kalendarz triathlon

Trening-Praca

Zadaj pytanie dotyczące konkretnego aspektu treningu lub podziel się swoja wiedzą z innymi!

Trening-Praca

Postprzez Dudek » 13-08-2010, 10:07

Hej, zastanawia mnie jak łączycie obowiązki domowe-praca,dom,rodzina,uczelnia z treningami. Jaka pracę wykonujecie, bo nie sądzę żeby ktoś kto pracuje na budowie po 13-15h miał jeszcze ochotę na trening, czy osoba pracująca w gastronomii itp.Wiadomo każdy by chciał od 7-15, w miarę lekka pracę i resztę dnia na trening ,ale nie każdy ma tak idealnie :) A bez pracy nie ma kasy na treningi,sprzęt, karnety a bez tego nie ma postępu :(
Czy człowiek nie umiejący liczyć, który znalazł czterolistną koniczynę, ma też prawo do szczęścia?
Dudek

Postprzez Motylop » 13-08-2010, 10:57

Ja pracuje jako szef pracowni projektowej w firmie zajmujące się produkcją konstrukcji stalowych. Praca teoretycznie 7-15, ale niestety często to tylko teoria. Praca fizycznie nie wymagająca - niestety non-stop bardzo mocna presja psychiczna ze strony zarządu, milion tematów na raz, terminy, terminy i jeszcze raz terminy - wszystko to sprawia, że już w okolicach południa nie wiem jak się nazywam. Do tego jednocześnie prowadzę małą działalność gospodarczą (fakt - ostatnio nie poświęcam jej zbyt wiele uwagi bo po prostu nie wyrabiam), studiuje zaocznie któryś tam z rzędu kierunek i próbuje ogarnąć remont mieszkania.
W tej sytuacji jakakolwiek aktywność fizyczna wydaje się być znakomitą ucieczką od rzeczywistości, a największy nawet wycisk na treningu - istnym relaksem. A jak znaleźć na to czas? W moim przypadku to tylko kwestia organizacji. Treningi rowerowe to sprawa dojazdu do i z pracy (w jedną stronę minimum 25 km, w drodze powrotnej przeciąga się czasem nawet do 50-60 km). Pływanie - w sezonie "niewakacyjnym" pływalnia na 21:00 - kiedy już wszystkie inne sprawy są pozamykane - a po niej tylko siku, paciorek i spać. Bieganie też wieczorami - byle wyrobić się przed zmrokiem - albo w dni nierowerowe z samego rana przed pracą. No i niedziele całą mam dla siebie.
Motylop

Postprzez Blaziu » 15-08-2010, 11:57

Ja ma bardzo podobnie,pracuje w salonie samochodowym,ale obsługuje głównie firmy.Jakby nie patrzec po zamknięciu salonu powinienem być w domu ale tak jest tylko w teori.Żeby wyrobic się ze wszystkim często pracuje po godzinach albo tak jak dzisiaj czyli w niedziele.
Staram sie wstawać przynajmniej 1,5h wczesniej i idę biegać.Na rower czekam więc zostaje mi tylk stacjonarny a pływalnie mam zamknięta jeszcze 2 tyg.

Przed zmiana pracy trenowałem 12-13 razy w tygodniu...brakuje mi tego :(
Blaziu

Re: Trening-Praca

Postprzez oslo1991 » 14-10-2015, 14:11

praca fizyczna na kopalni.. pod ziemią.. zmiana co tydzień inna 6/12/18/24 co tydzień przedstawiam się na inne godziny snu innego godziny treningów itp.. czasem ciężko ale idzie wyrobić :D
oslo1991

Postprzez Chamsin » 14-10-2015, 21:09

Praca kierowcy autobusu miejskiego.Fajnie to tylko wyglada z ulicy. Praktycznie.to ciezka,nuzaca aczkolwiek nie fizyczna praca.Godziny pracy rozne, jak na rano to przewaznie od 3-4 do 13-15.Jeszcze dwa dni pod rzad mozna wytrzymac ale jak jest 4 lub 5 to usypiam na stojaco, spac trzeba chodzic z kurami by jako tako moc egzystowac. No i przez to trening jest malo owocny.Jak po poudniu to przewaznie do 23-24 i pozniej.To samo w niedziele, swieta itp.Jak pracuje wiem po 25 danego miesiaca na przyszly.Wolne wypada tez w tygodniu.Treningi jak sie da, raz rano przed praca, raz w poludnie, raz pod wieczor i wolne dni dluzsze rowerowe, jak malo czasu to trenazer.Mozna wybic sobie z glowy plan treningowy, trenuje jak czas pozwala, obowiazki domowe a i z zona tez chce troche pobyc.Noz coz zwykla amatorszczyzna,ale jest ok :)
Chamsin

Postprzez garbinet » 06-11-2015, 16:50

Pocieszacie mnie Panowie, że nie tylko ja mam kiepsko. Jestem brygadzistą w firmie chemicznej, praca trochę fizyczna, bardziej umyslowa, ale przy okazji kilometrów nabiegam w pracy, na trzy zmiany 6-14, 14-22, 22-6. Od poniedziałku do soboty. Co tydzień muszę przestawiać się na konkretne godziny treningów oraz posiłków, bo te też staram się jadać regularnie. Ale po roku czasu już idzie w miarę wszystko sprawnie. Ok 10h treningów w tygodniu staram się ogarnąć. Jak na amatora również uważam, że jest ok :) pozdrawiam wszystkich ciężko pracujących :)

Wysłane z mojego Lenovo A830 przy użyciu Tapatalka
garbinet

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Trening triathlonowy