kalendarz triathlon

Praca nóg oraz praca rąk

W tym miejscu możesz podyskutować na tematy związane z pływaniem w triathlonie i generalnie treningiem pływackim.

Praca nóg oraz praca rąk

Postprzez panpomidor » 13-11-2015, 17:52

witam

Zastanawiam się czy jest jakaś unormowana praca nóg jeżeli chodzi o dystanse na zawodach w pływaniu: 100m i 200m
Moje Nogi praktycznie się nie poruszają tylko aby aby - dodam do tego, że pozycja jest prosta nie opadają mi jak kotwica.
Są zawodnicy, którzy tak mącą wodę jakby ktoś im wirnik w dupę wpakował.

Moja praca nóg wygląda prawie podobnie jak u Katie Ledecky

https://www.youtube.com/watch?v=mjG-w2ckvqE

a więc meritum- czy na zawodach 100 i 200 metrów szybka praca nóg jest wskazana bo dodaje prędkości?

co do pracy rąk:
na dystanse 950,1500,1900,3800 moje ręce pracują tak, że po zanurzeniu ręka "idzie" zgięta na oś ciała "przy klacie" zsuwa się w kierunku bioder a następnie "wypycham kieszenie" i wracam nisko nad wodą.

na dystansach 100 i 200m
dostrzegłem, że ręce pracują praktycznie jak kołowroty w młynie po zanurzeniu są wyprostowane lecz nie zawsze...

Pływania uczyłem się już jako dziecko, później miałem kilku trenerów - praktycznie co trener to inna technika.
Ironman
panpomidor

Re: Praca nóg oraz praca rąk

Postprzez foka » 18-11-2015, 19:13

panpomidor napisał(a):
a więc meritum- czy na zawodach 100 i 200 metrów szybka praca nóg jest wskazana bo dodaje prędkości?

Jest wskazana bo na sprinterskim wyścigu robisz wszystko co daje Ci prędkość, a dobra praca nogami z pewnością prędkość daje.
Były admin i moderator tego forum (do 01.2016).
Paweł Bondaruk - Foka na mirofonie
Kalendarz triathlonowy 2018
Instagram,
foka
Admin

Postprzez foka » 18-11-2015, 19:17

panpomidor napisał(a):
co do pracy rąk:
na dystanse 950,1500,1900,3800 moje ręce pracują tak, że po zanurzeniu ręka "idzie" zgięta na oś ciała "przy klacie" zsuwa się w kierunku bioder a następnie "wypycham kieszenie" i wracam nisko nad wodą.

na dystansach 100 i 200m
dostrzegłem, że ręce pracują praktycznie jak kołowroty w młynie po zanurzeniu są wyprostowane lecz nie zawsze...

Pływania uczyłem się już jako dziecko, później miałem kilku trenerów - praktycznie co trener to inna technika.

100 i 200 metrów to szybkie wyścigi i jak starcza Ci sił to mozesz je pokonywać sprinterskim stylem zawanym cayaking - ręce pracują tutaj jak wiosła u kajakarza - nie ma czasu na wyciąganie ich do przodu, zginanie i prostowanie z tyłu - celem jest wykonanie jak największej ilości ruchów.
Były admin i moderator tego forum (do 01.2016).
Paweł Bondaruk - Foka na mirofonie
Kalendarz triathlonowy 2018
Instagram,
foka
Admin

Postprzez panpomidor » 19-11-2015, 22:43

dzięki
Ironman
panpomidor

Re: polecamy

Postprzez xTri pro