kalendarz triathlon

Kalkulator Rowerowy (Waty)

W tym miejscu możesz podyskutować na tematy związane z kolarstwem w triathlonie i generalnie treningiem kolarskim.

Kalkulator Rowerowy (Waty)

Postprzez OdZeraDoBohatera » 04-04-2018, 11:43

Czy taki kalkulator ma jakiś sens? http://gdlpogoda.republika.pl/blog/rower/rowerCalc.html

Chodzi mi o wasze doświadczenia, tzn. mógłby ktoś (kto wie ile Wat jedzie) wpisać jakieś swoje parametry i może powiedzieć czy tak to wychodzi mniej więcej?

Bo daję sobie prędkość 28km/h , waga 85 itd. dodatkowo wpisuję 1% (nie będę analizował całej trasy więc to taka średnia powiedzmy) i wiatr 1m/s.
Wychodzi mi 186 W, jakoś mało tych Watów mi się wydaje.
OdZeraDoBohatera

Re: Kalkulator Rowerowy (Waty)

Postprzez hadwao » 04-04-2018, 11:48

Mi się wydaje nawet całkiem sporo, choć może w pozycji szosowej faktycznie tyle wychodzi. Na czasówce 200 z małym plusikiem przeciętnemu zawodnikowi 70kg starcza do 35km/h. Oczywiście wszystko to jest dużym przybliżeniem, bo same opony potrafią wygenerować dodatkowe 10W jak są słabe. Ważna jest pozycja i w ogóle trzeba to traktować tyko jako zabawkę.
hadwao

Postprzez OdZeraDoBohatera » 04-04-2018, 11:52

Zabawka, zabawka, ale dzięki tej zbawce widzę mniej więcej target do którego dążyć, dla mnie ma to akurat bardziej znaczenie psychologiczne, bo widzę cel, a tak, żeby po prostu zwiększać swoją moc nie przekonuje mnie ;)

Ok, czyli mogę przyjąć, że mój plan 200W ma sens. (ale nie ważę 70 kg haha)
OdZeraDoBohatera

Postprzez hadwao » 04-04-2018, 11:54

Pytanie jeszcze skąd masz te W, bo nawet same mierniki nie są w 100% dobrze skalibrowane, a z tego co kojarzę to Ty masz jakiś rowerek treningowy tak? To się może zupełnie nie przekładać - miernik może być źle skalibrowany, kręcisz w innej pozycji itd itp.
hadwao

Postprzez OdZeraDoBohatera » 04-04-2018, 12:03

No tego już nie przeskoczę, w prawdziwy miernik i trenażer już nie będę inwestował (nawet nie mam gdzie tego postawić ;) ) po cichu liczę, że na rowerku jest trudniej a i może zaniża WATy ;) no i mam nadzieję, że nie wyrobi mi innych mięśni niż potrzebuję ;)
Jak wspomniałem, to bardziej ma znaczenie psychologiczne, widzę jak się zbliża cel i widzę progres, już pozytywnie zadziałało samo zaskoczenie, że pierwszy prawdziwy trening 45 minut z 160W źle znosiłem, a trzeci, 170W 50minut, już całkiem ok, i gdybym nie musiał kończyć, to jeszcze bym spokojnie pociągnął.
OdZeraDoBohatera

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Kolarstwo