kalendarz triathlon

Witamy na oficjlanym forum TriCity Triathlon Team

Grupa miłośników TRI z Trójmiasta - www.tricitytriathlonteam.org - forum klubowe

NOwy

Postprzez MAJU » 07-02-2011, 18:29

Witam
Nowy jestem, witam wszystkich!
Z pewną nieśmiałością myślę o triatlonie jakiś już czas, szperałem w necie szukając porad, planów treningowych imprez, a tu proszę prężna ekipa działająca w 3mieście;)
Z opis dotychczasowych osiągnięć sportowych to za wiele miejsca tu nie zajmie.
Biegam 3-4 razy w tygodniu (8km poniżej godziny i nie wiem czy to dobrze czy źle)
Rowerem jeżdżę najczęściej do pracy czyli z Karwin do Nowego Portu (latem lasem do Sopotu, zimą asfaltem) i na razie MTB, tak 15 razy w miesiącu
Nosze się z zamiarem kupna roweru na szosę i pod kontem zawodów (pewnie będę miał mnóstwo pytań)
Pływam dobrze ale żabą, przy kraulu mega się męczę i to mój problem
Startowałem (i po części organizowałem) w zawodach AR (Adventure Race)
Nadaje się?
Aha, chciałby wystartować w zawodach organizowany w Suszu, ale nie mam pojęcia jaką trasę wybrać, no i mam mnóstwo pytań technicznych co do zawodów.
pozdro
Maju
MAJU

Re: NOwy

Postprzez goliat » 07-02-2011, 20:07

MAJU napisał(a):Witam
Nowy jestem, witam wszystkich!
Z pewną nieśmiałością myślę o triatlonie jakiś już czas, szperałem w necie szukając porad, planów treningowych imprez, a tu proszę prężna ekipa działająca w 3mieście;)
Z opis dotychczasowych osiągnięć sportowych to za wiele miejsca tu nie zajmie.
Biegam 3-4 razy w tygodniu (8km poniżej godziny i nie wiem czy to dobrze czy źle)
Rowerem jeżdżę najczęściej do pracy czyli z Karwin do Nowego Portu (latem lasem do Sopotu, zimą asfaltem) i na razie MTB, tak 15 razy w miesiącu
Nosze się z zamiarem kupna roweru na szosę i pod kontem zawodów (pewnie będę miał mnóstwo pytań)
Pływam dobrze ale żabą, przy kraulu mega się męczę i to mój problem
Startowałem (i po części organizowałem) w zawodach AR (Adventure Race)
Nadaje się?
Aha, chciałby wystartować w zawodach organizowany w Suszu, ale nie mam pojęcia jaką trasę wybrać, no i mam mnóstwo pytań technicznych co do zawodów.

Witaj MAJU,

nadaje sie prawie kazdy ;-)
najlepiej gdybysmy sie spotkali na jakims wspolnym treningu
- postaramy sie Tobie pomoc 8-)
jak sugeruje Nodun - poprzegladaj troche forum => Trening
i...Triathlon!
goliat

Postprzez MAJU » 07-02-2011, 20:46

Przeglądanie mam opanowanie :mrgreen:
czekam na spotkanie.
pozdro
Maju
MAJU

Postprzez Goorolx » 15-03-2011, 08:55

Witam,
Jestem kolejnym niesmialym ktory zaczyna myslec o triatlonie. Dzisiaj sprawdzilem ze zostalo 25 miejsc na dystans dlugi w Suszu i zastanawiam sie czy sie zapisywac. Plywanie jak chyba wiekszosc poczatkujacych mam takie sobie, wiec mysle ze na ten element musilbym polozyc najwiekszy nacisk. Rower szosowy jest, ale nie jezdzilem cala zime. Jedynie bieganie traktowalem troche powazniej przez zime przygotowujac sie do maratonu w Krakowie wg planu Skarzynskiego na czas <3h, wiec chyba jakas tam baza kondycyjna jest.
Sadzicie ze powinienem sprobowac czy lepiej odlozyc i sprobowac pozniej przygotowywujac sie konkretnie pod triatlon?
Z przyjemnoscia spotkalbym sie na jakims wspolnym treningu w Tricity.
Pozdrawiam,

Piotrek
Goorolx

Postprzez goliat » 15-03-2011, 11:01

witaj Goorolx

ciezko doradzic w sprawie Twojego debiutu...
jedni beda zdania, ze dasz rade sie przygotowac i pewnie dasz ;-)
- nie kazdy triathlonista biega maraton w okolicach 3h :mrgreen:
ale osobiscie namawialbym do przesuniecia startu na dlugim dystansie na koniec lata (Borowno we wrzesniu)
na debiut poszukalbym czegos krotszego - sprintu lub olimpijki (Malbork, Susz, Gorzno i jeszcze wiele innych miejsc lecz polozonych troche dalej niz 200km od 3City)

napisz gdzie i kiedy biegasz?
moze uda nam sie cos zgrac w ten lub nastepny weekend ;-)
i...Triathlon!
goliat

Postprzez MAJU » 15-03-2011, 11:01

Hej
Nic nie odkładaj, ja też debiutuje w Suszu ;-) z pływaniem i rowerem u mnie podobnie. Pewnie wszyscy "starsi" koledzy tutaj będą Cię namawiać na start. Nie ma się nad czym zastanawiać tylko karnet na basen kupuj i do roboty!
pozdro
Maju
MAJU

Postprzez foka » 15-03-2011, 14:12

Ja własnie zaczynam trenować do susza więc można...
Były admin i moderator tego forum (do 01.2016).
Paweł Bondaruk - Foka na mirofonie
Kalendarz triathlonowy 2018
Instagram,
foka
Admin

Postprzez KrzysztofB » 15-03-2011, 22:17

Witam

będę za chwile debiutantem w triathlonie - Susz Sprint. W przyszłym roku chciałbym wystartować w IM. Biegam przyzwoicie, rower i pływanie słabo.

Na czym polega projekt IM2012 widoczny na stronie TriCity?
KrzysztofB

Postprzez Goorolx » 16-03-2011, 01:06

Czolem wszystkim,
Wlasnie zastanawialem sie tez nad krotszym dystansem, ale to takie troche krotkie i malo przygody, a dystans dlugi brzmi juz tak troche przerazajaco i przez to bardziej pociagajaco :)
Co do plywania to jestem zdania ze "prawdziwa sila techniki sie nie boi", wiec jesli nie utone to doplyne, a potem powinno byc juz z gorki :)
Jestem teraz za granica, ale wracam do Trojmiasta w przyszlym tygodniu, wiec jestem jak najbardziej na hej na wspolny trening w przyszly weekend.
pozdrawiam,

Piotrek
Goorolx

Postprzez elim » 16-03-2011, 01:23

Na plywanie w Suszu jest limit 60 minut...
Triathlon Series Team
elim

Postprzez goliat » 16-03-2011, 09:15

dystanse krotsze nic polowka IM nie sa w niczym gorsze, ani nie ujmuja triathloniscie 'prestizu'...
TRI jest konkurencja techniczna i jest kilka zasad ktorych trzeba przestrzegac
m.in. T1, T2 ... moim zdaniem zdecydowanie lepiej przetrzec sie na krotszym przygotowujac sie pod dlugi 8-)

kiedy trenujesz do maratonu to sprawdzasz sie w polowce lub na 'dyszce', prawda? :roll:
to jest moja opinia i tak bede doradzal wszystkim debiutantom :-P

jesli chodzi o projekt IM2012 to jego wdrozenie stoi pod znakiem zapytania
celem tego projektu byla pomoc chetnym w przygotowaniu do zawodow ( i ukonczenie) na dystansie IM w 2012 roku ( ME we Franfurcie )
bardzo chcielismy zapewnic przy tym profesjonalna opieke trenerska,
niestety z roznych powodow nam sie to nie uda, a czas leci...
prawdopodobnie ten pomysl bedziemy musieli odlozyc w czasie - 2013? 14?
ale nie wykluczamy zebranie chetnych osob do ukonczenia zawodow IM w 2012 w Borownie
i poprzez to forum wspieranie sie wzajemnie w trudach treningu :mrgreen:
i...Triathlon!
goliat

Postprzez BIKER303 » 16-03-2011, 20:32

Ja przyjąłem taką strategię albo Susz albo Malbork sprint to będzie mój debiut potem chcę odwiedzić Ostrzyce, Wałcz i Olsztyn w MTB Triathlon tez na dystansie sprinterskim. A od tego jak treningi będą przebiegały i jak będzie rosła forma to wybiorę się do Borówna na połówkę i wydaje mi się to sensowna kolejność. Liznę trochę zawodów by pod koniec sezonu już wiedzieć co z czym :)
Pozdrawiam
------ __o
----_`\<,_
---(_)/ (_)
BIKER303

Postprzez Goorolx » 17-03-2011, 00:47

Ze mna sie sytuacja troche wyklarowala, otoz raczej watpie zebym sie wyrobil na Susz, chodzi tu raczej o brak czasu na porzadne przygotowanie, bo wypadnie mi pare wyjazdow i bede mogl jedynie trening biegowy podtrzymywac.
Nastepna opcja to Borowno, wiec moze tam na jesieni :)
pozdr.
Piotrek
Goorolx

Postprzez goliat » 17-03-2011, 13:29

12 czerwca - masz sprint w Suszu
a tydzien wczesniej - 5 czerwca (Marcin potwierdz w koncu ten termin ;-) ) super sprint
polecam na debiut jezeli nie oba to chociaz jeden z tych temrinow 8-)
i...Triathlon!
goliat

Postprzez Ryba » 10-11-2011, 11:57

Witam Cały TTT !

Moja przygoda z TRI rozpoczęła się do Sprintu w Suszu w tym roku z dość słabym czasem powyżej 1:30 . Krótkie przygotowania , lekka nadwaga i brak regularnych treningów przez lata wstecz zrobiły swoje . Od tamtego czasu regularnie biegam i jeżdżę na rowerze ( MTB na razie ale niedługo kupuję szosówkę ) . Najsłabszy jestem w pływaniu ( kompletny brak techniki w kraulu ) więc w najbliższy weekend wybieram się na kurs techniki Total Immersion i z planem treningów 2-3 / tydzień mam nadzieję opanować kraula jak trza .
W przyszłym roku chciałbym zmierzyć się z dystansem długim . Po drodze polecę m.in. w półmaratonie w Toruniu 4.12.2011 . Podobne plany ma kilku moich kumpli z którymi startowałem m.in. w Sprincie w Suszu . Wszyscy jesteśmy z GD i pewnie prędzej niż później będziemy chcieli się z Wami poznać , wspólnie potrenować i wymienić wiedzą i doświadczeniami .

Pozdrawiam

Ryba
Ryba

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do TriCity Triathlon Team