kalendarz triathlon

Z kim trenowac, ludora vs labosport?

Zadaj pytanie dotyczące konkretnego aspektu treningu lub podziel się swoja wiedzą z innymi!

Re: Z kim trenowac, ludora vs labosport?

Postprzez garenge » 11-12-2013, 22:57

Moje badanie w Ludorze wyglądało tak, że rozgrzewka + 8 minut testu na stałej mocy + rozjazd.
Czyli zupełnie co innego niż test odcięcia.
Za pomocą exela i jakiegoś tam wzoru mi wyliczyli progi.
Nie mówię, że źle czy coś, ale wydając kasę lepiej chyba wydać raz, a porządnie i wiedzieć w pełni jakie mamy progi.
Mnie osobiście do niczego się te dane nie przydały, bo wydaja mi się mało rzetelne.
Aaa no i badania to nie jednokrotny wydatek jak pisałem, tylko trzeba je co jakiś czas powtarzać.

I tu rodzi się moje pytanie do Was : Jak często robić badania, aby wyniki były rzetelne i nie wydawało się fortuny ;) Kiedy najlepszy okres na pierwsze badania? ( wróciłem do treningów 3 tyg temu)
garenge

Postprzez Simon » 11-12-2013, 23:14

Ja robilem badania 2 razy w tym roku. Pierwszy na poczatku w okolicach lutego a drugi raz w okolicach czerwca czyli na poczatku sezonu startowego dla mnie. Pierwsze badanie robilem w Olsztynie na OSW a drugie robilem w 4sportLab.
1/4 - 2:15:52 (2013)
Simon

Postprzez scott_mtb » 11-12-2013, 23:15

garenge napisał(a):Moje badanie w Ludorze wyglądało tak, że rozgrzewka + 8 minut testu na stałej mocy + rozjazd.
Czyli zupełnie co innego niż test odcięcia.
Za pomocą exela i jakiegoś tam wzoru mi wyliczyli progi.
Nie mówię, że źle czy coś, ale wydając kasę lepiej chyba wydać raz, a porządnie i wiedzieć w pełni jakie mamy progi.
Mnie osobiście do niczego się te dane nie przydały, bo wydaja mi się mało rzetelne.
Aaa no i badania to nie jednokrotny wydatek jak pisałem, tylko trzeba je co jakiś czas powtarzać.

I tu rodzi się moje pytanie do Was : Jak często robić badania, aby wyniki były rzetelne i nie wydawało się fortuny ;) Kiedy najlepszy okres na pierwsze badania? ( wróciłem do treningów 3 tyg temu)

Myślę,że najlepiej zrobić teraz na początku okresu przygotowawczego - następnie ze 2 razy co jakieś 3 miesiące - wiadomo jak ktoś ma kasę to może i co miesiąc ( tak ponoć robią prosi ) ale głównie chodzi o to , żeby zweryfikować nasz proces treningowy - tzn. czy to co robimy ( trening) przynosi pożądane efekty - jeśli nie - to znaczy , że coś robimy nie tak i trzeba coś zmienić w systemie treningowym...tylko co? :lol: a to już trzeba metodą prób i błędów zbadać - im dłuższy staż treningowy - tym lepiej znamy swoje możliwości i czujemy swój organizm.
2014 -1/4 Gołdap -2:15
2019-Olimpijka Olsztyn -2:14
2019 -1/2 Gołdap -4:31
tri.coach@onet.pl
scott_mtb

Postprzez scott_mtb » 11-12-2013, 23:18

Simon napisał(a):Ja robilem badania 2 razy w tym roku. Pierwszy na poczatku w okolicach lutego a drugi raz w okolicach czerwca czyli na poczatku sezonu startowego dla mnie. Pierwsze badanie robilem w Olsztynie na OSW a drugie robilem w 4sportLab.

no właśnie a zalecenia są takie aby takie badania robić w miarę możliwości w takich samych warunkach- czyli miejsce, sprzęt, takie samo samopoczucie/odpowiedni odpoczynek itp - tylko wtedy można je miarodajnie porównać ze sobą.
tri.coach@onet.pl
scott_mtb

Postprzez Simon » 11-12-2013, 23:56

Zmienilem miejsce wykonania badania poniewaz jak slusznie zostalo zauwazone warto wydawac pieniadze i byc zadowolonym. Ja zadowolony bylem w 4sportlab. Tam dostalem wyniki opracowane w taki sposob aby moc z nich skorzystac, oczywiscie trenujac z trenerem on sobie poradzi ale takie badania powinny byc dla wszystkich i glownie tych ktorzy trenuja sami. Stad zmiana miejsca badania. Kolejne bede wykonywal w 4sportLab.
1/4 - 2:15:52 (2013)
Simon

Postprzez hex_d » 13-12-2013, 11:45

Zostałem przekonany do zmiany podejścia. Rozmawiałem z H. i on też sugeruje że badania bez sensownego wyznaczenia progów w oparciu o mleczan są, co tu dużo mówić, strata kasy i czasu. A z tego co pisze @garenge to równie dobrze można sobie HRmax i strefy w oparciu o wiek wyznaczyć, zamiast w Excelu, będzie taniej i pewnie przyda się tak samo :)
Z roku na rok powoli do przodu:
(sezon '14 na '15)
1/2IM lepiej o 18 min
1/4IM lepiej o 12 min
Olimpijka lepiej o 6 min
Sprint lepiej o 14 min
hex_d

Postprzez Pablo » 16-12-2013, 21:40

Czy ktoś z Was zna trener z Ludora.Imię Maciej.
1/2 IM - 5:42:34 Poznań 2015
1/4 IM - 2:31:28 Bydgoszcz 2015
1/2 IM - 5:48:01 Bydgoszcz 2014
1/4 IM - 2:40:15 Poznań 2014

kamizelkiratunkowe.pl
Pablo

Postprzez scott_mtb » 16-12-2013, 21:45

Pablo napisał(a):Czy ktoś z Was zna trener z Ludora.Imię Maciej.

na stronie jest Maciej PORDĄB : Absolwent Awf
Trener 2 klasy
4x ironman (nicea,zurich, Frankfurt, Floryda)
10x 1/2 ironman
Wiele maratonów biegowych i szosowych
W maratonie szosowym na 180km w 2011 1 miejsce kategorii , 2 miejsce w generalnej.
16 lat zawodnik koszykówki (w Polsce i Niemczech) - najwyzej 1 i 2 liga
Trener koszykówki w USA (2004-2005)
Master instruktor Spinning.
tri.coach@onet.pl
scott_mtb

Postprzez Pablo » 16-12-2013, 22:03

Dzięki, przeoczyłem te informacje. A może ktoś trenuje z Maciejem?
1/2 IM - 5:42:34 Poznań 2015
1/4 IM - 2:31:28 Bydgoszcz 2015
1/2 IM - 5:48:01 Bydgoszcz 2014
1/4 IM - 2:40:15 Poznań 2014

kamizelkiratunkowe.pl
Pablo

Postprzez Springboks » 30-05-2014, 07:25

Mam takie krępujące pytanie. Czy jest sens wchodzic teraz w jakiś program treningowy ? Całe życie, z trzyletnią przerwą (która troche mnie zdewastowała :) ) trenuję.

Główny start planuję na 14 września, a miesiąc później maraton. Pytam bo się chyba nieco zagubiłem. Zdaje się, że jestem, może nie przetrenowany ale napewno przemęczony. Nie wiem co z tym zrobić jak się prowadzić, zwłaszcza że odnoszę wrażenie iż nie dałem z siebie wszystkiego na treningach, a napewno nie zrobiłem wszystkiego tak jak zaplanowałem.

Piaseczno wyszło mi bardzo słabo, czeka mnie połówka w Brodnicy i średnio to widzę. Do tego dochodzi, i to mnie najbardziej martwi, brak ewidentnego postępu w bieganiu, które mi bardzo utrudnia ściganie się :)
Springboks

Postprzez baq » 30-05-2014, 07:40

Sprobuj. Finansowo wiele nie tracisz, a z tego co piszesz, moze byc tylko lepiej.
Na przyklad w Twoim przypadku trener zdejmie Ci z glowy myslenie w stylu "co zrobic, zeby sie nie zajechac, a zrobic lepszy wynik".
baq

Postprzez FunThomas » 30-05-2014, 23:38

Ludora, hmm.
Właśnie rozwiązałem z nimi umowę po roku czasu. Teoretycznie do końca maja mam wykupioną usługę, ale już nie mogę się zalogować do training peaks. Prawdopodobnie moje konto zostało usunięte przed czasem o czym nie zostałem poinformowany. Równoznaczne jest to z tym, że nie mogę zrobić sobie backupu treningów z ostatnich 12 mcy. Pisałem maila do Ludory z zaistaniałą sytuacją, nikt mi nie odpisał.
Jak wygląda trening z Ludora i dlaczego z nich rezygnuję?
Nie różni się to niczym od wykupienia rocznej subskrypcji Training Peaks Premium z dodatkowym planem treningowym. Co oznacza, że można zaoszczędzić (w moim przypadku) ponad tysiąc złotych przez rok.
Kontakt z trenerem ograniczał się do smsów raz na miesiąc. Czasem krótka rozmowa telefoniczna, na maile potrafiłem czekać kilka dni. Miałem wrażenie, że plany układa co tydzień automat, a trener tylko sprawdza performance chart. Tydzień przed najważniejszymi zawodami w zeszłym roku w Borównie dostałem smsa od trenera, że trzyma kciuki. Pomylił weekendy... Ponadto gdyby nie fakt, że trochę trenuję i mam jakieś pojęcie o układaniu treningu, tydzień przed Borównem zrobiłbym za mocny trening na rowerze. Zwróciłem uwagę trenerowi i to poprawił, ale chyba dopiero po mojej interwencji zobaczył co tak naprawdę było w dzienniczku treningowym.
Kilka razy miałem również sytuację, że sam wprowadzałem do dziennika zawody, np. półmaraton warszawski. Potem w tym samym dniu miałem ułożony godzinny trening biegowy. WTF? Powtórzyło się to w dzień Orlen Marathon, który również sam osobiście wprowadziłem, a ludora wpisała mi jakiś 2h trening biegowy.
Dowodzi to tylko temu, że nikt nie czyta tego dziennika. Nikt żywy. Automat tylko zapisuje co tydzień trening pod twoje wymagania i koniec.
Teraz jestem sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem.
FunThomas

Postprzez gregor77 » 03-06-2014, 13:29

tez mam podobne odczucie co do Ludory, te same bledy w stosunku do planowanych startow itd. dlatego zrobilem to http://forum.xtri.pl/viewtopic.php?f=2&t=5129&view=unread#unread i mam nadzieje ze wspolnie mozna by cos razem ulozyc. Tylko opinii cos malo :(

pozdr
Gregor77
gregor77

Postprzez panpomidor » 05-06-2014, 10:17

też tak myślę o ludorze i chciałem sobie ułożyć plan sam ale nigdy nie mam czasu by przeczytać sidora.

prawdopodobnie zrezygnuje.
Ironman
panpomidor

Postprzez hex_d » 05-06-2014, 12:19

A kogo macie za trenera? Też korzystam, i mam odmienne odczucia w zakresie układania planu. Trener zawsze modyfikuje to, co wrzuca automat,uwzględnia też wszelkie zmiany wynikające z moich wyjazdów, nawet w trakcie biegnącego tygodnia. Fakt jest taki, ze kontakty mailowe są rzadkie, ale mnie to akurat nie przeszkadza. Oczywiście na początku współpracy były częstsze, teraz po prostu nie ma takim potrzeby.
Z roku na rok powoli do przodu:
(sezon '14 na '15)
1/2IM lepiej o 18 min
1/4IM lepiej o 12 min
Olimpijka lepiej o 6 min
Sprint lepiej o 14 min
hex_d

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Trening triathlonowy