kalendarz triathlon

Książka - technika pływania kraulem

W tym miejscu możesz podyskutować na tematy związane z pływaniem w triathlonie i generalnie treningiem pływackim.

Książka - technika pływania kraulem

Postprzez hadwao » 01-08-2013, 09:59

Hej,

jako, że kompletuję swoją biblioteczkę, chciałbym Was poprosić o radę na temat zakupu książki do pływania kraulem. W skrócie moja przygoda z pływaniem z kraulem zaczęła się od samodzielnych prób, które szybko za radą forum zamieniłem na lekcje indywidualne. Na razie jestem po 3 lekcjach i zdecydowanie była to dobra decyzja, bo co prawda dalej nie płynę kraulem, to jednak sposób poruszania się w wodzie to niebo a ziemia.

Trener twierdzi, że przez następne 3-4 lekcję osiągnę poziom, gdzie pływał będę samodzielnie. Potem na 2 tygodnie wyjeżdżam do Chorwacji (będzie i morze i basen więc warunki do treningu idealne). Tam zamierzam skupić się na treningach biegowych i pływackich (bo roweru zabrać nie da rady).

Chciałbym zakupić książkę, która opisuje technikę pływania kraulem, tak aby móc na miejscu szlifować technikę zamiast utrwalać złe nawyki.

Możecie polecić jakąś książkę dobrze opisującą technikę pływania. Super byłoby gdyby była to pozycja po polsku, bo zapewne będzie w takiej książce sporo zwrotów trudnych do przetłumaczenia laikowi pływackiemu. Tak jak pisałem nie chodzi o naukę od zera, a raczej doskonalenie techniki, jakieś ćwiczonka etc, tak żeby te dwa tygodnie dobrze wykorzystać.
hadwao

Re: Książka - technika pływania kraulem

Postprzez nat » 01-08-2013, 14:21

swimsmooth.com się kłania :) może nawet i mają książkę, a na bank DVD - inaczej niż przez oglądanie się nie da nauczyć pływania.
Ścigam się tylko ze sobą - i co roku wygrywam

IM - 9:47
1/2 IM - 4:31
21,1 km - 1:24
10 km - 39,10
nat

Re: Odp: Książka - technika pływania kraulem

Postprzez roboter » 01-08-2013, 15:46

Swimmsmooth maja swietna ksiazke. Sporo cwiczen opisanych. Dobra jako uzupelnienie treningu.
I'm not slow, I'm just enjoying the race longer
roboter

Postprzez daras » 01-08-2013, 18:52

Polecalbym tez dvd z TI - wiem ze opinie sa rozne ale mi pomoglo pare rzeczy poukladac
moje wyniki: http://enduhub.com/pl/Darkoc/
1/4 IM: 2:43:49 (Sierakow 2013)
1/2 IM: 5:24:34 (ZaS 2013),
daras

Postprzez pawelrurak » 01-08-2013, 21:31

Lepszej książki niż "Swimming fastest" E. Maglischo nie znajdziesz. Straszna kobyła, ale warta swojej ceny. No i niestety trzeba sprowadzać zza granicy.
pawelrurak

Postprzez hadwao » 02-08-2013, 09:15

Czyli jednak po polsku nic się nie uda znaleźć. Szkoda bo trochę mnie zniechęca czytanie o technice pływania w obcym języku i tłumaczenie technicznych opisów ruchu - takie rzeczy często nawet po polsku sobie jest trudno wyobrazić ;-)
Oglądałem dvd TI po angielsku i właśnie tutaj pojawiał się podobny problem, gdy wchodzili na szczegóły techniki. No nic będzie trzeba przysiedzieć - na szczęście w książce łatwiej jest przetłumaczyć niezrozumiałe zwroty.

@roboter myślisz o tej książce konrketnie http://www.amazon.com/Swim-Smooth-Compl ... wim+smooth?

@pawelrurak - Swimiming Fastest wychodzi już ponad 50$ - trochę sporo ;-( Na prawdę tak wysoko oceniasz tą książkę, bo na Amazonie ma gorsze oceny niż swimming smooth (co oczywiście nie znaczy, że jest gorsza, bo wiadomo, że to oceny subiektywne). Przeraża mnie też 800 stron ;-) W progamowaniu (takie moje drugie hobby) wiem, że lepiej najpierw kupić książkę 300-400 stron i załapać ogólny koncept, a potem kupić jakąś bardziej szczegółową.

Na razie za radą nat przeglądam stronkę swmismooth, bo faktycznie sporo tam materiałów.
hadwao

Postprzez kptBurek » 02-08-2013, 09:38

Tu masz z darmową wysyłką:
http://www.bookdepository.co.uk/Swimmin ... 0736031806
http://www.bookdepository.co.uk/Swim-Sm ... 1119963196

Mam swim smooth i uważam, że jest bardzo fajna. Jak nie jesteś przekonany, to sporo materiału z tej książki możesz znaleźć na ich stronach i w blogu - trzeba trochę czasu poświęcić na jego wyłuskanie, ale można spokojnie z tym zacząć...

Co do terminologii, to jest może z 30 słów :-) Opanujesz to szybko 8-)
kptBurek

Postprzez nat » 02-08-2013, 09:44

poprzeglądaj, a następnie wybierz się na lekcje prywatne do kogoś kto trochę zna się na pływaniu w triatlonie. Ja nie wyobrażam sobie nauczyć się pływania z książki, ba nawet z filmu...
Ścigam się tylko ze sobą - i co roku wygrywam

IM - 9:47
1/2 IM - 4:31
21,1 km - 1:24
10 km - 39,10
nat

Postprzez hadwao » 02-08-2013, 09:47

ktpBurek - dosłownie 15minut temu szukałem w tej księgarni, bo żona często tam coś kupowała zanim nie przeszliśmy na ebooki i nie znalazłem. Chyba tytuł przekręciłem na swimming smooth - dzięki za link. Pora na kawę ;-)

W takim razie zacznę od tej książki i zobaczymy jak pójdzie.
hadwao

Postprzez pawelrurak » 02-08-2013, 14:42

@hadwao: moim zdaniem jest warta dużo więcej. :)

Z tym, że jest dużo bardziej szczegółowa i naukowa, więc jeżeli szukasz tylko ogólnego konceptu pływania kraulem i ćwiczeń, to bierz Swimsmooth i na pewno wystarczy. Jeśli szukasz czegoś więcej to polecam Swimming Fastest. Oczywiście jeśli budżet pozwala, bierz obie. :-D
pawelrurak

Postprzez hadwao » 02-08-2013, 15:06

Pawel budżet to może i by pozwolił, ale gorzej z żoną. Ostatnio sam widzę, że za dużo kasy wydaję na Tri. W sumie najgorsze jest to, że im więcej wydaję tym więcej rzeczy chciałbym kupić :oops:

Na razie za radą zdecydowałem się na swim smooth (o dziwo żona przyjęła to dobrze - chyba przechodzi fazę pogodzenia się).

Do drugiej książki wróce jak ogarnę podstawy.
hadwao

Postprzez pawelrurak » 02-08-2013, 15:11

Haha, no takiej dużej kobyły byś przed żoną nie ukrył. ;-)
pawelrurak

Postprzez roboter » 02-08-2013, 23:05

Nie bedziesz zalowal kasy wydanej na swimm smooth. Sporo fajnych trickow i ogolne koncepcje. Tylko jak teoria to jedno a w plywaniu ktos to musi obejrzec z brzegu.

Ja ostatecznie po 3-4 ksiazkach i jednym trenerze ze szkolki niedzielnej skonczylem na treningach plywackich pod tri. Nikt nie da ci w tylek jak trener.

Co do kosztow to mozesz zrobic budzetowo i wtedy wine zrzucasz na sprzet jak cie nie pojdzie. W pozostalych wydaniach jest to studnia bez dna.
roboter

Postprzez hadwao » 04-08-2013, 09:14

Po swoich doświadczeniach z samodzielnymi próbami szybko doszedłem do wniosku, że jednak trener to lepsze wyjście. Książka, tak jak piszesz ma być właśnie takim uzupełnieniem, żeby móc samodzielnie zrozumieć co i jak i szlifować braki.

BTW. u kogo ćwiczysz w Poznaniu, bo ja znalazłem trenera w sieci, ale mam wrażenie, że nie najlepiej trafiłem. Jakoś tak mało się angażuje i myślę, nad zmianą.
hadwao

Postprzez roboter » 05-08-2013, 05:28

Probuj we fregacie na termach albo citizena. Robia treningi pod tri.
roboter

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Pływanie