kalendarz triathlon

SWOLF

W tym miejscu możesz podyskutować na tematy związane z pływaniem w triathlonie i generalnie treningiem pływackim.

SWOLF

Postprzez arthuroo » 21-04-2015, 10:28

Latka lecą (dopadł mnie kryzys 39.5), prędkość już nie ta sama, ale udaje się miarę utrzymywać podobne czasy na dłuższych dystansach (+1km) poprzez zmianę techniki mającej na celu obniżenie ilości pociągnięć.
Przy teście 2km średni SWOLF wynosi 87 - basen 50m, lekkie odbicie, 35 pociągnięć, 52 sek na dł.
Sun Young na 1500m osiąga SWOLF w granicach 57 - masakra!
Możecie się podzielić własnymi obserwacjami?
arthuroo

Re: SWOLF

Postprzez hadwao » 21-04-2015, 12:07

O to masz SWOLF jak Jodie Swallow, tyle że ona długie dystanse pływa w tempie 1:10 na 100m i jakieś 50-55 pociągnięć na 50m ;-)

A tak już do meritum - to nie wiem czy SWOLF dla pływaków OW ma sens - chyba tylko jako forma zabawy jak widać po przykładzie powyżej. Oczywiście jak ktoś ma tak jak ja, czyli powyżej 100 (22 ruchy na 25m i 2 minuty z małym okładem na 100 przy teście na 400m) to jest oczywiste, że ma nieefektywną technikę, ale przy Twoich wynikach i doświadczeniu (kiedyś korespondowaliśmy na pw) to raczej bym szukał optymalizacji testem RAMP http://www.swimsmooth.com/ramptest.html .
hadwao

Re: SWOLF

Postprzez arthuroo » 21-04-2015, 13:27

dzięki za info nt. RAMP - bardzo sensowne podejście, to ma sens.
Nasuwają mi się ciekawe spostrzeżenia:
- pomimo, że jestem leworęczny, przy oddechu w prawo mój SWOLF jest niższy o około 3 na każde 50m (pomimo, że oddycham na 2 strony 50/50% i nie odczuwam żadnej różnicy w technice lub oporu wody)
- zgadzam się z analizą "Two Sweet Spots"
- przygotowując się pod dłuższe dystanse (+2km), RAMP test z powtórzeniami co 50m nie sprawdzi się - 200m powinien dać mniejszy błąd statystyczny, ale przypuszczam tylko.
- Próbowałem już total immersion, i rzeczywiście pływanie jak na wakacjach, ale czasy leciały w dół, nieznacznie, ale zawsze - więc szukam teraz sweet spot'a :)
arthuroo

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Pływanie