kalendarz triathlon

Rozmiar roweru tri- wątpliwości

W tym miejscu możesz podyskutować na tematy związane z kolarstwem w triathlonie i generalnie treningiem kolarskim.

Rozmiar roweru tri- wątpliwości

Postprzez pawelvod » 15-11-2017, 09:26

Witam.
Nabyłem właśnie wysyłkowo "docelowy" rower triathlonowy (scott plasma 20). Zgodnie z tabelkami producenta wybrałem ramę 54 przy wsroście 178cm. Był to niejako środek przedziału dla mnie zalecanego.
Wczoraj go wstępnie samemu bikefittowałem i mam dwie wątpliwości. Po pierwsze musiałem upitolić 4 cm rury podsiodłowej żeby złapać swój zakres regulacji, po drugie stojąc na bosaka okrakiem na rowerze prześwit mam praktycznie 0. Tzn swobodnie mogę podskakiwać lądując na piętach i klejnoty nie cierpią, ale pielucha dotyka właściwie ramy. W butach sytuacja się poprawia o te 2-3cm. Natomiast jakbym zamocował coś na górnym (na ramie) mocowaniu na bidon stanie okrakiem było by niemożliwe. Przyzwyczajony jestem do kolarzówki i prześwitu 10cm. Co do mojej pozycji aero, to bez problemu osiągam poziom tułowiem i jest mi całkiem komfortowo z możliwością wywalenia jeszcze 1cm podkładki spod mostka. Generalnie mam budowę atletyczną więc myślę w rozmiarze S musiałbym zmienić kierownicę na szerszą (tutaj prawie maksymalne rozstawienie podpórek pod łokcie) i korby na 172,5 (w mniejszym są 170). Podsumowując i pytając... Jak wy macie z tą ramą i co myślicie o takim rozmiarze.
pawelvod

Re: Rozmiar roweru tri- wątpliwości

Postprzez kajet » 15-11-2017, 11:33

pawelvod napisał(a):o pierwsze musiałem upitolić 4 cm rury podsiodłowej żeby złapać swój zakres regulacji

Masz na myśli sztycę siodła?
"People tend to break and don't want the pain anymore. He ([Sanders]) just seems to fucking enjoy it" - S. Kienle
https://enduhub.com/pl/kajet/
kajet

Re: Rozmiar roweru tri- wątpliwości

Postprzez pawelvod » 15-11-2017, 14:41

Tak. Sztyce siodła.
Moich przemyśleń ciąg dalszy jeszcze.
Popatrzyłem na wymiary tych ram i rozmiar S byłby o 3cm niższy na ramie więc i tak nie miałbym 10cm prześwitu. Jednocześnie jest to najmniejszy rozmiar. Rozmiar M (ten który posiadam) jest następny w kolejności. Są jeszcze L i XL. Jeśli więc dla 178 miałby byc S to co z zawodnikami o wzroście 170? Jednocześnie XL byłby nie wiem dla kogo (bo M dla >182-184)... Tak jak mówiłem... Pozycja na rowerze jest bardzo wygodna i w pełni aero... tylko ten prześwit w ramie. W szosie mam 10cm i to mnie poprostu dziwi przy pierwszym kontakcie z rowerem TT.
pawelvod

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Kolarstwo