kalendarz triathlon

Tour de Pologne na żywca

Forum dla dyskusji o dyscyplinach innych niż triathlon.

Tour de Pologne na żywca

Postprzez pi0trek » 12-07-2017, 13:12

Hej,

w związku z tym, że 29 lipca rozpoczyna się TdP, chciałbym wybrać się na jeden z etapów pooglądać rywalizację.
Nigdy nie byłem, nie wiem za bardzo jakimi kryteriami się kierować przy wyborze miejscówki, więc bardzo proszę o wskazówki.
Logika podpowiada, ze finisz, ale czy na pewno?
Który etap jest najciekawszy do oglądania na miejscu? Jeśli etap wybrany, to gdzie konkretnie? ;)

Dzięki,
pozdro
1/2IM 05:14:37 [Poznań '17]
1/4IM 02:32:15 [Mietków '17]
pi0trek

Re: Tour de Pologne na żywca

Postprzez Qwerty » 12-07-2017, 20:09

Porównania między etapami nie mam bo za wyścigiem nie jeżdżę niemniej dwa słowa o etapie z metą w Katowicach napisać mogę. W tym roku będzie to drugi etap dn. 30.07

Etap "katowicki" co roku jest niezbyt długi (w tym roku 142 km) płaski, szybki, niemniej w poprzednich latach nie brakowało na nim ucieczek - najczęściej kasowanych (jeżeli mnie pamięć nie myli to w poprzednich latach w Katowicach tylko raz się zdarzyło, że samotny uciekinier zdołał się obronić aż do mety)

Po wjeździe do Katowic etap rozgrywany jest na pętli (w tym roku 3x17 km) co sprawia że w końcowej fazie walczących kolarzy można podziwiać kilka razy.

Końcówka etapu na al. Korfantego - szeroka trzypasmowa ulica na której ostatnie kilkaset metrów kolarze mają lekko z górki co sprawia że peleton na finiszu potrafi rozpędzić się dość konkretnie co robi niemałe wrażenie.

Reasumując w Katowicach nie zobaczysz kolarzy walczących na stromych podjazdach, nie zobaczysz etapu rozstrzygającego o losach całego wyścigu ale ciekawą walkę na szybkim etapie zobaczysz na pewno. Czy akurat o to Ci chodzi to już sam musisz rozważyć :-)
Qwerty

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Pozostałe dyscypliny