kalendarz triathlon

rowe stacjonarny daje wiecej ?

W tym miejscu możesz podyskutować na tematy związane z kolarstwem w triathlonie i generalnie treningiem kolarskim.

Re: rowe stacjonarny daje wiecej ?

Postprzez Alex » 16-01-2015, 11:16

Najmilej czas na trenażerze czas leci podczas grania na Playstation. Szczególnie polecam gry gdzie ucieka asfalt : gran turismo , f1 czy moto gp :)

Minusy są takie ,że czasem trzeba pauzować grę aby przetrzeć zalane potem oczy ;)

Na mój gust treningi na zewnątrz przy temperaturze poniżej 10 stopni są nieprzyjemne. Nie jestem wrażliwy na warunki atmosferyczne bowiem biegam przy każdej pogodzie , ale jazdy na rowerze nie mam zamiaru próbować. W październiku rower montuję na trenażer. W kwietniu go ściągam. Czuję niesamowitego kopa przy pierwszych jazdach na asfalcie po mocno przepracowanej zimie.
Alex

Postprzez lszymanski » 22-01-2015, 12:37

Spinning - bardzo fajna sprawa. Szczególnie jak są dobrze prowadzone zajęcia. Niestety większość zajęć to jest 45-60 minut jazdy, rozciąganie i przerwa, i kolejne zajęcia - co nie jest za fajne. Fakt, coraz częściej są organizowane maratony spinningowe, gdzie można jechać np. 3h bez przerwy. A samemu siedzieć na rowerze spiningowym, na pustej sali jakieś 90min-180min to jakoś tego nie widzę, a d..a musi się wysiedzieć.

Trenażer - mniejsza motywacja niż spinning, nikt nie krzyczy "dokręć!", "pozycja druga!" :) , ale trening robisz jaki chcesz, kiedy chcesz i najważniejsze możesz wysiedzieć wspomniane powyżej minuty. Co do nudy kręcenia, to ja odpalam filmy, seriale i nie ma problemu. Oprócz tego ręcznik i picie obok roweru i jest git.

Osobiście wolę trenażer.

Ale, ogólnie "lepszy rydz, niż nic". Nie każdy ma, czy może jeździć na tym, czy na tym. Więc czy to spinning, czy to trenażer, czy MTB po lesie zimą, to wszystko jest lepsze niż NIC nie robienie.
lszymanski

Postprzez hadwao » 22-01-2015, 12:58

lszymanski napisał(a):Trenażer - mniejsza motywacja niż spinning, nikt nie krzyczy "dokręć!", "pozycja druga!" :) , ale trening robisz jaki chcesz, kiedy chcesz i najważniejsze możesz wysiedzieć wspomniane powyżej minuty. Co do nudy kręcenia, to ja odpalam filmy, seriale i nie ma problemu. Oprócz tego ręcznik i picie obok roweru i jest git.

Taaaa też tak myślałem, dopóki nie zacząłem jeździć z filmikami od Sufferfest ;-) Teraz po treningu muszę chwilę posiedzieć na rowerze, żeby z niego zejść ;-)
hadwao

Postprzez Pablo » 22-01-2015, 14:00

Szkoda tylko, że te filmik są takie drogie. Chyba, że można inaczej...
Ja zacząłem oglądać Prison Break chociaż nigdy nie lubiłem seriali. No i jakoś odpaliłem z tym trenażerem :-)
1/2 IM - 5:42:34 Poznań 2015
1/4 IM - 2:31:28 Bydgoszcz 2015
1/2 IM - 5:48:01 Bydgoszcz 2014
1/4 IM - 2:40:15 Poznań 2014

kamizelkiratunkowe.pl
Pablo

Postprzez mariooshek » 22-01-2015, 14:56

Pablo napisał(a):Szkoda tylko, że te filmik są takie drogie.

Na youtube jest wiele podobnych filmików i to za darmo, wystarczy wpisać hasło 'cycling workout'.
http://enduhub.com/pl/mariooshek
2015 półmaraton 1:37:24
2013 maraton 3:51:34
2017 1/4IM 02:26:30 Poznań
2017 1/2IM 5:37:17 Chodzież
mariooshek

Postprzez triathlonfan » 24-02-2015, 15:30

Ja z kolei w tym roku zdecydowałem się na zakup trenażera z virtualnymi trasami i nawet przez chwilę nie żałowałem ciężko zarobionych pieniędzy, które musiałem wydać. Po pierwsze jak już włączyłem jakąś trasę to głupio jest przestać w połowie więc siłą rzeczy jeździłem więcej. No i dodatkowo zmiana obciążenia generowana przez trenażer zmusza do pracy:)
triathlonfan

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Poprzednia strona

Powrót do Kolarstwo