kalendarz triathlon

IM plan treningowy na 10:30h

Zadaj pytanie dotyczące konkretnego aspektu treningu lub podziel się swoja wiedzą z innymi!

IM plan treningowy na 10:30h

Postprzez arthuroo » 21-09-2016, 13:04

szukam planu treningowego na dystans IM, warunek wstępny 10:30h.
pomagam znajomym z Indii ułożyć plan - w kraju, gdzie ultra maratony są bardzo popularne, również otwarte wyścigi rowerowe na +200km są normą, a triathlon to ciągle egzotyka. Baza jest, brakuje prędkości
Możecie coś polecić?
arthuroo

Re: IM plan treningowy na 10:30h

Postprzez Blind » 21-09-2016, 18:14

skoro nie jest problem zarobić na rowerze 200+ i na biegu 42 + to wystarczy teraz robić na biegach interwały, a na rowerze szcigać się z jakąś lokalną mocną grupą. A co do pływanie to sie nie wypowiadam bo słaby jestem
Blind

Postprzez hadwao » 21-09-2016, 18:53

10:30 to juz mocny wynik i pewnie plan powinien byc ukladany indywidualnie. Pod rower tradycyjnie polece TrainerRoad. Sa tam tez plany na inne dyscypliny, ale przy takim planowanym wyniku to raczej tylko punkt wyjscia.
TrainingPeaks sprzedaje tez plany roznych autorow.
Z darmwych to raczej nic ciekawego nie ma - zazwyczaj plany sa dosc ubogie i pisane na kolanie.
hadwao

Postprzez arthuroo » 22-09-2016, 10:44

Dokładanie idę tym samym tropem, łatwiej jest znaleźć indywidualne plany na każdą dyscyplinę, a następnie pomieszać to logicznie.
nawiasem mówiąc, jak interesują Was hardcorowe przejażdżki rowerowe, chyba nie ma lepszego kraju niż Indie. Nie potrzeba jechać do droższego Nepalu, żeby pojeździć sobie nawet na 4-5km npm :).
Ja jestem człowiek nizinny - mi 2km npm wystarczyło
arthuroo

Postprzez hadwao » 22-09-2016, 12:07

arthuroo napisał(a):Dokładanie idę tym samym tropem, łatwiej jest znaleźć indywidualne plany na każdą dyscyplinę, a następnie pomieszać to logicznie.

A nie tak to bym nie robił, bo uszkodzisz kolegów. Pisząc o TR miałem na myśli, że mają tam świetny i szczegółowy plan treningowy dla roweru + rozpisane pozostałe dyscypliny. Te pozostałe dyscypliny są rozpisane trochę mniej szczegółowo (treningi są dość monotonne i powtarzalne), ale całość składa się na fajny plan treningowy - dobre, przemyślane ilości regeneracji itp. To co miałem na myśli, że w TR najlepiej brać plan rowerowy tak jak jest + na podstawie struktury reszty dobrać obciążenia pod siebie dla pozostałych dyscyplin. Jedni po prostu są w stanie bardziej pocisnąć na bieganiu bo się lepiej regenerują inni wręcz będą musieli trochę odpuścić. Pływanie to już wiadomo - temat rzeka i poziom jest tak różny, że szkoda słów. Nie wiem czy to jest norma w Indiach, ale czasami pływam z hindusami na basenie - to co oni robią w wodzie to jest dramat ;-) Teraz jeden uczy się pływać i jeszcze chyba w życiu nie widziałem tak nieporadnej osoby w wodzie - zupełnie jakby pierwszy raz wszedł do wody w wieku 40 lat. Facet dosłownie ma problem, żeby płynąć z deską bo nawet w czasie kopania nogi mu opadają na samo dno :-o

W każdym razie jeśli kolegom odpowiada plan rowero-centryczny to plany triathlonowe w TR są super jako punkt wyjścia.

Tymczasem miłej zabawy w Indiach ;-)
hadwao

Postprzez arthuroo » 23-09-2016, 10:49

dzięki H2O za wpis, wezmę to pod uwagę, przeczytam również inne wpisy - niedawno szanowni forumowicze pisali o 80/20 i innych metodach mimo wszystko coś wykombinuje - Plan jest prosty na samym pływaniu urwać 20min z dotychczasowego 1:30. jak ktoś mierzy poniżej 10:30, to czas pływania w okolicach 1:10 jest raczej obowiązkiem.
z innej beczki, o Indiach:
pływanie jest bardzo ograniczone - mało pływalni, chyba najłatwiej znaleźć coś w drogich hotelach, w rzekach zwykle syf, a w oceanie można napotkać rekiny, a jeszcze na 8 kanałów sportowych na 7 leci krykiet 24/7 - masakra!!! ciągle namawiam dobrego znajomego, trenera piłki nożnej, żeby na emeryturę pojechał do Indii trenować dziewczyny. Akurat w tym się specjalizuje, o to tam nisza niszów :), egzotyka w egzotyce :).
Statystyki pokazują, że rowerów sprzedaje się rocznie około 15mln, i coraz więcej MTB oraz Szosówek, ponoć już 300tys przy rocznym wzroście 25% - ciekawe, kategoria nazywa się "lifestyle bicycles" :)
arthuroo

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Trening triathlonowy