kalendarz triathlon

Problem z technika pływania kraulem.

W tym miejscu możesz podyskutować na tematy związane z pływaniem w triathlonie i generalnie treningiem pływackim.

Re: Problem z technika pływania kraulem.

Postprzez weekendowy » 26-01-2018, 14:20

Taka mnie jeszcze myśl naszła….uzupełnienie wpisu odnośnie siły i wytrzymałości… Taki przykład. Jeżeli zwiększymy siłę, wzrośnie nam jednocześnie wytrzymałość, załóżmy na dystansie 100 m. Czyli mamy szeroko pojęte większe możliwości świadomego kontrolowanie ciała w wodzie czyt. czucia wody. Mamy na tyle siły, że możemy eksperymentować z ułożeniem ciała, odepchnięciem a nie koncentrujemy się na „przeżyciu” przepłyniętych przykładowych 100 m. Jednocześnie robimy technikę i po prostu tłuczemy kilometry co pozytywnie wpływa na mięśnie stabilizujące. Moim zdaniem w przypadku zawodników pływających [2:00-1:35] taka nauka techniki bardziej utrwala pamięć mięśniową niż te same zadania podczas przepłynięcia np. 25 m z rurką, deską czy innymi wynalazkami...
weekendowy

Postprzez Ariel » 26-01-2018, 16:04

to ja dodam od siebie, tak obserwując czasem kolegów "tri" na torach obok którzy pływają - nie wiem czy "swoje" czy ktoś im to ukłąda, ale sporo ludzi bardzo dużą uwagę poświęca właśnie na "dodatki"
sorry ale płetwy czy łapki nie pomogą - to ma być bodziec treningowy i tyle, raz na jakiś czas i konkretne zadanie w płetwach czy łapkach a nie ludzie trzaskają ciągle w tym - i pogłębiają błędy techniczne w łapkach np.
Ariel

Postprzez robertino » 26-01-2018, 17:36

Ariel napisał(a):to ja dodam od siebie, tak obserwując czasem kolegów "tri" na torach obok którzy pływają - nie wiem czy "swoje" czy ktoś im to ukłąda, ale sporo ludzi bardzo dużą uwagę poświęca właśnie na "dodatki"
sorry ale płetwy czy łapki nie pomogą - to ma być bodziec treningowy i tyle, raz na jakiś czas i konkretne zadanie w płetwach czy łapkach a nie ludzie trzaskają ciągle w tym - i pogłębiają błędy techniczne w łapkach np.

zgadzam się z kolegą w 100%
robertino

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia strona

Powrót do Pływanie