kalendarz triathlon

Kilka pytań przed debiutem :)

W tym miejscu możesz podyskutować na tematy związane z pływaniem w triathlonie i generalnie treningiem pływackim.

Re: Kilka pytań przed debiutem :)

Postprzez robertino » 04-05-2018, 11:40

kajet napisał(a):
olesia napisał(a): Każdy zawodnik ma chyba taki koszyk do rzeczy? Ja na pewno wrzucą tam czapkę do biegania - nie zamoczy się? Czy na spód ją dać a buty biegowe od razu na górę?

Dołączam się do pytania. 11 startów (w tym 9 "z koszykami") i jeszcze tego nie opanowałem. Ani koncepcyjnie, ani praktycznie. Piankę pod buty jakoś mi trudno wcisnąć, na butach - gwarantowane ich zalanie.

ja zawsze kładę obok koszyka. Jeszcze się nigdy nikt nie przyczepił
robertino

Postprzez hadwao » 04-05-2018, 11:42

kajet napisał(a):
olesia napisał(a): Każdy zawodnik ma chyba taki koszyk do rzeczy? Ja na pewno wrzucą tam czapkę do biegania - nie zamoczy się? Czy na spód ją dać a buty biegowe od razu na górę?

Dołączam się do pytania. 11 startów (w tym 9 "z koszykami") i jeszcze tego nie opanowałem. Ani koncepcyjnie, ani praktycznie. Piankę pod buty jakoś mi trudno wcisnąć, na butach - gwarantowane ich zalanie.

Buty w reklamówce i na stojaka piętami w góre (tak żeby wystawały z reklamówki). Wtedy wystarczy położyć piankę obok butów.
hadwao

Postprzez My RUN To TRI » 05-05-2018, 05:08

Buty w reklamówce i na stojaka piętami do góry (tak żeby wystawały z reklamówki). Wtedy wystarczy położyć piankę obok butów.[/quote]

Co technik to technik :-o w sumie dobry pomysł, ja trochę podobnie ale wciskałem torbę z Ikei która graty przynosiłem do strefy a ona też njeprzemakalna i do koszyka się mieści
My RUN To TRI

Postprzez olesia » 06-05-2018, 15:04

Hejka

Dziś wreszcie pływanie w jeziorze. Woda bardzo ciepła, a to dość duże jezioro. Bez pianki nawet potem pływałam.

Mam problemy z nawigacją :( W zasadzie i tak nie było do czego sięodnieść, bo pływałam wzdłuż brzegu.
Poza tym źle się oddycha, nie wiem, może źle pianka naciągnięta. Zatykało mine dość. Czas płynięcia - masakryczny.Nijak ma się czas basenowy do jeziora.
Obawy, że woda ciemna i groźna nie sprawdziły się - faktycznie - woda brązowa, ale dało radę.

Fajny pomysł z tym odchylaniem pianki jak ręka dotyka dna - super potem od ciała odchodzi :)
olesia

Postprzez Willi » 06-05-2018, 18:46

Nie słyszałaś o grasujących w wodach i pożerających triathlonistów megalodonach...pozdrawiam a zatyka od zimna, chyba.
Willi

Postprzez olesia » 07-05-2018, 08:22

Woda była ciepła, serio. Może to ja tak odbierałam w przypływie stresu. :)
Pływanie bez pianki nawet nie stanowiło problemu - pływałam w stroju triatlonowym, który będę miała na zawodach pod pianką.

Problemem był tylko strach, by za daleko nie wypływać. Miałam bojkę, ale plątął mi się pasek między nogami i zrezygnowałam. Pływałam potem bez bojki.
Niestety, oddech co 2, mimo, że na basenie robię co 3.
Jeszcze kilka razy jezioro musi być.

Acha - jedynym potworem byłam ja - wyglądam gruuubo w piance i robiłam sensacje wśród grillujących i piwkujących wczasowiczów :)
olesia

Postprzez Kik_81 » 07-05-2018, 09:04

Generalnie to na debiucie nie przejmuj się rzeczami zbędnymi - taka moja ogólna rada.
Daj se spokój z reklamówkami na buty, ręcznikami, jedzeniem piciem w koszykach (tak na sprintach się to widuje w strefach).
Generalnie debiutanci mają wszystkiego za dużo i tylko z tym problem.

Piankę po ściągnięciu masz na ziemi - schylasz się po nią i drugą ręką podnosisz buty - układasz je na piance.

Generalnie moja strefa wygląda tak.
NA rowerze wpięte buty, wisi kask a w kasku okulary (najlepiej wsunięte w otwory wentylacyjne - jak pewnie trzyma), na wierzchu numer bo zakładam jako pierwszy.
W koszyku TYLKO buty do biegania - ewentualnie skarpetki (ale to zawsze na 1/2 i czasami - tylko jak bieg jest po piachu w 1/4).

Uwierz mi o wiele łatwiej zyskać 30-45s w strefie (trening 15 minut) niż urwać 10s km w bieganiu czy też 10s/100m w pływaniu
Pozdrawiam Krzysiek
Kik_81

Postprzez KamilN » 07-05-2018, 09:06

Zapnij bojkę w pasie tak, żeby była poza zasięgiem pracy nóg. U mnie poprawiło to komfort pływania.
Triathlete - A person who doesn't understand that one sport is hard enough!
KamilN

Postprzez hadwao » 07-05-2018, 09:12

Najlepiej kup sobie bojkę dmuchaną - w Decathlonie ostatnio wprowadzili w śmiesznych cenach. Jeśli nie chcesz tyle wydawać, to kup po prostu szerszą gumę do majtek i zamontuj bojkę w takim sam sposób jak te dmuchane, czyli do pasa i na sznurku tab aby dojka była na wysokości kolan a nie stóp. +100 do komfortu.
hadwao

Postprzez olesia » 07-05-2018, 10:44

Mam taką: https://www.decathlon.pl/boja-pywacka-o ... 84007.html

Jest dość duża, plącze mi się.
olesia

Postprzez hadwao » 07-05-2018, 10:47

Ale wadzi o stopy? To skróć pasek. Ogólnie ja mam tak ustawioną, że jak stoję to zwisa tak, że się obija na wysokości kolan - w wodzie w ogóle nie wadzi.
hadwao

Postprzez weekendowy » 07-05-2018, 11:43

Kik_81 napisał(a):W koszyku TYLKO buty do biegania..........uwierz mi o wiele łatwiej zyskać 30-45s w strefie (trening 15 minut) niż urwać 10s km w bieganiu czy też 10s/100m w pływaniu
mam identycznie :D
Zgadzam się w 100% :o) Minimalizm w strefie jest kluczowy...im mniej masz rzeczy w strefie tym spokojniejszą głową ....
weekendowy

Postprzez lola » 07-05-2018, 12:59

@hadwao fajny wpis o przyspieszaniu w T1, ale z jednym sie nie zgodze. T1 nie jest po to, aby tylko zabrac z niej rower, ale zeby szybko i sprawnie przygotowac sie do jazdy rowerem. Jak komus wygodniej/lepiej jest zjesc banana w strefie, jednoczesnie zakladajac kask i okulary, to czemu nie? Oczywiscie, to nie piknik, wiec trzeba sie sprawnie ogarnac.
Osobiscie dla komfortowego (a wiec szybkiego) roweru wole poswiecic niezbedna chwile w strefie zmian.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
lola

Postprzez hadwao » 07-05-2018, 13:14

A nie lepiej jechać sobie 20-25km/h i zjeść banana wtedy? Zjesz go spokojniej niż wpychając na siłę w strefie + będziesz te 500m bliżej mety. Swoją drogą jedzenie zaraz po pływaniu to mz też nie jest dobry pomysł. Lepiej najpierw 5-10 minut pojechać zanim się żołądek przyzwyczai do pozycji horyzontalnej, a tętno na rowerze się uspokoi - inaczej łatwo o kolkę.
Ogólnie moja filozofia jest taka, że lepiej cały czas przemieszczać się w kierunku mety.
hadwao

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pływanie