kalendarz triathlon

Wypadek w czasie treningu - prosze o porade

Zadaj pytanie dotyczące konkretnego aspektu treningu lub podziel się swoja wiedzą z innymi!

Wypadek w czasie treningu - prosze o porade

Postprzez daras » 19-04-2013, 10:11

Witam,

niestety stalo sie - w bliskim spotkaniu pomiedzy czarnym mercecesem SUVem a bialym Giantem - gore wzial ten pierwszy. Leze teraz pogruchotany i czekam na ciag dalszy.

Opis sytuacji: jechalem glowna droga (z pierwszenstwem) gdy z podporzadkowanej do ruchu chcial sie wlaczyc wspomniany mercedes. Wyjechal dokladnie w momencie gdy bylem przed nim wiec nie bylo mozliwosci zahamowania albo ominiecia. Po prostu odbilem sie od niego jak pilka i polecialem na glebe.

Uszczerbek na zdrowiu: zlamany nos z przemieszczeniem (wygladam teraz jak bokser po 12 rundowym pojedynku), poharatana twarz i generalnie poobijany. Mozna wiec powiedziec ze mialem szczescie.

Uszkodzenia sprzetu: - peknieta rama karbonowa (rower byl swiezo kupiony), podrapane manetki, wygiete przednie kolo, pocieta owijka, zadrapana korba, pekniety kask, rozwalone okulary, zadrapany zegarek

Pytania:
[1] czy moge sie domagac w ramach OC kierowcy (wg. Policji wina jest bezdyskusyjna) kupna nowego roweru?
[2] co zrobic jak tylko wycenia poszczegolne elementy?
[3] czy warto korzystac z prawnika (polecacie kogos?) do rozmow z ubezpieczalnia? bo w pojedynku Ubezpieczalnia - poszkodowany zazwyczaj ubezpieczalnia ma wieksza przewage
[4] czy zamawiac juz teraz nowy rower bo jak wiemy sezon w pelni i pozniej moze byc cienko z rozmiarami?
[5] czy moge tez domagac sie jakiejs rekompensaty za uszczerbek na zdrowiu?

z gory dzieki za wszelkie porady!
moje wyniki: http://enduhub.com/pl/Darkoc/
1/4 IM: 2:43:49 (Sierakow 2013)
1/2 IM: 5:24:34 (ZaS 2013),
daras

Re: Wypadek w czasie treningu - prosze o porade

Postprzez elim » 19-04-2013, 10:34

Poszukaj kancelarii specializujacej sie w odszkodowaniach. Pracuja za % Twojego odszkodowania. Nalezec Ci sie beda pieniadze za sprzet, za uszczrbek na zdrowiu i cos jeszcze moze skapnie. Jezeli masz pieniadze na rower, a nie masz na czym jezdzic, to na moje juz mozesz zaczac sie rozgladac.
Triathlon Series Team
elim

Postprzez drummer » 19-04-2013, 10:42

Myślę tak jak Elim, pytanie jest nie czy a ile dostaniesz. Stratny raczej nie będziesz szczególnie, że rower był nowy a rama to najdroższa jego cześć (w przypadku mojego P3 9k rama a rower 11k).
BTW nowe P3 wygląda bardzo sexy :)
Ostatnio edytowano 19-04-2013, 10:43 przez drummer, łącznie edytowano 1 raz
IM Progress:
9:22:21 IM Copenhagen 2014
9:04:34 IM Austria 2015

Read about my madness - https://www.facebook.com/tripodsiadlowski
drummer

Postprzez Andrzej K. » 19-04-2013, 10:43

Szybkiego powrotu do zdrowia i do treningów !
Andrzej K.

Postprzez elim » 19-04-2013, 10:52

A ja wole "stare" malowanie P3.
Triathlon Series Team
elim

Postprzez drummer » 19-04-2013, 10:57

Ale ja mówię o nowej ramie i osprzęcie P3 a nie samym malowaniu. http://www.slowtwitch.com/Products/Tri_ ... _3530.html
IM Progress:
9:22:21 IM Copenhagen 2014
9:04:34 IM Austria 2015

Read about my madness - https://www.facebook.com/tripodsiadlowski
drummer

Postprzez elim » 19-04-2013, 11:08

Cie choroba, jak ja moglem to przegapic...
Triathlon Series Team
elim

Postprzez daras » 19-04-2013, 11:21

No i sie dyskusja rowerowa zrobila :)
daras

Postprzez elim » 19-04-2013, 11:41

Przeciez zaczelo sie od roweru...
Triathlon Series Team
elim

Postprzez roboter » 19-04-2013, 11:54

triatlonista niewazne jak powazny jest temat i tak w koncu zejdzie na sprzet :) chociaz musze przyznac ze p3 piekne jest

wraca od razu temat ubezpieczenia sportowego jakie ostatnio bylo walkowane na forum. odszkodowanie z tego + z OC sprawcy to juz chyba spoko suma by byla. i na to p3 by moze nawet starczylo :)

te kancelarie specjalizujace sie w odszkowaniach komunikacyjnych maja rozne opinie. trzeba przeczytac drobny druk bo czesto jest tak ze ida od razu na ugode z ubezpieczycielem bo dla nich to jest i tak zarobek a sie nie narobia przy tym. troche bylo o tym w prasie tak 6-12 miesiecy temu.

masz orzeczona niezdolnosc do pracy pow 7 dni? to chyba nadaje inny kaliber sprawie.
I'm not slow, I'm just enjoying the race longer
roboter

Postprzez mKONA » 19-04-2013, 12:13

Dodatkowo:
- idź do lekarza. zwolnienie powyżej 7 dni to sprawa karna
- jak sprawa karna (wnoszę, że wina merca) to nawiązka - czyli też kaska
generalnie ściągaj ile się da: szkody na zdrowiu, moralne, utrata zarobków. WSZYSTKO. Najlepiej tak jak pisze Emil. Za 20% prowizji od odszkodowania firma załatwi za ciebie wszystko
mKONA

Postprzez C0rben » 19-04-2013, 12:55

jakiś czas temu miałem wypadek na motocyklu również ewidentnie nie z mojej winy. Odpowiadając na Twoje pytania z doświadczenia:

[1] czy moge sie domagac w ramach OC kierowcy (wg. Policji wina jest bezdyskusyjna) kupna nowego roweru?

W ramach OC sprawcy możesz domagać się odszkodowania za uszkodzony rower - tu pojawi się pewnie rzeczoznawca i wyceni szkodę, Ubezpieczyciel przysłać powinien Ci na tej podstawie (wyceny rzeczoznawcy) ofertę. NIE MUSISZ się z nią zgadzać ! Ja w przypadku motocykla zrobiłem własną wycenę w autoryzowanym serwisie i wysłałem ją wraz z pismem przewodnim w którym podałem swoje racje. W efekcie ubezpieczyciel wziął pod uwagę moją argumentację i orzekł szkodę całkowitą (to mi pasowało). Moim zdaniem roweru jako takiego nie możesz się domagać ale ubezpieczyciel ma obowiązek zwrócić koszty doprowadzenia sprzętu do stanu przed wypadkiem. Jeżeli rower był praktycznie nowy to amortyzacja będzie znikoma zatem moim zdaniem masz prawo domagać się zwrotu kosztów w 100%. Tu przyda się faktura / rachunek. Pamiętaj, że to są normalne negocjacje + rzeczowa argumentacja.
Co więcej, możesz domagać się odszkodowania z OC sprawcy za uszkodzone wszystko co miałeś przy sobie: ubrania, kask, telefon, pióro, tablet, mp3/4 itp. Jeżeli masz na to rachunki to super jak nie to musisz uargumentować koszty.

Rower traktowany jest jako całość ale rzeczoznawca może ocenić, że da się go naprawić np. wymieniając ramę, manetki itp i wtedy zaproponują Ci ekwiwalent. Pamiętaj jednak, że przywrócenie do stanu używalności to nie tylko koszt części ale też robocizny, transportu do serwisu itp. Tu polecam kontakt z autoryzowanym serwisem i najlepiej od nich zdobyć wycenę wg ich cennika (części, robocizna itp) U mnie były wycenione wszystkie śrubki, podkładki, smary, robocizna i inne pierdoły co w efekcie dało pokaźną sumę.

[3] czy warto korzystac z prawnika (polecacie kogos?) do rozmów z ubezpieczalnia? bo w pojedynku Ubezpieczalnia - poszkodowany zazwyczaj ubezpieczalnia ma wieksza przewage

Z mojego doświadczenia mam mieszane uczucia. Na początku wydawało mi się, że to dobry krok ale w trakcie okazało się, że jego rola sprowadzała się do wysyłania pism w terminie ... a niektóre z tych pism sam mu pisałem. Mówiąc krótko nie był wcale zaangażowany. IMO zależy na kogo trafisz, uważaj jednak na zapisy w umowie. Często piszą tak, że cała kasa ma iść do nich a potem oni Ci zapłacą pomniejszając o swoją prowizję + koszty(nawet 30%). A te ich koszty czasem są wyssane z palca i w efekcie zamiast dostać kasę musisz jeszcze im dopłacić. No ale zapisy w umowie był. słyszałem o takich przypadkach. Pamiętaj, że umowy pisze się na czas wojny a nie pokoju.

[4] czy zamawiac juz teraz nowy rower bo jak wiemy sezon w pelni i pozniej moze byc cienko z rozmiarami?

Jeżeli masz na to kasę to bym nie czekał :)

Oczywiście, że możesz. Zwrot kosztów za leczenie, rehabilitację, lekarstwa. Oczywiście musi to wszystko dotyczyć uszczerbku który jest związany z wypadkiem.

W ostatnią niedzielę cudem uniknąłem wypadku podczas treningu. Pani nie zauważyła mnie skręcając w prawo z głównej i zajechała drogę. Udało się uciec na pobocze, tylko butem porysowałem jej karoserię :) Zastanawiam się czy nie wozić wideorejestratora.
----------------------------------------
http://enduhub.com/pl/C0rben/
C0rben

Postprzez Dark44 » 19-04-2013, 13:14

daras napisał(a):Witam,

niestety stalo sie - w bliskim spotkaniu pomiedzy czarnym mercecesem SUVem a bialym Giantem - gore wzial ten pierwszy. Leze teraz pogruchotany i czekam na ciag dalszy.

Opis sytuacji: jechalem glowna droga (z pierwszenstwem) gdy z podporzadkowanej do ruchu chcial sie wlaczyc wspomniany mercedes. Wyjechal dokladnie w momencie gdy bylem przed nim wiec nie bylo mozliwosci zahamowania albo ominiecia. Po prostu odbilem sie od niego jak pilka i polecialem na glebe.

Uszczerbek na zdrowiu: zlamany nos z przemieszczeniem (wygladam teraz jak bokser po 12 rundowym pojedynku), poharatana twarz i generalnie poobijany. Mozna wiec powiedziec ze mialem szczescie.

Uszkodzenia sprzetu: - peknieta rama karbonowa (rower byl swiezo kupiony), podrapane manetki, wygiete przednie kolo, pocieta owijka, zadrapana korba, pekniety kask, rozwalone okulary, zadrapany zegarek

Pytania:
[3] czy warto korzystac z prawnika (polecacie kogos?) do rozmow z ubezpieczalnia? bo w pojedynku Ubezpieczalnia - poszkodowany zazwyczaj ubezpieczalnia ma wieksza przewage

z gory dzieki za wszelkie porady!

Szybkiego powrotu do zdrowia życzę.

A propos - aż mi się ciepło zrobiło jak to opisałeś, bo we wtorek miałem prawie identyczne dwa zdarzenia w czasie jednego treningu, ale na szczęście bez kontaktu z obiektem. Zwolniłem, bo przewidziałem kretyńskie zachowania.
Niektórzy kierowcy, po prostu, po zimie nie zakodowali jeszcze, że zaistniał ruch jednosladami i nie dostrzegają ich lub żle oceniają sytuację.
Dark44

Postprzez macmac » 19-04-2013, 13:41

Dołączam się do życzeń powrotu do zdrowia. Można zapytać gdzie doszło do zdarzenia? Zakładam, że w Poznaniu, ale gdzie dokładnie?
macmac

Postprzez daras » 19-04-2013, 14:18

Ja jechalem Naramowicka a gosc wyjechal z Dworskiej

Tutaj zapis wypadku :) wraz z dojazdem do szpitala ;)

http://connect.garmin.com/activity/299971561
daras

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Następna strona

Powrót do Trening triathlonowy