kalendarz triathlon

PŚ w narciarstwie biegowym 2011/2012 i Tour de Ski

Forum dla dyskusji o dyscyplinach innych niż triathlon.

PŚ w narciarstwie biegowym 2011/2012 i Tour de Ski

Postprzez jeglin » 05-01-2012, 18:00

Dziwne, że nie ma jeszcze takiego tematu. Justyna !
Każda meta to początek nowego wyścigu.
Warsaw Triathlon Team
jeglin

Postprzez elim » 05-01-2012, 19:40

Fajnie dziewczyna biega, ale boli to, ze czesc mediow i pewnie kibicow traktuje jej drugie miejsca, jak porazki. Fenomenalna promocja narciarstwa biegowego. No i fenomenalne wyniki.

Wiedzieliscie, ze Justyna ma w swoim zyciorysie dwuletnie zawieszenie za doping?
Triathlon Series Team
elim

Postprzez Motylop » 05-01-2012, 21:00

elim:
Tak, dlatego śmieszą mnie jej wypowiedzi na temat astmatyczek.

Choć czasem mam wrażenie, że współcześnie sportowcy w dyscyplinach wytrzymałościowych dzielą się na tych którzy byli zawieszeni za doping i na tych, którzy nie dali się złapać.
10k-44:28 (2011); 21,1k-1:38:02 (Bytom 2013); 42,2k-3:43:11 (Poznań 2012); HIM-5:27:11 (Poznań 2013); IM-13:47:23 (Borówno 2012)

Per aspera ad astra
Motylop

Postprzez jeglin » 06-01-2012, 00:26

Lepiej jej idzie niż w zeszłym roku na tour de ski. Ale ta góra niedzielna to jest gwóźdź.
Ja się nie spotkałem z negatywnymi komentarzami apropos 2 i 3 miejsca. Wręcz odwrotnie, być może na gorąco gdy był walka o 1sze, ale potem wszyscy byli wniebowzięci.
Warsaw Triathlon Team
jeglin

Postprzez jeglin » 07-01-2012, 16:22

Dziś Justyna zamknęła usta norweskim dziennikarzom, praktycznie cały czas 1sza - norweżki odpadły i na końcu wbiła Bjoergen w ziemię. Tak się wygrywa ! Jutro jej życzę dobrego rzygania na mecie.
Warsaw Triathlon Team
jeglin

Postprzez mKONA » 07-01-2012, 17:13

oj jutro będzie ciekawie. wystarczy przybiec pierwsza. Są jutro jakieś bonifikaty po drodze?
mKONA

Postprzez ironsimon » 07-01-2012, 17:21

Nie, ma premii.
Startują z takimi stratami jakie są aktualnie i kto pierwszy na mecie ten lepszy.
Czyli Kowalczyk [11.5''] Bjoergen [długo, długo nic] Johaug :-)

[ Dodano: 07-01-2012, 17:25 ]
Ale na Alpe Cermis może zdarzyć się wszystko ! Słyszeliście co to za podbieg ?
3,5 km długości, najmniejsze nachylenie to 12%, a największe 28% !
MASAKRA !
ironsimon

Postprzez jeglin » 07-01-2012, 17:33

Warsaw Triathlon Team
jeglin

Postprzez twister » 08-01-2012, 17:17

Nie-sa-mo-wi-ta.Wszyscy wiedzą kiedy należy zaatakować,mało kto to potrafi zrobić-Justyna robi to zawsze.
twister

Postprzez Eddie » 08-01-2012, 19:36

Wiedzieliscie, ze Justyna ma w swoim zyciorysie dwuletnie zawieszenie za doping?

Dlatego też nie przepadam za nią. Dla mnie jest zwykła hipokrytką niestety, która teraz pieprzy głupoty stawiając się wyżej niż reszta. Ciągłe narzekanie na temat Norweżek i ich astmy sprawia, że odechciewa mi się w ogóle interesować dyscypliną. Ciekawe, że jakiś czas temu czytałem z nią wywiad jak to pięknie ujęła, że ona by nigdy nie mogła koksować jak itp. To tak apropos tematu zawieszenia jej na dwa lata za dopping. Wyniki wynikami ale "zapomniał wół jak cielęciem był..."
Eddie

Postprzez foka » 08-01-2012, 20:35

Bana dostała za jakiś środek przeciwzapalny. Oczywiście go też można używać wypełniając papiery i mając odpowiednie uzasadnienie.
Były admin i moderator tego forum (do 01.2016).
Paweł Bondaruk - Foka na mirofonie
Kalendarz triathlonowy 2018
Instagram,
foka
Admin

Postprzez elim » 08-01-2012, 20:56

Zgadza sie. Niemniej jednak byl to srodek, ktorego stosowac nie mogla, a pomimo tego i tak go zastosowala. W postepowaniu odwolawczym udalo jej sie zbic bana do 6 miesiecy tlumaczac, ze nie stosowala tego srodka celem zwiekszenia mozliwosci sportowych, a jedynie w celach medycznych. Jednakze w sporcie zawodowym kazdy wie, jakie substancje sa na liscie substancji zabronionych i swiadome ich stosowanie powinno byc karane, o ile nie ma sie na to zielonego swiatla (chociazby "astmatyczki", czy jak w przypadku Kowalczyk domniemane leczenie zapalenie sciegna Achillesa, na ktore przyzwolenia nie miala). W mojej opinii slusznie dostala tego bana. Tym bardziej w mojej opoinni powinna cicho siedziec w sprawie astmatyczek.
Triathlon Series Team
elim

Postprzez ironsimon » 08-01-2012, 21:43

Po przeczytaniu waszych wypowiedzi się załamałem...
Takie typowe polskie biadolenie ! Dziewczyna osiągnęła wspaniały sukces sportowy a tu największa dyskusja na temat jej dyskwalifikacji z przed kilkunastu lat !
" Powinna wiedzieć co można stosować..." - lista środków niedozwolonych ma ok tysiąca pozycji.
W zawodowym sporcie jest pewnego rodzaju polowanie na czarownice.
Można zostać zdyskwalifikowanym nawet za to, że nie będzie cie we wskazanym wcześniej miejscu.
A jak już kogoś nakryją na jakimś środku to od razu zawodnik ma skreśloną karierę i łatkę KOKSIARZ.
Choć tak naprawdę tylko leczył kontuzję, walczył z bólem, albo nieświadomie zjadł coś nieodpowiedniego.
Przytoczę tu przykład wioślarza Seroczyńskiego, który został zdyskwalifikowany po Olimpiadzie bo coś tam wykryto w śladowych ilościach. Okazało się, że zjadł na mieście jakieś chińskie żarcie ze skażonym mięsem.
A co do astmatyczek to zupełnie inna sprawa. Świadome szukanie furtek aby stosować środki które pomagają w osiąganiu lepszych wyników sportowych jest niedopuszczalne!
Mam nadzieję, że niedługo znajdzie się jakieś rozwiązanie na tę epidemię astmy, gdyż to problem większości sportów wytrzymałościowych.
W ostatnich kilku latach ilość wyczynowych sportowców ze zdiagnozowaną astmą wzrósł o 800%. Jest to ogromy problem dlatego ani Justyna ani żaden inny sportowiec, trener, działacz którego to dotyczy nie powinien siedzieć cicho !!
ironsimon

Postprzez elim » 08-01-2012, 23:14

"Powinna wiedziec" - mialem na mysli sztab szkoleniowy.

A czytales caly temat? Ja dalej uwazam, ze osiaga wspaniale wyniki i dlugo nie bedzie takiej gwiazdy, jak ona. Jest swietna biegaczka, ale z rysa. Niestety. Ona w postepowaniu przyznala sie do swiadomego stosowania substancji zakazanej, ale w celach leczniczych. Nie zmienisz mojego przekonania w tej kwestii. Zawodowcy wiedza co moga, czego nie moga i co musza - cena, ktora musza zaplacic. Co nie zmienia faktu, ze polskie sporty zimowe maja nielicznych bohaterow, ktorzy wyryli sie w pamieci mas i Justyna jest jednym z takich bohaterow, pozytywnie.

Jedynym sutecznym sposobem walki z dopingiem jest radykalizm, czyli calkowita liberalizacja, lub calkowity zakaz i bezwzgledne kary (bez wzgledu na okolicznosci, swiadomosc, celowosc, itp., itd.). Zroccie uwage, co sie dzieje z kolarstwem. Najwieksi sponsorzy odwracaja sie od najwiekszych teamow, bo nie chca byc kojarzeni z aferami dopingowymi.
Triathlon Series Team
elim

Postprzez nat » 09-01-2012, 08:00

mało tv oglądam, a ciekawe te historie.
Z tego co mówicie, to justyna może i popełniła błąd, ale dawno go zrehabilitowała ciężką pracą.
Ścigam się tylko ze sobą - i co roku wygrywam

IM - 9:47
1/2 IM - 4:31
21,1 km - 1:24
10 km - 39,10
nat

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Następna strona

Powrót do Pozostałe dyscypliny