowaniem HR spada więc nie masz się czym martwić. Nogę rób ;)
Krygi90

Re: Technika jazdy na czas

Postprzez Stasi_forest » 07-05-2019, 07:37

Zaciekawiło mnie bo ok 16km, pętla. Też tyle usiłuje sobie od czasu do czasu pocisnąć.
Jedno co mnie zastanawia to wysoka kadencja. Ja to 84 jade :( . A tu widze 99 to standard... :-s
Jak by ktoś nie widział jeszcze:
https://www.strava.com/segments/20486481?filter=overall
Stasi_forest

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia strona

Powrót do Trening triathlonowy