kalendarz triathlon

Skok tętna na początku treningu

Zadaj pytanie dotyczące konkretnego aspektu treningu lub podziel się swoja wiedzą z innymi!

Re: Skok tętna na początku treningu

Postprzez kruk » 19-09-2013, 14:09

Dylu napisał(a):Ja także pytam tylko z ciekawości :) Bo nie widzę sensu przyglądania się temu na poziomie amatorskim. Chociaż na 3 wykresie widać jak serducho pracuje nie tylko na początku ale także gdy przyspieszasz.. Wygląda to tak jakby organizm reagował w momencie zmiany tempa, a po chwili tętno spada i się przyzwyczają do tempa. Ekspertem nie jestem ale chyba tak właśnie powinno być.

To na 3 wykresie jest ok, ze zwiększeniem tempa rośnie tętno i odwrotnie, ze zmniejszeniem tempa tętno spada ;)

Paniki jakiejś nie mam z tym, po prostu coś innego (początkowe skoki) pojawiło się w ostatnim czasie na wykresach i się nad tym zastanowiłem. Uznaję, że "tak ma być" i zwiększę rozgrzewkę :)
1/4 IM: 2:24 (Kórnik 2015)
1/2 IM: 5:33 (Poznań 2015)

http://enduhub.com/pl/kourier/
kruk

Re: Skok tętna na początku treningu

Postprzez marcin » 20-09-2013, 20:48

takie skoki na początku to zazwyczaj problem ładunków, nieco się przepocisz - ciało, pasek, koszulkę i problem znika
zwróć uwagę na oddech, przy rzeczywistym wysokim tętnie miałbyś odpowiednio przyspieszony, a jak chcesz mieć pewność to poświęć 5 min na EKG u lekarza, jeśli cokolwiek będzie nie tak (np. bloki) to zlecą Ci holtera lub usg
IM Borówno 2011
IM Frankfurt 2012
IM Kalmar 2013
Keep Tri-ing
marcin

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia strona

Powrót do Trening triathlonowy