kalendarz triathlon

Trening na mini-triathlon

Zadaj pytanie dotyczące konkretnego aspektu treningu lub podziel się swoja wiedzą z innymi!

Trening na mini-triathlon

Postprzez asik » 08-12-2011, 23:26

Planuję zadebiutować w jakimś mini-triathlonie (np. w zeszłym roku był taki dystans w Olsztynie 0,375-7,5-3,5 km czy jakoś tak). Jestem raczej biegaczką, ale pływanie też mi całkiem nieźle idzie (chyba).

Obecnie mój tydzień wygląda następująco:
pon. rano bieg + wieczorem rower
wt. bieg + siłownia
śr. bieg
czw. pływanie + siłka
pt. bieg
sb. i niedziela regeneracja (nie zawsze dotrzymuję)
(zimą biegam nie więcej niż 4-6 km, rower stacjonarny 15 km ze śr. pręd. 40 km/h, pływanie 250-375m kraulem + ćwiczenie techniki, siłka - wzmacniam mięśnie ramion, grzbietu, klatki piersiowej i brzucha; w innych porach roku dystanse biegu i roweru się wydłużają, dodaję dłuższe wybiegania i interwały).

Poradźcie, czy ten trening jest OK na takie zawody, czy coś zmodyfikować. Bo powiem szczerze, że pasują mi częstsze, ale krótsze treningi (wychodzi 8 na tydzień).
Lubiłbym poranki, gdyby zaczynały się później - Garfield
asik

Postprzez elim » 08-12-2011, 23:50

Nie patrz na predkosc z rowera stacjonarnego, raczej podkrec obciazenie i obserwuj tetno.

Masz 4 dni biegania w ciagu 5 dni, nie da tego rownomiernie rozlozyc? Malo roweru i plywania...
Triathlon Series Team
elim

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Trening triathlonowy