kalendarz triathlon

Brzydka pogoda

W tym miejscu możesz podyskutować na tematy związane z kolarstwem w triathlonie i generalnie treningiem kolarskim.

Brzydka pogoda

Postprzez Ariel » 27-04-2016, 17:06

Cześć

Jak sobie radzicie z kiepska pogodą? Chodzi mi ostry deszcz/burze zimno etc. Nie mam ciuchów na tyle dobrych żeby iść na zewnątrz, a koło już wymieniłem na zwykłe więc trenażer słabo raczej.
Jest sens kupić jakieś proste tanie całe koło i podmiankę robić pod trenażer ?

Ariel

Wysłane za pomocą Tapatalk
Ariel

Re: Brzydka pogoda

Postprzez żeli » 27-04-2016, 17:41

Jak jest brzydka pogoda to idę biegac ;) . Gorzej gdy leje przez tydzień lub co gorsza jeszcze dłużej :p
żeli

Postprzez kajet » 29-04-2016, 08:32

Ariel napisał(a):Cześć
Jest sens kupić jakieś proste tanie całe koło i podmiankę robić pod trenażer ?
Wysłane za pomocą Tapatalk

Moim zdaniem zdecydowanie tak - wariant przetestowany przeze mnie i kilka innych osób na forum - tylko najlepiej, żeby kaseta była taka jak na "wyjściowym" kole. Ja mam tanią kasetę ośmiobiegową, więc nie płakałem przy kupnie drugiej.
Wyszłem i poszłem na:
http://forum.triathlonlife.pl
kajet

Postprzez robertino » 29-04-2016, 11:27

a z ciekawości zapytam jak się zachowuje łańcuch na kasecie (nowej) po zmianie koła, po całej zimie przejechanej na trenażerze? Nie przeskakuje? Czy może łańcuch też zmieniacie?
W sumie te same pytanie mam do tych, którzy używają kół treningowych I startowych.
dzięki
robertino

Postprzez hadwao » 29-04-2016, 11:34

A co jest nie tak z jeżdżeniem na tym samym kole (i oponie) na trenażerze i na zewnątrz? Serio pytam bo używam trenażera od dwóch lat i na prawdę nie widzę zastosowania dla dedykowanych opon trenażerowych - jedyny zysk to chyba nieco mniej decybeli.

Treningowy slick nie zużywa się na trenażerze bardziej niż na zewnątrz więc po co sobie życie komplikować?
hadwao

Postprzez kajet » 29-04-2016, 12:11

@robertino - u mnie nie przeskakuje. Jedyny potencjalny "problem" widzę taki, że brudna kaseta brudzi czystą via łańcuch ;)
@hadwao - u mnie na rolce (metalowej) zostawały resztki gumy, szczególnie gdy nie była napompowana na beton. No i decybele. Dodatkowy bonus - rolka się mniej brudzi (albo: brak mycia opony).

Wysłane z mojego LIVE2 LTE przy użyciu Tapatalka
Wyszłem i poszłem na:
http://forum.triathlonlife.pl
kajet

Postprzez Szymek » 29-04-2016, 13:51

robertino napisał(a):a z ciekawości zapytam jak się zachowuje łańcuch na kasecie (nowej) po zmianie koła, po całej zimie przejechanej na trenażerze? Nie przeskakuje? Czy może łańcuch też zmieniacie?
W sumie te same pytanie mam do tych, którzy używają kół treningowych I startowych.
dzięki

Ja mam tylko jedną kasetę i jak zmieniam koła treningowe na startowe i vice versa to robię jej podmiankę. W tym przypadku łańcuch nie przeskakuje, choć zwykle konieczna jest drobna regulacja tylnej przerzutki.
Szymek

Re: polecamy

Postprzez xTri pro

xTRI.pl Pro

Powrót do Kolarstwo