kalendarz triathlon

Szukam królików doświadczalnych

W tym miejscu możesz podyskutować na tematy związane z pływaniem w triathlonie i generalnie treningiem pływackim.

Re: Szukam królików doświadczalnych

Postprzez hadwao » 15-04-2018, 08:46

W wątku sa poszczególne tygodnie rozpisane, ale wieczorem wrzucę treningi w formie listy, źeby było w jednym miejscu.
hadwao

Postprzez Czeskom » 15-04-2018, 09:00

Dzieki!
Czeskom

Postprzez ciiichyyy » 15-04-2018, 11:25

U mnie Alice lepiej niż poprzednie długie pływanie, tzn. przez cały trening z trudem, ale trzymałem tempo, a rozlpływanie już bez szans, tak jak poprzednio jedną długość co 300m byłem do tyłu, także na stracie ponad minutowej, ale dopłynąłem do końca.
W tym tygodniu dwa treningi zrobione, oba skończyłem o 23 :) weszły dobrze, sprinty płynąłem szybciej niż założone tempo, próg 100 200 300 też wszedł fajnie, także już widać efekty u mnie chyba

dzisiaj na wieczór długie pływanie
ciiichyyy

Postprzez hadwao » 15-04-2018, 13:47

@Czeskom - rozpiska:
T1: Alexander, 30x50, Graham
T2: Kleopatra, Wiktoria, Alice
T3: Lincoln, Kościuszko, Bernard
T4: (jeszcze nie są publicznie dostępne): Maria, Nefretete, Red Mist lub Little Mist - uprzedzam, że Red Mist to jest hardcore choć nie wygląda.
T5: (jeszcze nie są publicznie dostępne)Tydzień regeneracyjny Samuel, Abraham + test CSS

@Ciichyyy - super, że już wchodzą progówki - to bardzo dobry znak. Teraz jeszcze tylko zrobić wytrzymałość i będzie pięknie!
PS dzisiaj wieczorem rozumiem Bernard? - robimy zatem korespondencyjnie, bo ja też musiałem przez poznański półmaraton przełożyć trening na wieczór ;-)
hadwao

Postprzez Czeskom » 15-04-2018, 17:53

Podziękował :)
Jak dorwę sprzęcik to jade z koksem
Czeskom

Postprzez hadwao » 16-04-2018, 10:25

Ok treningi na T4 dostępne publicznie.
Moje uwagi:
- Maria - jeśli czujecie się na siłach, to weźcie o poziom wyższy niż by wynikało z Waszych czasów. Tj. np. ja powinienem robić 1400, ale chyba spróbuję 1600 (zobaczymy jaka będzie forma dnia)
- Nefretete - bez uwag
- Red Mist / Little Mist - ogólnie Red Mist to trening typu "rozpędzanie na zmęczeniu". 10x400m im dalej tym płyniemy szybciej. Trening wygląda na papierze dość łatwo, ale jest baaardzo trudny. Cała sztuka w tym aby jak najlepiej kontrolować sytuację na początku, żeby zaoszczędzić siły na koniec. Przygotowałem też wersję alternatywną, gdzie zamiast 4km jest 3km - myślę, że na pierwszy raz będzie to lepsza opcja dla osób, które dopiero niedawno zaczęły pływać treningi ~4km. Oczywiście, żebyście nie byli stratni na dystansie, to coś tam dołożyłem, żeby dobić do 4km ;-)
hadwao

Postprzez hadwao » 16-04-2018, 17:21

I jeszcze małe poprawki w aplikacji z dzisiaj:

Dodany Metronom
Czyli teraz możecie sobie ustalić aby zamiast ciszy w czasie interwału rytm nadawał Wam metronom. Po pierwsze trzeba ustawić w swoim profilu SPM (czyli ilość ruchów na minutę jaką robicie płynąc w tempie CSS - najlepiej z zegarka). UWAGA zegarki często podają SPM dla 1 ręki - w takim przypadku trzeba pomnożyć x2 - zazwyczaj będzie to wartość 50-60.
Potem w każdym interwale możecie podać aby np. było Wasze SPM + 2 itp.

Dodany informacja o powtórzeniu bloku
Czyli teraz będzie "za chwilę następny blok 2 z 5.
hadwao

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia strona

Powrót do Pływanie