kalendarz triathlon

Time-Crunched Triathlete - Opinie / Plan na 1/2 IM

Zadaj pytanie dotyczące konkretnego aspektu treningu lub podziel się swoja wiedzą z innymi!

Time-Crunched Triathlete - Opinie / Plan na 1/2 IM

Postprzez pawelmazurek » 22-11-2016, 13:27

Cześć,
Chciałem się zapytać czy ktoś z Was trenował z planem z Time-Crunched Triathlete i jak to wyszło?
Czy rzeczywiście te interwały dobrze działają i czy wg Was to jest plan z którym optymalnie można się przygotować do startu w 1/2 IM.

Myślę, że bazę mam teraz całkiem niezła.
W tym roku zrobiłem kilka półmaratonów i maraton berliński we wrześniu. Na rowerze jeżdżę już drugi sezon i dłuższe - kilkugodzinne treningi też nie są problemem. Z pływaniem też nie mam problemów, pływam od dobrych 20 lat, więc jedyne czego mi w tym brakuje to raczej regularności bo technika jest.

Szukam planu, który pomógłby mi dobrze się przygotować najpierw do olimpijki na początku czerwca a później do 1/2 IM w Gdyni na początku sierpnia. Tygodniowo na trening chcę przeznaczyć pomiędzy 8 a 12h.

I teraz pytanie czy ten plan z Time-Crunched Triathlete jest dobrym pomysłem, jakie dostrzegacie zalety a jakie wady takiego podejścia? :)

Dzięki!
pawelmazurek

Re: Time-Crunched Triathlete - Opinie / Plan na 1/2 IM

Postprzez hadwao » 22-11-2016, 14:58

Do 1/4 i olimpijki to bardzo dobre plany, do 1/2 raczej się nie sprawdzą. Ogólnie trudno się przygotować do 1/2 w 8h. Tylko pytanie jakie są cele, bo jak ukończyć, dobrze ukończyć to może się nadać, ale na pewno będziesz daleko od swojego potencjału na tym dystansie. Jak masz 12h to zdecydowanie polecam trening TrainerRoad w wersji "medium". To jest chyba idealny kompromis miedzy objętością i intensywnością treningów - przynajmniej na tyle na ile widziałem, bo sam nie trenowałem wg. planu do HiM.
hadwao

Re: Time-Crunched Triathlete - Opinie / Plan na 1/2 IM

Postprzez wojtek_b » 23-11-2016, 10:26

Ja uważam, że mając od 8 do 12h (to mi pachnie periodyzacją wg. Friela, gdzie własnie w tym przedziale wychodzi objętość tygodniowa dla 400h rocznie - 8h w pierwszym tygodniu podst 1 do 12h w najdłuższym tygodniu) można spokojnie przygotować się do 1/2 IM. Oczywiście zależy jak chcesz ukończyć i co znaczy dobrze, ale moim zdaniem na całkiem przyzwoity wynik <5h powinno wystarczyć spokojnie.
wojtek_b

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Trening triathlonowy