kalendarz triathlon

Książka Triathlon dla każdego - Dariusz Sidor

Zadaj pytanie dotyczące konkretnego aspektu treningu lub podziel się swoja wiedzą z innymi!

Książka Triathlon dla każdego - Dariusz Sidor

Postprzez foka » 11-04-2014, 12:54

Na portalu zamieściłem właśnie informacje na temat wydania drugiego i poprawionego. Artykuł dostępny tutaj: http://xtri.pl/polska/triathlon-dla-kaz ... za-sidora/

Poprzedni temat - Ironman dla każdego został zarchiwizowany - viewtopic.php?f=2&t=1523

Książkę można nabyć na http://stobieg.blogspot.com/
Były admin i moderator tego forum (do 01.2016).
Paweł Bondaruk - Foka na mirofonie
Kalendarz triathlonowy 2018
Instagram,
Avatar użytkownika
foka
Admin
 
Posty: 3775
Dołączył(a): 02-06-2010, 21:24
Lokalizacja: Poznań

Re: Książka Triathlon dla każdego - Dariusz Sidor

Postprzez Alex » 30-04-2014, 09:57

Książkę zakupiłem już czytam. Szybka wysyłka! koszt z dostawą 65zł.
Avatar użytkownika
Alex
 
Posty: 253
Dołączył(a): 05-07-2013, 12:42

Re: Książka Triathlon dla każdego - Dariusz Sidor

Postprzez foka » 14-05-2014, 13:50

Uruchomiony został konkurs w którym do wygrania są 3 książki Dariusza Sidora: Triathlon dla każdego: http://xtri.pl/polska/wiadomosci-branzo ... a-kazdego/

Forumowicze mogą także zamawiać książkę z darmową przesyłką. W celu uzyskania kodu promocyjnego proszę o PW. Zamawia się na stronie wydawnictwa stobieg.
Były admin i moderator tego forum (do 01.2016).
Paweł Bondaruk - Foka na mirofonie
Kalendarz triathlonowy 2018
Instagram,
Avatar użytkownika
foka
Admin
 
Posty: 3775
Dołączył(a): 02-06-2010, 21:24
Lokalizacja: Poznań

Re: Książka Triathlon dla każdego - Dariusz Sidor

Postprzez glyko » 27-05-2014, 06:09

Fantastyczny podręcznik, który powinien się znaleźć na półce każdego, kto poważnie myśli o rozpoczęciu przygody z triathlonem lub o wejściu na kolejny poziom współzawodnictwa. Pan Dariusz znalazł złoty środek i pogodził opis praktyki z teorią. Można tu znaleźć proste porady, które pozwolą na efektywniejszy start i jednocześnie profesjonalny opis technik treningu przeprowadzony z iście matematyczną precyzją. Urzeka skromność autora, który nie uzurpuje sobie prawa do nieomylności i na każdym kroku podkreśla, że przedstawione przykłady treningów i obciążeń, powinny być podstawą zindywidualizowanych programów, a nie być realizowane bezrefleksyjnie w formie, w jakiej zostały przedstawione. Tak, tak, trener Sidor każe przede wszystkim myśleć o tym co się robi :) Po lekturze całej książki, można uwierzyć, że rzeczywiście każdy może zostać Ironmanem. "Ironman dla każdego" stał się białym krukiem niedostępnym w pierwszym i drugim obiegu. Książka uzyskała estymę niespotykaną obecnie na rynku. "Triathlon dla każdego" ma szanse stać się czymś więcej, ma szanse przekonać rzesze czytelników, o tym, że triathlon rzeczywiście jest dla każdego ;)
glyko
 
Posty: 2
Dołączył(a): 29-01-2013, 23:38

Re: Książka Triathlon dla każdego - Dariusz Sidor

Postprzez potal » 15-07-2014, 10:57

Triathlon w Polsce szybko się rozwija. W odpowiedzi na coraz większe zapotrzebowanie na wiedzę powstają portale społecznościowe, kluby, nieformalne i formalne teamy, a także publikacje systematyzujące zespół zagadnień składający sie na naszą ulubioną dyscyplinę sportu :) Regularnie ukazuje się dodatek triathlonowy do miesięcznika Bieganie, ostatnio dodatek triathlonowy wydało LOGO (rzetelna kalka z angielskiego pisma fachowego - smaczek o wyprzedzaniu rowerem z prawej strony był jedynym "babolem" który zauważyłem:) - można też garściami czerpać wiedzę z zagranicznych portali i periodyków. Poszukując wiedzy w kompleksowej formie "biblijnej" znalazłem Dariusza Sidora Pytania o triathlon (bezpłatnie do pobrania m.innymi z xtri - piguła wiedzy dla początkujących, pozwalająca ogarnąć "o co kaman" i zachęcająca do zanurzenia się głębiej. Pytania to jak komiksowa wersja kolejnej publikacji Pana Dariusza. Mimo, że w tytule nie ma słowa biblia, a wręcz brzmi jak "triathlon w weekend" - Triathlon dla każdego jest obowiązkową lekturą dla każdego trifana jak kask między T1 a T2. Motywujące opisy realizacji projektu IM2010, odpowiedzi na większość pytań nie z pozycji mentorskiej (mimo, że Autor dla wielu jest mentorem), ale za pomocą przykładów i doświadczeń. Książka uświadamia, że droga jest długa, ale jeśli masz mapę (przewodnika) i zacięcie to docelowe miejsce zaskoczy cię pozytywnie - po przekroczeniu linii mety zyskujesz nie tylko medal, czy koszulkę finishera - zmienisz się całkowicie, będziesz zdrowszy i bardziej zorganizowany. Dariusz Sidor jest legendarnym pierwszym polskim Norsemanem oraz trenerem najbardziej utytułowanego polskiego triathlety agegroupera ostatnich sezonów MKona (Marcina Koniecznego) - Triathlon dla każdego to nie doktorat teoretyka to prawdziwy kawał mięcha Praktyka przez duże P - bierzcie i jedzcie z tego wszyscy.
Triathlon to poważna sprawa wymagająca przeorganizowania życia i sprawia prawdziwą frajdę, kiedy nie sprawia kłopotu innym, a fun jest współdzielony przez innych członków rodziny. Proponuję w kolejnych wydaniach rozważyć suplement dla żon, rodzin i przyjaciół triathlety - jak cieszyć się triathlonem wspólnie, niekoniecznie razem trenując. Myślę, że autorem, który może ten jakże potrzebny suplement firmować będzie Pani Kasia Sidor - przesympatyczna osoba, dzięki której proces zakupu książki przebiega w tempie sprinterskim. Teraz pozostaje tylko trenować, aby powiększyć grono polskich Norsemanów - super motywujące zdjęcie tego grona znalazłem na blogu Pana Darka im226.blogspot.com :)
Panie Darku dziękuję za tę książkę ...
potal
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16-05-2014, 14:32

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

Avatar użytkownika
xTRI.pl Pro
 


Powrót do Trening triathlonowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron