kalendarz triathlon

Kalibracja Favero Assioma Uno z zegarkiem Ambit3

W tym miejscu możesz podyskutować na tematy związane z kolarstwem w triathlonie i generalnie treningiem kolarskim.

Kalibracja Favero Assioma Uno z zegarkiem Ambit3

Postprzez Szajba » 27-02-2019, 11:33

Jako że nieuchronnie zbliża się czas gdy rumaka trzeba będzie ze stajni wyprowadzić, stanąłem przed problemem dotyczącym kalibracji zestawu jak w tytule.
Procedura parowania wygląda w miarę sensownie. paruję urządzenie, ustawiam długość korby, kalibruję z pedałem na godzinie 6. Następnie włączam zapis treningu, kręcę pedałami, zegarek łączy się z pomiarem mocy i rozpoczyna zapis danych. Wszystko na pierwszy rzut oka gra i trąbi jak zespół Siekiera. W czym więc tkwi problem? Poniżej wycinek z jazdy na zewnątrz.
1.PNG

Jak widać na zrzucie, w kilku momentach udało mi się utrzymać dokładnie tę samą moc i kadencję w jakiejś tam jednostce czasu. Mało realne, ale mogło się zdarzyć i gdyby nie spadek tętna i prędkości pewnie uznałbym to za efekt wytrenowania =))
Wiedziony ciekawością, sparowałem dziś zegarek z pomiarem, skalibrowałem jakpanbógprzykazał i wyszłoszydłozworka.
W momencie gdy kręcę pedałami, wartości reprezentowane przez zegarek wydają się realne jednak gdy tylko przestanę kręcić i nogi trzymam luźno na pedałach, wyświetlane dane "zwieszają się" na ostatnim wskazaniu i tak pozostają do momentu naciśnięcia na pedał. Dla jasności, gdybym przykładowo wystartował na zewnątrz, napędził się do 600W i wypiął nogi z pedałów, mógłbym śmiało przemaszerować pół Polski nabijając x kilometrów ze średnią mocą 600W, kadencją 120rpm i prędkością 8km/h.
Może ktoś spotkał się z takim problemem lub wie jak temu zaradzić?

Dodam, że po sparowaniu miernika mocy z apką TR na fonie, wszystko wygląda jak należy, problem dotyczy tylko zegarka Ambit3
Szajba

Re: Kalibracja Favero Assioma Uno z zegarkiem Ambit3

Postprzez Szajba » 20-03-2019, 10:34

Informacyjnie.
Problem rozwiązany. Aplikacja TR na fonie, również wykazuje podobne zachowania jak Ambit, więc problem leży w software pedałów.
Nie pozostaje nic innego jak kręcić bez przerw.
Szajba

Postprzez KamilN » 20-03-2019, 13:46

Musi to chyba być związane z łącznością bluetooth ponieważ mam Assiomę Uno, ale połączoną za pomocą ANT+ i nie zaobserwowałem podobnych objawów. Tu wykres z training peaksa, zapis treningu w fenix 3.

https://drive.google.com/open?id=1aFOl4 ... Gv04YSQhgF
Triathlete - A person who doesn't understand that one sport is hard enough!
KamilN

Postprzez robertino » 20-03-2019, 14:25

@Szajba jeździsz z TR. Zainstaluj sobie na telefonie i sprawdź przez Bluetooth, czy zachowuje się tak samo. Ja kiedyś jak testowałem z iPhonem po blueetooth, to nie było problemów. Wyświetlał dokładnie to samo co na kompie przez ANT+
robertino

Postprzez Szajba » 20-03-2019, 14:43

Kamil, możesz mieć rację. Nie wziąłem pod uwagę rodzaju komunikacji pomiędzy urządzeniami. Sparuję dziś z ANT+ i sprawdzę jak to wygląda.
Robercie, apkę TR mam na fonie i lata po BT, podobnie jak Ambit. Wcześniej robiłem porównania wskazań BT i ANT+, wyniki były identyczne, ale brałem pod uwagę kręcenie pedałami, a nie przerwę w kręceniu
Szajba

Postprzez 120 » 21-03-2019, 10:45

Mam pytanie,
Assomie kalibrujecie przy każdej jeździe?

jak miałem BePro to kalibracja wyskakiwała automatycznie, a w Assimi nie.
Trzeba ją za każdym razem kalibrować?
120

Postprzez Szajba » 21-03-2019, 11:06

Assiomę kalibruję raz na jakiś czas i traktuję to raczej pro forma. Nie zauważam żadnych zmian przed czy po kalibracji.
Szajba

Postprzez robertino » 21-03-2019, 11:24

producent twierdzi, że nie trzeba. Kiedyś kalibrowałem, ale mi się znudziło i przestałem. Też nie zauważam zmian, ani jakichkolwiek wahań.
robertino

Postprzez KamilN » 21-03-2019, 21:31

Ja nie kalibruje, czasem "samo wyjdzie" jak Edge zapyta i kliknę tak zamiast nie :))
Triathlete - A person who doesn't understand that one sport is hard enough!
KamilN

Postprzez BirdEin » 21-06-2019, 21:27

współczuje :/
BirdEin

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Kolarstwo